fot. materiały prasowe HUSH Warsaw
1 z 13
Balagan
Torby, plecaki i buty z wysokogatunkowej skóry, które łączą Warszawę z Tel Avivem oraz tradycje polskiego wzornictwa z luźnym stylem izraelskiej ulicy. Proste i starannie wykonane przez polskich rzemieślników. Marka Balagan jest częścią kolektywu Transparent Shopping, który działa zgodnie z zasadami etycznej mody.
fot. materiały prasowe HUSH Warsaw
2 z 13
Elementy
Klasyczne, minimalistyczne w kroju ubrania Elementów uszyte są z naturalnych materiałów. To druga marka kolektywu Transparent Shopping. Ich produkty są przygotowywane w małych, lokalnych manufakturach, z poszanowaniem praw pracowniczych, a część pieniędzy ze sprzedaży przeznaczana jest na szczytny cel. Dokładne rozliczenie kosztów pracy, materiałów i innych wydatków można znaleźć na metce każdego ciucha.
fot. materiały prasowe HUSH Warsaw
3 z 13
ESTBY ES.
Marka założona w 2009 r. przez Gosię Sobiczewską, absolwentkę łódzkiej ASP, która poza ubraniami projektowała również kostiumy teatralne. Projekty ESTBY ES. to jednak nie sceniczne kreacje, lecz starannie uszyte sukienki, marynarki i spódnice o kobiecych krojach.
fot. materiały prasowe HUSH Warsaw
4 z 13
Dream Nation
Kiedy Luiza Jacob zakładała markę Dream Nation, o ekologicznej bawełnie mało kto w Polsce słyszał, a bambus kojarzył się co najwyżej z kapeluszami z kolonialnych filmów. A jednak kolorowe, miejskie tuniki, legginsy i bluzy okazały się strzałem w dziesiątkę. Jacob bawi się wzorami - w jej wykonaniu aztecki nadruk to nie pstrokacizna, a duże, geometryczne kształty nałożone na krajobrazowe tło. Na tuniki zawędrowały też m.in. bloki z Gocławia czy papierowe żurawie. Ubrania projektuje w wersji dorosłej i dziecięcej.
fot. materiały prasowe HUSH Warsaw
5 z 13
Zofia Chylak
Proste, czarne torebki z włoskiej skóry. Tylko tyle i aż tyle. Projekty Zofii Chylak są eleganckie i charakterystyczne. Monochromię przełamuje złotymi elementami i tłoczonymi na skórze wzorami, a na tych, którzy chcieliby więcej, czekają ręcznie wykonane skórzane breloki-frędzle. Każda torebka opatrzona jest stemplem z numerem serii.
fot. materiały organizatorek targów HUSH
6 z 13
LeBrand
Dopracowane ubrania o klasycznych fasonach projektuje Paulina Pyszkiewicz, założycielka LeBrand. Choć marka jest młoda (pojawiła się dopiero w zeszłym roku), dorobiła się już grona fanek. Najbardziej charakterystycznym elementem kolekcji są minimalistyczne, pudełkowe płaszcze i marynarki.
fot. materiały prasowe HUSH Warsaw
7 z 13
Le Petit Trou
Bielizna od Zuzanny Kuczyńskiej jest zmysłowa, ale wygodna i pozbawiona kiczu. Miękkie, klasyczne fasony z prześwitujących materiałów z nietypowymi wykończeniami dają piorunujący efekt.
fot. materiały prasowe HUSH Warsaw
8 z 13
Joanna Hawrot
Krakowska projektantka, której kolekcje powstają we współpracy z ilustratorami i malarzami. Projekty Hawrot łączą sztuki wizualne, inspiracje z Dalekiego Wschodu i nowoczesne formy. Jej ostatnia kolekcja wychodziła od klasycznej formy kimona uzupełnionej o unikatowy, autorski nadruku stworzony przez graficzkę Sonię Hensler.
fot. materiały prasowe HUSH Warsaw
9 z 13
Benevento
Wielobarwne chinosy w wersji klasycznej i zwężanej, uszyte przez polskich krawców tak, by leżały dobrze na mężczyznach o różnej budowie. W wersji lnianej, garniturowej, ze sztruksu albo grubej bawełny Moleskin i w kilkunastu kolorach.
fot. materiały prasowe HUSH Warsaw
10 z 13
Bynamesakke
Polska marka działająca od 2008 r. Zaczynała od prostoty, która z czasem przerodziła się w charakterystyczny styl, łączący luźne, minimalistyczne kroje i bardziej ekscentryczne projekty - długie, futrzane kamizelki i płaszcze o obszernych fasonach. Większość ubrań Bynamesakke wykonanych jest z certyfikowanej bawełny.
fot. materiały prasowe HUSH Warsaw
11 z 13
Ecid
Ręcznie wykonane akcesoria i torby w śmiałych, wyrazistych kolorach. Od kosmetyczek, przez zatrzaskiwane kuferki po obszerne, skórzane worki. Jest też coś dla mężczyzn - modne plecaki na cienkich sznurkach wykonane z włoskiej skóry.
fot. materiały prasowe HUSH Warsaw
12 z 13
Hector&Karger
Ubrania na czerwony dywan od poznańsko-warszawski duetu projektantów. Hektor Świtalski jeszcze jako student debiutował z kolekcją na London Fashion Week, scenograf Robert Karger współpracował m.in. z gwiazdą pop Rihanną. Ich wspólne projekty połyskują, prześwitują i powiewają. Zdecydowanie high fashion.
fot. materiały prasowe HUSH Warsaw
13 z 13
Lana Nguyen
Warszawska projektantka wietnamskiego pochodzenia. Jej ubrania są dziewczęce i zmysłowe. W kolekcjach Lany Nguyen można znaleźć cekiny, koronki i tiule. Ale szyje nie tylko koktajlowe sukienki, lecz także bardziej codziennie ubrania. Od niedawna marka produkuje również ubrania męskie, dziecięce i bieliznę.
Wszystkie komentarze