- Anita jest wspaniała i zasługuje na nasze podziękowanie. Zróbmy to na Memoriale Kamili. Marzy mi się, żeby 28 sierpnia Stadion Narodowy wypełnił się w całości, żeby przyszło 50 tysięcy ludzi. Wstęp jest wolny - mówi Robert Skolimowski. W...
Defilada wojskowa Alejami Ujazdowskimi i żołnierski festyn w parku Agrykola. Warszawa uczciła Święto Wojska Polskiego i 96. rocznicę Cudu nad Wisłą.
Reprezentująca stołeczną Skrę Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal podczas konkursu rzutu młotem na igrzyskach w Rio de Janeiro. Wynikiem 82,29 m poprawiła swój rekord świata.
Słowo na "f" i słowo na "s". Czy atmosfera już się popsuła? W tym tygodniu w kinie plenerowym "Thelma i Louise".
Jest uznawana za jedną z przełomowych bitew w historii świata. Trwała od 13 do 25 sierpnia, w czasie wojny polsko-bolszewickiej.
Trzeba wydobyć z dna wrak zatopionego statku, wywołać falę, załadować kontenerowiec, aby nie stracił stateczności - na trasie wystawy "Płyń lub giń" czekają na nas różne zadania.
ZDM Warszawa razem z tramwajarzami zaplanował od wtorku wyrównanie przejazdu przez skrzyżowanie ul. Andersa ze Stawkami. Przy okazji będzie tu wymieniona nawierzchnia.
Magia fińskich domków, czyli wieś w mieście. XIX-wieczny klimat Fortu Bema. Wisła, najwspanialsze dziś, egalitarne miejsce spotkań warszawiaków. Albo ulica Polna, na której zmiany opisywała już Maria Dąbrowska. Czy da się opowiedzieć o Warszawie...
Małgorzata i jej pies Apacz wyruszą jutro na spacer: z Warszawy nad Bałtyk. Przejdą 485 kilometrów w dwa tygodnie. Spać będą w lesie, w hamaku rozpiętym między drzewami.
Czasu mamy coraz mniej. "Koniec lipca, za chwilę już znów zima", śpiewa raper Taco Hemingway w utworze "Następna stacja". A co dopiero powiedzieć o połowie sierpnia?
Południowa obwodnica Warszawy powinna przecinać Wawer w tunelu a nie tylko w tzw. wannie szczelnej pod linią PKP w Miedzeszynie - takie stanowisko z apelem do władz centralnych przyjęli radni dzielnicy.
Kilka tysięcy osób obserwowało rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej na polach Ossowa koło Wołomina, stoczonej w 1920 r. z nacierającymi na stolicę bolszewikami pod dowództwem Tuchaczewskiego.
Koncerty kameralne, symfoniczne, laureaci ostatniego Konkursu Chopinowskiego, arcydzieła muzyki europejskiej - zaczyna się festiwal "Chopin i jego Europa".
Zaczepił mnie, gdy kręciłam się po podwórku z aparatem fotograficznym. - Interesuje cię historia tej kamienicy? To chodź, coś ci pokażę - zagadał z uśmiechem.
Nieznani sprawcy oblali farbą tablice wystawy "Pułkownik Kukliński - Polska samotna misja", którą od lipca można oglądać w Ogrodzie Saskim w pobliżu Grobu Nieznanego Żołnierza.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.