Wykonawca II linii metra zgłosił we wtorek inwestycję do odbiorów. Przystanki są już gotowe. Wyjątkiem jest stacja Centrum Nauki Kopernik. Na Powiślu jest jeszcze sporo pracy.
Po dwóch latach największy warszawski festiwal opuszcza Stadion Narodowy. Ku uciesze sąsiadów i fanów muzyki.
- Lubię kupować książki z rąk osób, które znają się na ich wartości - pisze w felietonie Maciej Nowak.
Debata odbędzie się jutro w auli Starej Biblioteki Uniwersyteckiej. Wstęp wolny
Koniec objazdowej udręki. Tuż po godz. 22 pierwsze samochody pojechały ul. Świętokrzyską. Ostatnią barierkę przy skrzyżowaniu z Nowym Światem przesunęła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.
- W podstawówce przyjechaliśmy do Warszawy na spektakl do teatru. Oczywiście nikogo tak naprawdę nie interesowało przedstawienie. Najważniejszym wydarzeniem było wtedy to, że poszliśmy pierwszy raz do McDonalda - klienci wspominają pierwsze wizyty w...
30 października minął oficjalny termin zakończenia czteroletniej budowy metra z Woli na Pragę. Najpewniej w pierwszej połowie listopada dojedziemy z ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Zajmie to 12 minut.
Od 1 października autobusy zaczną kursować Prostą i Świętokrzyską, następnego dnia - Targową. Na objazdach zostają tramwaje. Większe zmiany w komunikacji czekają pasażerów po uruchomieniu II linii metra.
Na budowanej stacji metra Świętokrzyska doszło do wypadku. Jeden z robotników spadł z metalowej konstrukcji. Mężczyzna trafił do szpitala.
34,4 mln zł dostanie firma Zab-Bud za dokończenie budowy przy ul. Smyczkowej nowej siedziby wydziału resortu spraw wewnętrznych, który nadzoruje m.in. druk dowodów osobistych. Budynek ma być gotowy w połowie przyszłego roku.
Uczniowie żoliborskich szkół będą dbali o siedem dębów, które burmistrz dzielnicy zasadził dziś ze wzruszonymi kombatantami w 70. rocznicę zakończenia powstania warszawskiego w tej części miasta.
Nawet dwa tygodnie może potrwać zdejmowanie znaków z ulic, którymi prowadziły objazdy w czasie budowy II linii metra. Nad tunelami powstały nowe jezdnie, chodniki i drogi rowerowe. Pierwsze będą otwarte 1 października.
Szef kuchni pojawia się z termosem pełnym ciekłego azotu, który łączy z oliwą tymiankową i rozlewa po talerzu. Zamienia to cały stół w tajemnicze oparzeliska pełne mgieł i śreżogi.
Akcja na wybiegu toczyła się dynamicznie. Wyglądało to tak, że słoń jest bardzo chętny, a słonica niekoniecznie.
Uciera się pogląd, że wybierając środek transportu, wkraczamy na pole darwinistycznej walki gatunków. Rowerzysta, pieszy i kierowca występują w roli odrębnych okazów, żerujących w swoich enklawach.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.