- Piłkarskiej gorączki raczej nie ma, bo są inne problemy - mówi w rozmowie z Wojciechem Karpieszukiem Polak z greckimi korzeniami, Tomasz Cirmirakis
Szatnia dawnej fabryki serów przekształciła się w Szatnię. Trzy przyjaciółki odmalowały i wypucowały pomieszczenie. Teraz jest tu studio, pracownia i showroom
140 tys. za "Portret kobiety" wygląda skromnie, ale leżące akty to jednak majstersztyk Kislinga, no i czasy dla malarstwa w Polsce dziś niełaskawe. "Portret" wylicytowano do 150 tys., ale i ten wysiłek okazał się zbyt wątły, by sięgnąć ukrytej ceny...
Kolejny odcinek cyklu: Warszawa kiedyś i dzisiaj. Zobacz te same miejsca. Plac Zbawiciela, ulica Marszałkowska, Pałac Kultury w PRL-u i dzisiaj.
Tropikalna wyspa wyłoni się za kilka dni, teraz powstaje plaża. Przy Centrum Olimpijski rośnie Fancamp Carlsberga, drugie obok strefy w centrum miasteczko kibica.
Pomijając mój bardzo prywatny interes, uważam, że spychanie ruchu podmiejskiego do Pruszkowa to absurd. Zakorkuje to ruch Alejami i obie trasy będą nieprzejezdne - pisze zaniepokojony czytelnik.
- Wisła tak śmierdzi, że dzieci, które zabieramy na edukacyjne wycieczki statkiem, trzeba często sprowadzić pod pokład - alarmuje miejska przewodniczka.
W sobotę bawiliśmy się w uroczym parku na Mokotowie. Koncerty, spektakle, spotkania - to tylko niektóre z atrakcji.
Zapraszamy na relację na żywo z Parady Równości, która idzie dziś ulicami Warszawy.
Ekobiblioteka dla najmłodszych i dorosłych otwarta w zielonej Białołęce. To pierwsza w tej części miasta placówka kultury.
Od rana w Warszawie mocno wieje. Strażacy usuwają z ulic połamane konary drzew.
Chociaż dziewczęta w latach 20. stanowiły nieco ponad 40 proc. wszystkich maturzystów, to studia kończyło zaledwie 7 proc. z nich. Dziś w cyklu Warszawa nieodbudowana - Górnośląska 14.
Od dziś obowiązuje 5-kilometrowy buspas na Żwirki i Wigury. Kierowcom miejscami został tylko jeden pas. Mimo weekendu tworzą się korki. Niektórzy kierowcy ignorują buspas.
Od piątku do niedzieli mieszkańcy Ursynowa nie mają łatwego zycia. Trwają Ursynalia, a na nich światowego formatu gwiazdy metalu. Mieszkańcy skarżą się, że muzyka nie daje im normalnie żyć.
Do Polski na Euro może przyjechać nawet 2 tysiące Greków. Wojciech Karpieszuk rozmawiał z Grekiem mieszkającym w Polsce o kryzysie, piłce nożnej i kibolach.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.