Więcej
  Komentarze
  Odbudował Warszawę m.in pierwszy prezydent miasta Stanisław Tołwiński dzięki czemu przestał być patronem jednej z ulic na rodzinnym Żoliborzu. Śmieszne i straszne!
  @sjed2
  A dlaczego się zgodziliście ,mieszkańcy Żoliborza?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  przecież to wladza ludowa odbudowala stolice to w ramach ustawy dekomunizacyjnej powinno się wszystko co zostało odbudowane zniszczyć i zrobić na nowo
  @pertowski
  Tak tak - władza ludowa odbudowała stolicę... Bierut z Cyrankiewiczem i Rokossowski osobiście odgruzowali łopatami śródmieście, a potem Berman z Gomułką na zmianę wymurowali domy. A wdzięczny lud przyglądał się, kibicował i trzymał za nich kciuki... Ze świecą szukać takiej dobrej władzy - dość przypomnieć, że miasta w Europie Zachodniej czy w Japonii, zrujnowane podczas wojny w podobnym stopniu co Warszawa, do tej pory leżą w gruzach, bo nie miały szczęścia zaznać wszelakich dobrodziejstw władzy ludowej...
  Pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  5
  14
  @kapitan.kirk
  Chyba nie zrozumiales sensu wypowiedzi. Chcac czy niechcac taka mielismy wladze i za jej czasow dzialy sie tez dobre rzeczy, nie tylko zle. Przekreslanie wszystkiego z tamtych czasow jest glupota.
  A dodatkowo prosi sie pytanie, jezeli obecna wladza tak silnie nie lubi tamtej to czemu zaczyna stosowac jej metody?
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  nalezy zrobic to: opowiedziec cala historie wojenna i powojenna ze wszystkimi faktami - nie czynic w powojennych pierwszych dwoch dekad tematu tabu - wtedy wszystko co bylo dobre i co bylo zle bedzie nalezalo do historii - nie mowienie z pelna praawda o historii jest zrodlem chorych podzialow w Polsce - co wykorzystuje rzadzaca partia. Histori nie nalezy sie bac, nalezy ja znac.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @krd_chicago
  <<< Chyba nie zrozumiales sensu wypowiedzi. >>>

  Raczej zrozumiałem.

  <<< Chcac czy niechcac taka mielismy wladze i za jej czasow dzialy sie tez dobre rzeczy, nie tylko zle. >>>

  Sęk w tym, że te dovbre działy sie na ogól pomimo tej władzy, a nie dzięki niej.

  <<< Przekreslanie wszystkiego z tamtych czasow jest glupota. >>>

  To oczywiste; podobnie jak głupota jest twierdzenie, że "władza ludowa odbudowała stolicę".
  Pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  I pomyśleć co można zrobić przez15 lat. Te "wstrętne komuchy", wykreślmy ich wszystkich z naszej histori drodzy obywatele ciemnogrodu !!!!!!!!!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Warszawa została odbudowana dzięki dekretowi Pana Prezydenta RP Bolesława Bieruta i Krajowej Rady Narodowej z października 1945 roku. Gdyby nie Pan Prezydent RP Bolesław Bierut może dziś stolicą RP byłaby Łódź, a Warszawa mało znaczącym prowincjonalnym miastem. Panu Prezydentowi RP Boleslawowi Bierutowi należy się z tego względu pomnik, nazwa placu, ronda, ulicy itp. Nie można wszystkiego skupiać na mało znaczącym prezydencie, który tymczasowo spoczywa na Wawelu. Byli też inni prezydenci, jak Gabriel Narutowicz, Stanisław Wojciechowski, Ignacy Mościcki, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski... Dalekowzroczna, wizjonerska wręcz polkityka i śmiała decyzja Pana Prezydenta Bilesława Bieruta sprawiła, że mamy dziś odbudowaną i piękną Warszawę, z której możemy być naprawdę dumni!
  @fanfare
  Pan Prezydent Bolesław Bierut był także zbrodniarzem i skończonym łajdakiem.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  @jac_l_w
  Skończonym nie do końca. Był przede wszystkim w 100% przedwojennym komunistą. Ale cokolwiek by o nim nie mówić-to głównie jego decyzje pozwoliły odbidować starówkę
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @fanfare
  @vr

  Serio panowie, gdyby nie Pan Prezydent Bierut to nikt nie wpadłby na to, żeby odbudować Warszawę?
  Wschody i zachody słońca też, jak rozumiem, następowały dzięki Panu Prezydentowi Bierutowi...?
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @kapitan.kirk
  Ścierały się 2 koncepcje 1.Pozostawić zniszczoną Warszawę,jako pomnik historii Polski 2.Odbudować miasto.Podpis Bieruta widnieje pod tą 2.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @zxc
  Pardon, ale to tak jakby powiedzieć, że zawdzięczam życie bandziorowi, który na ulicy przebił nożem innego przechodnia, a nie mnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @fanfare
  Warszawę kazał odbudować Stalin. A Bierut zrobił to, co kazał Stalin.
  A Stalin kazał odbudować Warszawę po to, by zachować ciągłość historyczną. Stalin bał się bowiem, że jeśli przeniesie stolicę PRL do Łodzi, to Warszawa nadal będzie się buntowała jako miasto nieujarzmione i być może ktoś gdzieś uzna, że prawdziwa stolica Polski jest w Warszawie, a Łódź jest jakąś tymczasową stolicą jakiejś tymczasowej republiki ludowej, jak wcześniej Lublin.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @zxc
  Ktoś taki, jak Kaczyński opowiedziałby się zapewne za pierwszą koncepcją...
  A serio? Umownie rzecz ujmując decyzję do podpisu, przygotowaną przez kierownictwo BOS, dostał Bierut na tacy, a tacę trzymał Marian Spychalski. Spróbowałby Bierut nie podpisać...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Te zdjęcia latami wisiały w Muzeum Historycznym m.st.Warszawy.MPW kupuje je od osoby prywatnej?
  już oceniałe(a)ś
  10
  2