Komentarze
Warszawa wygląda wciąż siermiężnie w porównaniu z innymi dużymi stolicami europejskimi. W latach 60tych w śródmieściu pobudowano sporo tzw. plomb o niskim standardzie. To co zbudowano za Bieruta prezentuje się całkiem dobrze, a Latawiec jest arcydziełem. Szkoda, że po 1956r nie dokończono porządnie tego, co zaczęto wcześniej, Idzie o elewacje i cokoły nowych domów, które miały być, tak jak to zaprojektowano, wyłożone piaskowcem. Udało się to zrobić w kilku miejscach (plac Konstytucji, plac Hallera, zabudowa ul. Andersa, Latawiec, klika kamienic w Alejach Jerozolimskich, czy na Ochocie). Inne, niedokończone budynki z tego okresu otrzymały w latach 60tych liche cementowe elewacje, które później pokryto styropianem i zachlapano kolorowymi farbkami. Kiepsko to wygląda.
@valgo Podejrzewam, ze do garnituru nosisz białe skarpetki.
już oceniałe(a)ś
0
1
@valgo Ciekawy jest przykład filii Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na ul. Kruczej. Ma owszem płyty z piaskowca ale tylko na frontowej elewacji. Za krawędzią się mało elegancko urywają :). Na Marszałkowskiej są też przykłady budynków, które dostały piaskowiec tylko do wysokości 1-szego piętra, wyżej już cement. Trudności materiałowe :)
już oceniałe(a)ś
0
0
@powiatowy_joe A także brak mocy przerobowych i kooperantów.
już oceniałe(a)ś
0
0
Dlaczego w tym zestawieniu zabrakło Placu Hallera (Leńskiego)? Bo Praga to nie Warszawa?
@spacjalniedlagazety Miałam zadać to samo pytanie. Plac Hallera (Leńskiego), to taka mała Nowa Huta
już oceniałe(a)ś
1
0
Bardzo ciekawy materiał. Dziękuję!
już oceniałe(a)ś
6
1
11. Świątyna Opaczności Bożej.
już oceniałe(a)ś
2
0
Warto dodać, że ogólne rozplanowanie al. Wyzwolenia jest kopią paryskiej Avenue Foch. Na tej samej francuskiej arterii wzorowana jest też raczej architektura budynków warszawskiej ulicy ;)
już oceniałe(a)ś
2
0
Socjalizm wróć!
już oceniałe(a)ś
0
1
Biurowiec Ufficio Primo, Wspólna 62 NIGDY nie był siedzibą Prezydium Rządu.
@welarg Skąd ta informacja? Powszechie się mówi przecież o biurowcu Bieruta?
już oceniałe(a)ś
0
0