Więcej
  Komentarze
  na pierwszym zdjęciu robotnicy kładą beton, a nie asfalt... w tle widac nawet betoniarkę...
  @klm747 Chyba masz rację, bo na drugiej połowie jezdni wygładzają powierzchnie szuflami. Podkład betonowy pod asfalt. Nie pamiętam oczywiście nawierzchni Chmielnej z lat 20., ale asfalt jeszcze w latach 50 - 60 kładziono przy użyciu taczek, ale rozprowadzało się go pacami, a "asfalciarze" klęczeli na nakolannikach ze starych opon samochodowych!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bardzo to smutne. Zdajecie sobie sprawę z tego ze oni na tych zdjęciach są dopiero co po jednej wojnie a tuż przed następną? Spacerują, pracują jakby nigdy nic....Zupełnie jak my teraz...
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Zdjęcie nr 4. Czy zwróciliście, Państwo uwagę, że wszyscy mężczyźni (a nawet chłopiec) są szczupli? Żadnych piwno-pszennych brzuchów, żadnych napakowanych bicepsów i byczych karków. Tylko pani na karuzeli ma normalne kobiece kształty. Kawaler w mycce bujający panienkę jest opalony na Murzyna a mięśnie ma jak Apollo. Niech Gazeta da teraz zdjęcie z Poniatówki - porównamy.
  @leszkus18 Taka prawda, teraz polaki to pedzie albo spaślaki.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Woda w Wiśle była kiedyś czysta. Kąpałem się w niej w latach 1957-60. W r. 1958 piłem nawet wodę zza burty żaglówki bez żadnych przykrych następstw. Najsmaczniejsza nie była ale była i był upał. Oczywiście nie piłbym tej wody poniżej ujścia kolektora burakowskiego.
  @leszkus18 O! To ja skorzystam z okazji że trafił się ktoś z dobrą pamięcią i spytam, jako miłośnik Wisły, czy to prawda ze w tamtych czasach "plaża" ciągneła się przez 20 km do Karczewa i w większości była to plaża naturystyczna? Jakoś trudno mi sobie wyobrazić,że milicja nie ganiała golasów? Czy może w tamtych czasach przyzwolenie władz było większe na tego typu rekreacje?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "Robotnicza Warszawa musi mieść robotniczy mandat" chyba mieĆ robotniczy maGISTRAT.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Szalone? Zapytaj kolegi z redakcji Filipa Springera to ci idioto wyjaśni jakie to były szalone lata. Bieda ogromna. Samobójstwa z powodów socjalnych codziennie. To co pokazują te fotki to malutki ułamek tego brzydkiego, przeludnionego miasta. Wycinek. Takie samo szaleństwo jest dziś na zdjęciach z Korei płn lub na fotkach z Nigerii. Cudowne wspomnienia z Mombasy. Ależ ci ludzie tam maja raj!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  i gdyby nie fatalna decyzja o powstaniu to warszawa byłaby dziś piękna
  śmierć tysięcy i zniszczone miasto - to było łatwe do przewidzenia, ten zryw był bezmyślny, należało rozpatrzeć inne formy dywersji
  już oceniałe(a)ś
  7
  25
  @radhex a mnie się wydawało ze to NIEMCY zniszczyli Warszawę, za pozwoleniem Rosjan. Śmiesz twierdzić ze WARSZAWIACY sami sobie zgotowali taki los? Myślisz ,że w dniu wybuchu Powstania wiedzieli ze im zniszczą miasto?
  już oceniałe(a)ś
  7
  3
  @drzejms-buond Należało chronić miasto i ludzi a nie lekkomyślnie je niszczyć. Barykady budowali sami warszawiacy z warszawskiego bruku i warszawskich tramwajów. Niemcy je niszczyli a doprowadzeni do furii palili metodycznie. Analogia z dzisiejszym samobójczym wzmożeniem jest aż nazbyt oczywista. Zamiast chronić kraj osłabianie głupim rozdawnictwem i konfliktowanie się z byłym wrogiem a dzisiejszym sojusznikiem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @drzejms-buond Sami mieszkańcy Warszawy pewno nie, ale kierownictwo walki podziemnej tak.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @radhex Nie widomy bo wtedy poza tżw.salonem ze zdjeć to był syf. Ale miała by szanse. Spójrz na prawy brźeg lub Łódź. Ale 180 tys. trupów, tysiące rannych którzy zamiast dożyć 60 tki umierali jako schorowani stosunkowo młodzi ludzie jeszcze przez 30 lat. To nie było mądre. Ale do tam. Na wojnach nie giną oficerowie tylko szara piechota.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ludzie na plaży są jakby normalniejsi, szczuplejsi niż dziś
  @romuald47 Ja nie wiem czy to nie są jacyś sportowcy, drużyna, kajakarze, ratownicy z plaży na jakimś zebraniu i dlatego mają wspólne zdjęcie. Mają podobne stroje. Fakt wyglądają jakoś niesamowicie zdrowo.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0