Więcej
    Komentarze
    Skoro to zabytki w dobrej lokalizacji, to nie ma innych możliwości - muszą tak stać aż się rozlecą, albo spalą. Taka konserwacja po warszawsku.
    @jakmi Ile taki konserwator zabytków zarabia z naszych podatków oprócz premii i skąd pochodzi? Czyj to syn zaprojektował stodołę w miejscu historycznym stolicy chronionym przez UNESCO i czyj kolega ją tam wybudował? Kto dzierży władzę w tym mieście?
    już oceniałe(a)ś
    7
    1
    @balcerek_jozef Jak to kto? Od 9 lat pani HGW i PO. (nawet mi się "rymnęło" :-)) I co gorsza, NIE MA jak na razie jakiejkolwiek LEPSZEJ perspektywy.... :-(
    już oceniałe(a)ś
    4
    1
    @siwywaldi Mnie tam nie przeszkadzał Sasin z darmową komunikacją :-)
    już oceniałe(a)ś
    5
    3
    @balcerek_jozef Mnie przeszkadzał. Ale skoro jestes zwolennikiem jego i jego opcji politycznej, to na razie możesz się upomnieć o darmowe pociągi w całej Polsce. Wszak ministrem od komunikacji został partyjny kolega Sasina. A znając PiS, to za chwilę inni jego koledzy obejmą stołki dyrektorów wszystkich spółek PKP :-)
    już oceniałe(a)ś
    3
    5
    @siwywaldi Straszenie bufetu PiSem :-)
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Czekamy na pożar, w sobotni wieczór.
    @kawiusz Tam na szczęście NIE MA się już co palić. Dzieła zniszczenia dokona wlewająca się przez dziurawy - jak widać NIE MOŻLIWY do naprawy dla aktualnego właściciela dach, woda i mróz
    już oceniałe(a)ś
    6
    0
    @siwywaldi Ten dach jest dziurawy od 30 lat...
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @kubuswirus Więc to że budynek WCIĄŻ stoi, świadczy tylko o solidności murów. Ale jakoś nie ma mocnego by zmusić właściciela do naprawy tego dachu.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    W tych obiektach nie produkowano gazu a jedynie go magazynowano. Do tego służył właśnie stalowy "dzwon", który wypełniał pierwotnie te dwa budynki.
    @Wojciech Wiszniewski Wewnętrzne zbiorniki były aluminiowe. i dlatego już ich nie ma. Szczegóły znajdziesz w moim oddzielnym wpisie.
    już oceniałe(a)ś
    2
    4
    @siwywaldi One nigdy nie były aluminiowe a stalowe. W XIX w. aluminium to bardzo drogi materiał. Po drugie budynki wybebeszono w latach 70. XX w.
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    @Wojciech Wiszniewski Kolego, tam do 1978 roku było magazynowane ponad 50 milionów metrów sześciennych gazu ! Lada iskra, o którą bardzo łatwo przy takiej powierzchni ruchomego pływającego zbiornika mogła by wywalić cały zbiornik a wraz z nim całą gazownię i jej okolice w powietrze. Nie będę się spierał co do materiału, bo różne źródła mówią różnie, tak samo jak i to, KTO i kiedy wybebeszył do reszty te zbiorniki. Fakt, faktem, ze w latach 90-tych właścicielem zbiorników była Fundacja "Wystawa Warszawa walczy", która w 1995 roku sprzedała je firmie deweloperskiej.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Tymczasem w Wiedniu: www.wiener-gasometer.at/en Jak pięknie jest mieć marzenia.....
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    A gdzie te niezwykłe zdjęcia? Z 15 lat temu zrobiłem dokładnie takie same, a może nawet ciut lepsze :)
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    Zrobiłbym tam genialne lofty...
    @robal_pl Z małymi okienkami na jednej tylko ścianie? Chciałbyś mieszkać w takiej norze i wydać na nią kilkaset tysięcy?
    już oceniałe(a)ś
    4
    3
    @siwywaldi Te "małe" okna mają na oko po dwa lub więcej metrów wysokości. Spokojnie można mieć dwa poziomy mieszkania oświetlone przez jedno takie okno. Poza tym, po środku dziedziniec otwarty od góry z lustrami i mlecznymi szybami do mieszkań. A w ogóle to klimat industrialny musi być i wielkie okna są przereklamowane. ;)
    już oceniałe(a)ś
    6
    1
    @robal_pl A więc NIC PROSTSZEGO. Weź kredyt, odkup te budynki od nieudacznika, któremu się nie chce albo nie potrafi, zrób te lofty, znajdź chętnych, sprzedaj z zyskiem i pław się w luksusie do końca życia mieszkając w jednym z nich. A na razie usiądź, ochłoń i UŚWIADOM SOBIE, że w gębie to każdy jest silny :-))
    już oceniałe(a)ś
    1
    2
    Sprawa tych zabytkowych zbiorników, to prawdziwy, nie mający końca skandal. Wewnątrz obydwu obiektów, były wmontowane aluminiowe, właściwe zbiorniki gazu, które oprócz swej głównej funkcji, stanowiły, też konstrukcyjne wzmocnienie ceglanej obudowy. Wyobraźcie sobie, że dotrwały one do lat 90-tych i w nie do końca jasnych okolicznościach (podobno miało tu być Muzeum Powstania) trafiły "za zasługi" w ręce jakiejś organizacji kombatanckiej, skupiającej byłych Powstańców. Jedno co ci kombatanci zrobili, to natychmiast kazali pociąć te aluminiowe zbiorniki i opędzlować je na złom za co w rozliczeniu dostali na swoje cele statutowe jakieś śmieszne grosze. A same, niepotrzebne im już do niczego ZABYTKOWE zbiorniki, sprzedali deweloperowi w wiadomym nawet dzieciom celu. Resztę MA ZROBIĆ CZAS i wszystko wskazuje na to, że zrobi. A ja jako rodowity Warszawiak, z jednej strony wyrażam powstańcom szacunek, ale z drugiej "trochę" inaczej wyobrażałem sobie patriotyzm....
    @siwywaldi One nigdy nie były aluminiowe a stalowe. W XIX w. aluminium to bardzo drogi materiał. Po drugie budynki wybebeszono w latach 70. XX w. - na pewno nie w latach 90. Na dowód polecam zobaczyć sobie teledysk Maanamu z lat 80 i z tegoż okresu teatr TV z ekranizacją "Procesu" Kafki. Budynki wyglądają od wewnątrz tak samo.
    już oceniałe(a)ś
    9
    2
    @Wojciech Wiszniewski Maanam nie Maanam, stały puste czy nie puste, każda okazja jest dobra by się przejechać po Muzeum Powstania i "patriotach". Dzięki temu czujemy się tacy nowocześni i europejscy.
    już oceniałe(a)ś
    1
    1
    Polska w ruinie ... Materiał w sam raz na 25-lecie PRL-bis
    już oceniałe(a)ś
    0
    0