Żłobek, przedszkole, podstawówka, boisko szkolne i dom kultury - to będą pierwsze zwroty przedwojennych nieruchomości po fiasku tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej.
Choć Pałac Prezydencki ma już nowego gospodarza, dziś jak co miesiąc przejdzie tam pochód zwolenników spiskowej teorii, wedle której pod Smoleńskiem doszło do zamachu na prezydencki samolot.
Drogowcy mają dodatkowe pieniądze na szybkie remonty - w dwa weekendy wyrównają ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Jest już wstępna lista prac w przyszłym sezonie.
Do wagonu metra wsiadł facet z rowerem. Po kilku przystankach chwycił rower i tuż przed wyjściem oznajmił donośnym głosem: - Konwersacja! Ona umiera! Nie sądzą państwo? Żegnam. I wyszedł.
Poniedziałek na ulicach Warszawy [10.08.2015]
Blisko setka osób przyszła wczoraj na spacer śladami walk powstańczych w Śródmieściu.
Spore utrudnienia w ruchu na Ochocie i przy Galerii Mokotów. Za to wraca przejazd wyremontowaną jezdnią Trasy AK w stronę Wisłostrady.
Gra w bule pochodzi z Francji, gdzie jest to jeden ze sportów narodowych. Na początku XX w. skodyfikowano tam zasady, a do Polski gra dotarła po II wojnie światowej z emigrantami, którzy wrócili do kraju z Francji i Belgii na Dolny Śląsk.
Perwersyjne marzenie mieszczucha się spełnia. W Warszawie można okopać się w piachu, zgrillować kiełbasę, a do tego posłuchać koncertu i popatrzeć na błyszczące w słońcu wieżowce. Plażować, ale ciągle być w mieście.
Witold Mrozek poleca książkę ?Dysforia. Przypadki mieszczan polskich? Marcina Kołodziejczyka, wyd. Wielka Litera.
W ich cieniu bez echa minęły przygotowania do Międzynarodowego Dnia Pszczoły przypadającego 8 sierpnia.
Jarosław Osowski o problemie z nazewnictwem ulic nie tylko w Wesołej.
Hydrolodzy przewidują, że w poniedziałek poziom Wisły może spaść do zaledwie 58 cm. Jeśli tak się stanie, będzie to jeden z najniższych stanów Wisły w historii pomiarów.
Za czasów Gomułki na tor wyścigów konnych na Służewcu przychodziło w niedziele po 30 tys. osób. W dniach najważniejszych gonitw bywało nawet dwa razy tyle. Ludzie nie mieścili się na trybunach, a emocje sięgały zenitu.
Krytyk architektury Grzegorz Piątek o planach podwyższenia wieżowców Marriott i Elektrim.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.