Fot. Jacek ?agowski / Agencja Wyborcza.pl
1 z 9
Latający dywan
Wydzielony plac, na którym znajduje się pokryta dywanem platforma dla jednego pasażera. Nacisk siedzącej na niej osoby sprawia, że pod spodem włączone zostają dmuchawy wtłaczające pod platformę sprężone powietrze. Wytworzona poduszka powietrzna unosi platformę wraz z pasażerem, a latający dywan porusza się jak poduszkowiec, kilka centymetrów nad podłożem.
Fot. Jacek Łagowski / Agencja Wyborcza.pl
2 z 9
W rzeczywistości to pani z lewej jest wyższa
Pomieszczenie ze szczególną scenografią ? osoba zaglądająca do wnętrza pokoju mylnie postrzega wzrost stojącej tam osoby: ktoś niski wydaje się wyższy, niż jest w istocie lub odwrotnie.
Fot. Adam Kozak / Agencja Wyborcza.pl
3 z 9
Pedałujący szkielet
Stanowisko przypominające rower treningowy. Pedałując możesz zobaczyć na pokazywany na przyległym ekranie film przedstawiający ruchy szkieletu kostnego podczas jazdy na rowerze.
Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Wyborcza.pl
4 z 9
Z tym robotem możesz pogadać
Kolejna interaktywna atrakcja. Zwiedzający może wybrać sposób w jaki robot będzie rozmawiał np. dopasować głos, mimikę, ruchy.
Eksponaty w Centrum Nauki Kopernik/Fot. Jacek Łagowski / Agencja Wyborcza.pl
5 z 9
Świat w ruchu
Chodząc w tym wielkim kole możesz przekonać się o działających na człowieka siłach. A utrzymanie równowagi wcale nie jest proste. W tej części Centrum możesz samodzielnie wyprodukować prąd elektrycznego, przyjrzeć się, jak powstaje tornado oraz doświadczyć tego, co dzieje się podczas trzęsień ziemi.
Fot. Adam Kozak / Agencja Wyborcza.pl
6 z 9
Ludzkie organy
To część ekspozycji w galerii "Człowiek i Środowisko". Znajdujące się tu eksponaty pozwalają zajrzeć w głąb ludzkiego organizmu oraz poprzez samodzielne eksperymenty poznawać otaczający nas świat.
Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Wyborcza.pl
7 z 9
Kosmiczny śmietnik
Na tym symulatorze przekonujemy się jak wiele dzieje się w kosmosie. I jak bardzo w nim bałaganimy.
Fot. Adam Kozak / Agencja Wyborcza.pl
8 z 9
Prążki mory
Ten eksponat to zawieszony na ścianie rower, którego koła zawierają biało-czarne wzory zamiast szprych. Kręcąc jednym z kół użytkownik dostrzega prążki mory ? zjawisko związane z nakładaniem się na siebie powtarzających się wzorów.
Fot. Adam Kozak / Agencja Wyborcza.pl
9 z 9
Bzzz. Raj dla dzieci
W galerii o oryginalnej nazwie ?Bzzz? zebrano wszystko co może zainteresować dzieci. Nie ma wątpliwości, że Centrum będzie dla najmłodszych wielką atrakcją.
Wszystkie komentarze