Zapłakana dziewczyna pochyla się nad ciałem zabitej przez Niemców siostry. Tę poruszającą scenę 14 września 1939 r. sfilmował na Powązkach amerykański reporter Julien Bryan. Zdjęcia obiegły wówczas świat. Ich bohaterka do dziś mieszka w Warszawie.
Zaplanowany na wakacje remont Przedszkola nr 184 przy Ratuszowej na Pradze potrwa aż do października. Zaniepokojeni rodzice wciąż nie są pewni, gdzie w tym czasie będą chodzić ich dzieci
Skwer przy pomniku Umschlagplatz na Stawkach ozdobiły w poniedziałek intensywnie czerwone kwiaty. To powojniki z odmiany Solidarność.
Warszawiacy cieszyli się wczoraj z szybkiej komunikacji przez most Śląsko-Dąbrowski. Wyremontowaną Trasą W-Z w październiku prawdopodobnie pojadą też autobusy z Targówka
118 mln zł trafi na budowę węzła przy ul. Marsa
Wieczorem we wtorek 1 września zaczyna się remont między Czorsztyńską a Obozową
Siedemdziesiąt lat temu 1 września 1939 r. spadły na Warszawę pierwsze bomby II wojny światowej.
Dziś na Pałacu Kultury zawiśnie banner z wizerunkiem polskiego żołnierza z września 1939 r. Będzie towarzyszył warszawskim obchodom 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jutro wieczorem ich kulminacja - zapalimy w oknach świeczki za ofiary...
Oto grupa dzieci, których fotografie sześć lat temu ukazały się w gazetowym cyklu ?Witajcie na świecie?. Dziś idą do zerówki albo do I klasy.
- Zmieniamy archaiczną strukturę spółki - zapowiada prezes Kolei Mazowieckich Jakub Majewski. Za kilka miesięcy w pociągach ma być bezpieczniej, a rozkłady jazdy będą bardziej odpowiadać potrzebom pasażerów.
- To będzie przestrzeń dobrze zamknięta. Kluczyk na czip i domofony - zapowiada radny osiedla Zygmunt Stanowski. Na Żoliborzu wyrastają płoty wokół podwórek między blokami. - To zamach na publiczną przestrzeń - alarmują przeciwnicy grodzenia.
Ponad 300 fotografii, przemówienia radiowe, akwarele pędzla generała Rómmla. W Muzeum Historycznym w 70. rocznice wybuchu II wojny światowej otwiera się największa wystawa poświęcona obronie stolicy w 1939 r. Przygotowania do niej trwały trzy lata
Hindusi, Wietnamczycy, Ukraińcy, Etiopczycy i przedstawiciele wielu innych narodowości przeszli w niedzielę tanecznym krokiem przez Warszawę przy ogłuszającym huku bębnów. A potem częstowali swoimi potrawami, uczyli tańców, opowiadali bajki.
W nocy z poniedziałku na wtorek kolejna zmiana w organizacji ruchu u zbiegu Płowieckiej i ul. Marsa, na której samochody pojadą nowymi jezdniami.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.