W poniedziałek mija dokładnie 95 lat od wyjazdu pierwszych autobusów na warszawskie ulice. Ruszyły 29 czerwca 1920 r., bo trwał strajk tramwajarzy. O tym wydarzeniu przypomina Włodzimierz Winek w albumie ?Warszawskie autobusy. Najpiękniejsze...
Dobiegają końca prace nad modernizacją Stawu Służewieckiego. Na stawie zbudowano sztuczne wyspy oraz molo. W przyszłości dzielnica chciałaby urządzić wokół stawu park, a wzdłuż Potoku Służewieckiego - ścieżkę rowerową.
Przybywa pustych miejsc po drzewach, które kiedyś rosły wzdłuż ulic Mokotowa. Nowe chcą sadzić miejscy aktywiści w ramach budżetu obywatelskiego. Obietnicę sadzenia drzew złożyły też miasto i dzielnica.
Po wielu latach oczekiwań kierowcy wreszcie przestaną stać w koszmarnych korkach w Raszynie. Najpóźniej za dwa tygodnie otwarty zostanie kluczowy fragment nowej ekspresowej wylotówki w stronę Katowic.
Setki upiornie wyglądających przebierańców przeszło przez miasto w marszu żywych trupów. Przechodnie głównie reagowali śmiechem.
Wycieczki przyrodnicze, spływy kajakowe, przejażdżki łodziami - na pikniku "Gazety Stołecznej" czekało dziś mnóstwo atrakcji. Na finał zagrali Ekscentryczny Projekt Muzyczny, czyli Wojtek Mazolewski, Matylda Damięcka, raper Ras, a potem Pink Freud.
Nowa śródmiejska klubokawiarnia ma być inna niż wszystkie. To sami mieszkańcy Muranowa będą w niej pomysłodawcami i animatorami wydarzeń.
Samolot linii Scandinavian Airlines musiał awaryjnie lądować na Lotnisku Chopina. Pilot zgłosił w trakcie lotu, że z kokpitu wydobywa się dym.
Muzeum Wojska Polskiego i Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji zapraszają na sobotnie spotkanie w Forcie IX przy Powsińskiej 13. W programie: prelekcja i zwiedzanie tego zabytkowego obiektu.
Interesuje nas krzywdzenie złych, potężnych instytucji - mówią artyści, który wyżywali się m.in. na armii Izraela. Ich wystawę można oglądać od piątku w stołecznym CSW.
Ostatni tydzień szkolnych lekcji, wszyscy myślą o wakacjach, głowy w chmurach, a w ?Stołecznej? dla równowagi całkiem sporo problemów.
Najpierw były zwiastunem wielkiego świata, potem symbolem miejskiego obciachu i powodem do wstydu, teraz znów wracają do łask. Po raz kolejny wybieramy "Warszawską Pyzę" roku. Głosujcie na budki, furgonetki i okienka z ulicznym jedzeniem.
Można się pod nią skryć przed promieniami słońca, poczuć zapach nadwiślańskiej przyrody, odetchnąć i odpocząć.
Żadnych potężnych budynków ani szalonych wizji wywracających przestrzeń do góry nogami. Studenckie warsztaty na koncepcję zagospodarowania osiedla domków fińskich wygrał projekt, który w gruncie rzeczy niewiele tu zmienia.
Fundacja WOŚP rozesłała 200 tys. kolorowych apteczek do szkół, część osobiście wręczył dzieciom Jurek Owsiak. Akcja jest częścią programu edukacyjnego ?Ratujemy i uczymy ratować?, prowadzonego od 2006 r. przez WOŚP.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.