Komentarze
Na 10 wymienionych zabytków 0 (słownie: zero) znajduje się na Pradze. Ale to jasne - na Pradze budynków się nie remontuje, tylko się podpala...
już oceniałe(a)ś
32
7
Bardzo dobry rok. Ja bym dodał jeszcze: 11. Budynek kompleksu starej elektrowni na Powiślu. 12. Koszary przy Łazienkach.
Budynek elektrowni - zgoda, zburzyli w tym roku. Ale koszary przy Łazienkach to już ze dwa lata temu. Czas leci.
już oceniałe(a)ś
2
1
Chyba żaden sukces, biorąc pod uwagę jak długo zabytki czekały na remonty i do jakiego stanu je doprowadzono. Wydaje się, że w warszawskiej rzeczywistości łatwiej jest zabytek zburzyć niż go odremontować. Legalne wyremontowanie zabytku to tor przeszkód i stos pozwoleń (paranoją jest ponad rok konieczny dla uzyskania pozwolenia budowlanego na remont zabytku), a do wyburzenia wystarczy jeden długi weekend.
już oceniałe(a)ś
15
3
Już nie narzekajcie. Dużo zabytków odrestaurowali i to takich sztandarowych, a i nie było - poza jednym przypadkiem samowoli przy Zajęczej - skandalicznych przypadków rozbiórek cennych obiektów. Zamek, Łazienki, Wilanów, Próżna - oczywiście, trudno uznać za sukces te lata oczekiwania na remonty wspomnianych zabytków, ale dobrze, że je w końcu przeprowadzili.
już oceniałe(a)ś
9
0
Jest super! Wlasnie Stare Miasto wykreslaja z listy dziedzictwa ludzkosci UNESCO
Coś ci się wojtem pokręciło. Po pierwsze - nie z listy dziedzictwa ludzkości UNESCO, bo czegoś takiego w ogóle nie ma, ale z Listy Światowego Dziedzictwa. Po drugie - skąd masz informację, że "właśnie wykreślają"? Nikt niczego nie wykreśla i - możesz mi wierzyć - nie wykreśli. A przy okazji, uważniej czytaj teksty prasowe. Wpisywaniem i wypisywaniem z Listy Światowego Dziedzictwa zajmuje się Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbiera się raz w roku, w czerwcu.
już oceniałe(a)ś
3
0
Ooo! Wiec jednak nie zostawi Warszawy plastykowej.
już oceniałe(a)ś
7
4
Konserwatorzy jeszcze nie raz będą zrywać swoje jajeczne, chabrowe i inne kwieciste powłoki malarskie, aby przywracać pierwotne, stonowane, prawdziwe kolory elewacji zabytków warszawskich. Do tego jednak muszą długo dojrzewać.
już oceniałe(a)ś
2
0
wiadomości dobre, szkoda tylko, że, poza figurą Jana Nepomucena, jakość zdjęć fatalna i doprawdy trudno się zachwycać urodą fasady, zakrytej rusztowaniami
już oceniałe(a)ś
1
0