Materiały prasowe. Wizualizacje jednego z budynków mieszkalnych planowanych na Chrzanowie
Nowe osiedla na dawnych polach i terenach pofabrycznych
2015 r. był rokiem świetnej koniunktury na rynku mieszkaniowym. W Warszawie prawdopodobnie sprzedanych zostanie ponad 16 tys. mieszkań, tylko ciut mniej niż w rekordowym 2014 r. Deweloperzy na wyścigi wprowadzali do sprzedaży domy nowych osiedli na Chrzanowie, Odolanach czy na Polach Wilanowskich. Wykształciły się też nowe rejony inwestycji mieszkaniowych. Jednym z nich jest teren dawnego PGR Bródno przy ul. św. Wincentego, w sąsiedztwie Cmentarza Bródnowskiego.
Materiały inwestora. Inwestycja Nowy Targówek
Jesienią pierwsze mieszkania na planowanym w tym rejonie osiedlu Nowy Targówek wprowadziła firma Atal. Całe osiedle będzie się składać z dziesięciu spójnych architektonicznie budynków, w których będzie ok. 800 mieszkań. Osiedle zaprojektowała pracownia HRA - ma wprawę w projektowaniu dużych osiedli - to jej architekci zaprojektowali wielkie osiedle Wilno, które firma Dom Development buduje w innym punkcie Targówka, na Elsnerowie.
Dom Development zresztą będzie budować osiedle także tuż obok inwestycji Atal. Kilka tygodni temu firma kupiła od Agencji Nieruchomości Rolnych 3,6 hektara za ponad 48 mln zł. Przymierza się do zbudowania w tym miejscu osiedla na kilkaset mieszkań. Obie firmy Atal i Dom Development zbudują w rejonie ul. św. Wincentego kompleks domów tylko nieco mniejszy, niż osiedle Wilno, które ma się składać z 2 tys. mieszkań.
Nowa dzielnica mieszkaniowa wyrasta także w miejscu dawnej fabryki traktorów w Ursusie. We wrześniu do sprzedaży trafiły mieszkania na osiedlu o nazwie Stacja Nowy Ursus. Firma Robyg zbuduje je przy ul. Posag 7 Panien, tuż obok elektrociepłowni Energetyki Ursus. Na działce o powierzchni pięciu hektarów powstanie aż tysiąc mieszkań. Budowa pierwszego ośmiopiętrowego bloku ma się zakończyć pod koniec 2016 r.
W tym samym terminie ma się zakończyć budowa pierwszych dwóch domów osiedla Ursa Smart City w pobliżu skrzyżowania ul. Hennela i Dyrekcyjnej. W dwóch etapach ma tu powstać zespół czterech sześciopiętrowych budynków, w których łącznie znajdzie się 356 mieszkań. Inwestorem jest firma CPD, do której należy kilkadziesiąt hektarów po dawnej fabryce. Firma planuje tu budowę kompleksu osiedli nawet na 25 tys. mieszkańców. Do realizacji poszczególnych kwartałów zamierza dobierać partnerów. Pierwszym jest Unidevelopment, wraz z którym buduje osiedle Ursa Smart City.
Materiały inwestora. Osiedle Ursa Smart City budują firmy CPD i Unidevelopment
Wszystkie komentarze