Więcej
  Komentarze
  Wow ile nierozkradzionego złomu! Jak to się uchowało w calości?
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  Piękne miejsce. Zrobiłbym tam apartamenty, szczególnie w tych dwóch wieżach.
  @robal_pl A ty znowu przynudzasz..... Napisałem ci miesiąc temu przy okazji tematu wolskiej gazowni że cyt.: "A więc NIC PROSTSZEGO. Weź kredyt, odkup te budynki od nieudacznika, któremu się nie chce albo nie potrafi, zrób te lofty, znajdź chętnych, sprzedaj z zyskiem i pław się w luksusie do końca życia mieszkając w jednym z nich. A na razie usiądź, ochłoń i UŚWIADOM SOBIE, że w gębie to każdy jest silny :-))"
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  To nigdy nie był Konstancin. Miejscowość nazywa się Mirków. Było tam kino i Technikum Papiernicze. Jakiś czas była częścią Jeziorny. Później Jeziornę administracyjnie połączono z Konstancinem w Konstancin- Jeziornę. Fotografie są bardzo impresywne i smutne. Fabryka w Mirkowie stała się bohaterką socrealistycznego opowiadania, wydanego w 1950 r. - "Mirków ruszył" Wł. Żesławskiego. Dyrektor fabryki miał swą willę w nieodległym Klarysewie. Willa ta grała w filmie Zanussiego "Życie Rodzinne" (1970 r.). Na tym terenie wybudowano później rezydencję Gierka.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Klimaty jak z gier post-apo, Zew Prypeci, te sprawy...
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  Czy naprawdę miłośnicy urbexu (chylę czoła tak w ogóle) muszą wiecznie robić HDR-y? To na swój sposób piękne, nastrojowe miejsce, ale - litości - ono tak nie wygląda! HDR to kicz :(
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Kiedyś jedna z większych papierni w kraju. Co się stało? Papier toaletowy i zeszyty nie są już potrzebne?
  @super_benek Dziś tego produkowanego tam papieru to nie chciał byś nawet darmo. A 30 lat temu, twoi Rodzice stali za nim w kolejkach albo otrzymywali go w zamian za przyniesioną do punktu skupu makulaturę :-)
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @siwywaldi W Papierni robili też lepsze gatunki papieru, również ze szmat. Resztki starej Szmaciarni przy moście nad Jeziorką, to obecnie eleganckie centrum handlowe.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  wspaniałe zdjecia. piekne miejsce
  już oceniałe(a)ś
  3
  1