Połowa Warszawy sparaliżowana na początku remontu Trasy W-Z i Młynarskiej. Stanął ruch na mostach i Wisłostradzie. Większość pasażerów chwali za to komunikację zastępczą.
Ponad 13 tys. wolnych miejsc czeka na dzieci, które pójdą do przedszkola w przyszłym roku. Wciąż jednak nie wiadomo, ile maluchów zostanie odesłanych z kwitkiem. Wszystko będzie jasne za trzy tygodnie.
Nie będzie publicznej dyskusji o rondzie Wolnego Tybetu. Radni chcą ?zamknąć sprawę? we własnym gronie. Przy otwartej kurtynie dyskutują zaś o skwerze Starszych Panów, parku Czesława Niemena i o tym, kto miałby być patronem pl. Defilad.
Postrach warszawskich restauratorów znów wyszedł na żer. Tym razem 29-letni Rafał D. najadł się do syta w lokalu w Wilanowie
Kolejarze nie chcą malowania na czerwono mostu średnicowego. Tymczasem setki głosów na forach internetowych popierają kolor przeprawy zaproponowany przez Marcina Garbackiego. On sam uruchamia stronę: www.czerwonymost.pl
Nowe zwierzęta i eventy zaskoczą gości warszawskiego zoo w nowym sezonie turystycznym. Równocześnie zdrożeją jednak ceny wstępu.
Nie tracą czasu na artystyczne głupstwa. Zmagają się z formą budki WC czy opakowania sera z Korycina. Absolwenci ASP potrafią pożenić funkcjonalność z czytelnością formy, która dobrze wygląda
Przez kryzys finansowy nie udało się wyemitować obligacji na pół miliarda złotych. Ale władze Mazowsza nie poddają się: chcą wypuścić papiery o wartości 360 mln zł
Uczyłem ich, jak obsługiwać komputer. Od nich nauczyłem się, że najważniejsze są relacje międzyludzkie - mówi Piotrek Marciniak, który przez miesiąc był wolontariuszem w Tanzanii.
Grzegorz Okoński, wiceburmistrz Mokotowa, wrócił wczoraj do pracy, bo prokuratura oczyściła go z zarzutu korupcji
Nocne pozowanie do zdjęć na Starówce zakończyło się uszkodzeniem pomnika
Nie pamiętam tej fundacji, nie mam z nimi nic wspólnego, od lat się nie kontaktowałem - tak mówi wiele osób, na których autorytet w swojej działalności powołuje się fundacja CTN. - Każda z tych osób podpisała kiedyś zgodę - ripostuje prezes fundacji.
Dziś mija smutna, dwusetna rocznica aktu nietolerancji. Postanowieniem z 16 marca 1809 r. z większości warszawskich ulic wyrugowano ludność żydowską.
- Policja ujawniła nasze dane osobowe - skarżą się licealiści, którzy pomogli mundurowym zatrzymać podejrzewanych o pobicie.
Płaskorzeźba z układem okresowym pierwiastków Mendelejewa od 45 lat zdobiąca ścianę budynku Riviery będzie skuta. Trwa skandaliczne dorzynanie architektury tego domu studenckiego.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.