Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Coś mi się wydaje, że ci żołnierze są z zimy 95/96, kiedy wojsko postanowiło pomóc w przygotowaniu murawy do meczu Ligi Mistrzów Legia - Panathinaikos. Po tej ich "pomocy" murawa dochodziła do siebie chyba ze dwa lata :-)
  @Cyryl Pawel mi sie wydaje ze bardziej od97 wczesnij byly inne mora ja sluzylem97 i bylem pierwszym poborem co dostawali takie moro;-)
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Zdaje się, że najniższy rekord Wisły w Warszawie jest z 28.VIII.2015 roku i wyniósł 41cm, a nie jak podano w artykule 44cm z 25 sierpnia.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Zima 1987 r. miała średnie odchylenie od normy wieloletniej z lat 1961-2000 - 3,3 st C. Prawdopodobnie najmroźniejszą zimą w historii Warszawy była "zima tysiąclecia" z przełomu 1708/1709 r. Średnie odchylenie od w/w normy wynosiło aż - 6,8 st C. Pomiarów w Polsce wtedy nie wykonywano ale w Berlinie w nocy z 9 na 10 stycznia 1709 r. temp. spadła do - 30 st C. Z wykonanych modeli pogodowych wynika, że w centralnej części Rzeczpospolitej temp. spadała do - 40 st C, lokalnie nawet niżej. Wielki mróz ogarnął wówczas całą Europę od Lizbony aż po Rosję. W Paryżu zanotowano rekordowe - 21,6 st C. W Luwrze zamarzało wino w kredensach, lód skuł Sekwane doprowadzjąc do zatrzymania handlu zbożem i w efekcie klęski głodu, wilki pożerały samotnych podróżników razem z końmi. I to we Francji. Epicentrum mrozów objęło obszar od Wielkopolski po Podlasie obejmując także Warszawę. Na pewno temp. spadły wówczas do - 40 st C ale czy osiągnęły - 45 st?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nadchodzace okres ochlodzenia klimatu pewno pozwoli pobic rekordy niskich temperatur zima. Ogrzewanie bedzie kosztowne
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Śliczny przeklik zmontowaliście. Parę zdjęć z archiwum, marne komentarze i natłok reklam. To jest to Wasze dziennikarstwo 2.0?
  @tmeu Dziwne... Ja kliknąłem tylko raz i nie zobaczyłem przy tym najmniejszego choćby banera. Pewnie mam coś nie tak z komputerem... ;))
  już oceniałe(a)ś
  7
  3
  W 87' polozylem lache na wszystko, spakowalem sie i wyjechalem w cieple kraje.....
  @winston Fascynujące i zarazem bardzo interesujące. Ja zaś wczoraj gotowałem makaron.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0