Komentarze
Ja też mam 2 projekty futurystyczne, ale mniej widowiskowe. Ruchome chodniki podziemne na wzór Paryża i Londynu: 1) pomiędzy Dworcem Centralnym, Dworcem Śródmieście i SM Centrum. 2) pomiędzy SM Politechnika a pl. Konstytucji wraz z parkingiem podziemnym pod tym placem. Oraz parkingi podziemne pod pl. Powstańców i pod pl. Teatralnym wraz z przywróceniem stanu obu miejsc na powierzchni z końca XIX w.
Były plany połączenia ruchomym chodnikiem podziemnym Dworca Centralnego z ze stacją metra Centrum (pewnie byłaby też możliwość połączenia z Dworcem Śródmieście), ale okazało się, że na drodze są mało znane podziemia PKiN, który jest wpisany do rejestru zabytków, więc nie można go usunąć. Trzeba by pewnie było kopać głębiej uważając na nieuszkodzenie zabytków co znacznie podniosłoby koszty tej inwestycji.
już oceniałe(a)ś
3
2
@welarg ------------------------- Skoro tak kochasz stany właściwe końcowi XIX wieku to: 1. Przestań korzystac z samochodów we wszelkiej ich postaci z autobusami włącznie 2. Przestań telefonu 3. przestań korzystać z radia 4. przestań korzystać z telewizji 5. przestań korzystać z wszelkich współczesnych form zapisywania obrazu (tak analogowych jak i cyfrowych) 6. Przestań korzystać z internetu. 7. Przestań korzystać z tworzyw sztucznych w jakiejkolwiek postaci a w tym z wszelakich przedmiotów takowe tworzywa zawierających 8. Przestań korzystać z wszelkich dostępnych możliwości medycyny i farmakologii dostępnych dzięki odkryciom dokonanym po zakończeniu wieku XIX 9. No i co oczywistą jest oczywistością - pod żadnym pozorem nie korzystaj z komunikacji lotniczej. Dasz radę?
już oceniałe(a)ś
2
11
Ten Patrzalnik super, przydałoby się ustawić kilka w centrum miasta. Także te nadwiślańskie pawilony i kładka niegłupie i wcale nie tak trudne w realizacji. Gdyby tym miastem rządził ktoś z wizją, przynajmniej jeden z projektów z tej listy mógłby zostać zrealizowany.
już oceniałe(a)ś
34
11
Pałacem można sie chwalić
@racja89 Też tak myśle
już oceniałe(a)ś
6
1
Szkoda tych niezrealizowanych basenów w dawnych silosach na Żeraniu. Ze względu na głębokość konkurencja w Europie była by tylko w Belgii i Francji co daje duże szanse na rentowność takiego przedsięwzięcia.
już oceniałe(a)ś
10
2
Projekt Różyckiego kładki nad wisła super
@racja89 Super
już oceniałe(a)ś
1
0
@racja89 Koszt takiej kładki zawiera wiele stałych jak przy budowie mostu więc jest ogromny. Raczej nie do zrealizowania samodzielnie, tym bardziej na tak szerokiej rzece. Ale co innego by było, jakby przyłączono taką kładkę do nowo budowanego mostu. Można by to zrealizować w postaci mostu wielopoziomowego gdzie na dole jeździłyby samochody, rowerzyści oraz ewentualnie tramwaje, a na górze byłaby kładka z częścią komercyjną. To byłby ciekawy i możliwy do zrealizowania pomysł biorąc pod uwagę turystyczny wzrost popularności nadbrzeży Wisły przy wsparciu inwestora prywatnego. Jednak działalność komercyjna wyklucza dofinansowanie z Unii Europejskiej (przez chyba 2 lata po oddaniu do użytku), a to jedno z podstawowych źródeł finansowania tak drogich inwestycji.
już oceniałe(a)ś
1
0
Najlepsze lądowisko przy gazowni do podróży w galaktyke i obudowa Pałacu
już oceniałe(a)ś
8
3
Oby więcej takich
już oceniałe(a)ś
6
2
Projekty nie głupie
@racja89 Mądre
już oceniałe(a)ś
4
1