Napad na konwój, ochrona kasjera, ewakuacja z terenu zagrożonego - to elementy szkolenia grupy konwojowo - ochronnej Straży Miejskiej. m. st. Warszawy. W Józefowie odbył się pokaz wyszkolenia strzeleckiego strażników
REKLAMA
1 z 10
Pochwała od "gromowca"
Strażnicy z tej grupy nie odstają poziomem wyszkolenia od umiejętności funkcjonariuszy CBŚ, ABW, AT ? tak ocenił wynik szkolenia strzeleckiego strażników instruktor - były żołnierz GROM.
2 z 10
Wszechstronni
Strzelanie w różnych postawach, strzelanie parami z jednoczesną zmianą stanowiska, strzelanie z przemieszczaniem się w różnych szykach - to tylko część elementów wyszkolenia strażników z grupy konwojowo ochronnej.
3 z 10
Liczy sie zaufanie
Strażnicy szkolą się na każdą ewentualność, ale oprócz poziomu wyszkolenia, jak podkreślają, ważne jest wzajemne zaufanie funkcjonariuszy z grupy.
4 z 10
Konwojowanie i strzelanie
Umiejętności strzeleckie są niezbędne w trakcie konwojów pieniędzy oraz dokumentów.
5 z 10
"Musimy być błyskawiczni"
Musimy działać błyskawicznie, bez chwili zastanowienia, gdyby była konieczność ochrony kasjera, gdyby doszło do napadu, gdyby konwój został ostrzelany - mówi jednej z funkcjonariuszy grupy.
6 z 10
Prawo użycia broni
Strażnicy miejscy mają prawo do użycia broni w myśl Ustawy o Strażach Gminnych i właściwych rozporządzeniach.
7 z 10
Dniem i nocą
Strażnicy z grupy szkolą się cyklicznie, zarówno w warunkach dziennych jak i nocnych.
8 z 10
Tylko w potrzebie
Strażnik na polecenie komendanta straży może być wyposażony w broń palną jedynie na czas wykonywania zadań związanych z ochroną obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej oraz konwojowaniem dokumentów, przedmiotów wartościowych lub pieniędzy dla potrzeb gminy.
9 z 10
Szefowie zadowoleni
Wysoko umiejętności funkcjonariuszy oceniło kierownictwo Straży Miejskiej m.st. Warszawy, które przyglądało się pokazowi.
Wszystkie komentarze