Fot. Jacek Łagowski / Agencja Wyborcza.pl
Prawie pół tysiąca pięciogwiazdkowych pokoi
Pięciogwiazdkowy standard zaoferuje hotel Renaissance, który będzie działać w ośmiopiętrowym budynku powstającym naprzeciwko Terminala 2 Lotniska Chopina. Zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci budynek będzie mieć 220 pokoi oraz część konferencyjno-bankietowa z salą balową. Jego budowa zaczęła się jeszcze w 2012 r., w 2013 r. zatrzymała się z powodu upadłości ówczesnego wykonawcy, firmy Alpine. - Operacyjne otwarcie hotelu jest planowane na jesień 2017 r. Nastąpi to po wykonaniu wszystkich prac, przeprowadzeniu odbiorów i uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych, a następnie po przetestowaniu obiektu przez przedstawicieli franszyzodawcy, czyli sieci Marriott - informuje Marta Witkowska, specjalista ds. public relations Państwowych Portów Lotniczych.
Pięciogwiazdkowy standard ma mieć także hotel, który będzie działać w modernizowanym budynku Prudential przy pl. Powstańców Warszawy. Inwestorem jest krakowska rodzina Likusów, która nie podaje informacji na temat swoich planów. Wiadomo tylko, że hotel ma mieć około 150 pokoi i ma zacząć działać w połowie 2017 r.
Najbardziej luksusowym hotelem budowanym obecnie w Warszawie jest Hotel Europejski. Zaoferuje 103 ekskluzywne apartamenty. Operatorem będzie sieć hotelowa Raffles. Zapowiada, że Europejski będzie oferować standard "pięć gwiazdek plus". Hotel powstaje w XIX-wiecznym budynku, który od 2013 r. jest przebudowywany. Znaczna część budynku została rozebrana i uzupełniona nową żelbetową strukturą, piwnice pogłębiono, a pod dziedzińcem zbudowano trzykondygnacyjny podziemny parking. Gmach nadbudowano także o dwie kondygnacje, co budzi wiele kontrowersji wśród warszawiaków. Prace budowlane miały zakończyć się pod koniec 2016 r., a uruchomienie hotelu zaplanowano na drugą połowę 2017 r.
Wszystkie komentarze