Warszawa jest jak kalejdoskop: za każdym razem, kiedy bierzesz go do ręki, pokaże ci zupełnie inny obraz. Każdego dnia wychodzi na jaw coś zaskakującego.
W mieście, które 70 lat temu w większości zniknęło z powierzchni ziemi, warto dbać także o budynki kilkudziesięcioletnie, o ile są wybitne i unikatowe - pisze Michał Wojtczuk.
Piękno miasta, widziane przez pryzmat koszykówki, jej bogatej historii i osobowości, znakomicie uchwycili autorzy "Zielonych Kanonierów"
W 2050 r. co drugi spotkany na ulicy mieszkaniec Mazowsza będzie miał powyżej 50 lat? - przeczytałam. I zrozumiałam, że to o mnie. Czy ta Warszawa za trzy dekady mnie nie zawiedzie?
Chleb powoduje u zwierząt choroby nerek i wątroby. Jeśli chcemy dokarmiać ptaki, zamiast kawałka chleba weźmy ze sobą garść ziaren.
Kolejarze szykują w Warszawie nowe stacje, ale ich trud, a nasze pieniądze pójdą na marne, jeśli się nie zadba, by przesiadki były jak najkrótsze i wygodne dla wszystkich.
Najpierw ogłaszam: ks. dr Artur Filipowicz, jezuita, wykładowca Wydziału Teologicznego "Bobolanum", powie homilię w poniedziałek 7 listopada na comiesięcznym nabożeństwie ekumenicznym w świątyni luterańskiej przy pl. Unii Lubelskiej (godz. 18).
Felieton Jana Turnau po pogrzebie brata Antoniego Marczewskiego, znanego warszawskiego ornitologa.
W ciągu pięciu miesięcy na tablicy informującej o historii getta warszawskiego w Parku Mirowskim przynajmniej trzy razy ktoś namalował swastykę. Zdarza się to także na innych tablicach przypominających o getcie. Sprawców nie udaje się złapać. Może więc warto po prostu zabezpieczyć te tablice, nie czekając, aż sytuacja się powtórzy?
Polski Holding Nieruchomości (PHN) zdecydował, że wyremontuje Intraco przy ul. Stawki, jednocześnie postawi w jego sąsiedztwie nowy 7-kondygnacyjny budynek.
"Czy padać będą słowa nienawiści i pogardy, czy słowa życzliwe? - mówił ksiądz do uczestników marszu Krucjaty Różańcowej i narodowców. Nie nawoływał do walki z KOD-em i Unią Europejską, nie podgrzewał atmosfery. Ale część manifestantów nie wytrzymała. "KOD to piąta kolumna" - krzyczała gdańska radna PiS Anna Kołakowska, a słuchacze odpowiadali: "Folksdojcze! Folksdojcze!"
Cieszę się, że prezydent Warszawy spotkała się z pobitym w pociągu Chilijczykiem. Ale nie rozumiem, dlaczego milczy w sprawie ataków na organizacje LGBT
Warszawa powinna zacząć się chwalić dziedzictwem Akademii Ruchu. To grupa założona przez nieżyjącego już Wojciecha Krukowskiego, która przez kilkadziesiąt lat wystawiła niezliczone spektakle i akcje uliczne.
Czy Warszawa może być tak wygodna i przyjazna do życia jak Sztokholm czy Hamburg? Władze miasta przekonują, że tak. I dlatego zabiegają o tytuł Zielonej Stolicy Europy.
Pogrzeb żołnierzy niepodległościowego podziemia na Wojskowych Powązkach przypominał chwilami partyjny wiec, którego uczestnicy mają zakodowane komu bić brawo, a na kogo gwizdać. Tutaj jednak kompletnie się w tym pogubili.
"Na pytanie, gdzie jest ta Legia, odpowiadam: w Lidze Mistrzów" - te słowa Dariusza Szpakowskiego zna chyba każdy kibic Legii. W niedzielę 23 sierpnia minęło 20 lat od rewanżowego meczu z IFK Goeteborg i awansu stołecznego klubu do tych elitarnych rozgrywek.
O medycznej marihuanie będziemy debatować w poniedziałek i wtorek w redakcji "Gazety Wyborczej" przy ul. Czerskiej 8/10. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy!
Przerwane zawody żużlowe na Narodowym oglądałem razem z rodziną z trybun. Czułem olbrzymi smutek, że sobotnia impreza, która miała być pożegnaniem mistrza świata Tomasza Golloba, przerodziła się w farsę. I było mi wstyd, gdy starszy pan z Gorzowa powiedział: - Państwo warszawiacy kpią, że żużel to taki prowincjonalny sport, a nie potrafią sobie z nim poradzić.
Tysiące osób na warszawskim marszu PiS. Skandują "Precz z komuną" [NA ŻYWO]
Punktualnie o godz. 12 rozpoczął się montaż konstrukcji Tęczy na pl. Zbawiciela. Na miejsce podjechał dźwig i kilka samochodów ciężarowych. W tym samym czasie na placu zgromadziło się około 50 członków Ruchu Narodowego z biało-czerwonymi flagami, którzy nie chcą dopuścić do ustawienia stelażu. 20-30-osobowa grupa, której udało się wejść na wysepkę na środku ronda, przeszkadzała w stawianiu konstrukcji. Robotnicy przerwali prace. Policjanci poradzili sobie z narodowcami usuwając ich siłą z ronda. Po 2 godzinach robotnicy wrócili do pracy
- Nie tylko mamy stałych bywalców, ale również zawitają do nas osoby, którym po prostu przytrafiło się - mówi Elżbieta Kossakowska, dyrektor Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Na ul. Kolskiej, słynnej wśród tych, którym choć raz przyszło wypić za dużo, lub znanej ze słyszenia, ruch będzie wzmożony w okresie karnawałowym.
Najnowsza kolekcja francuskiego domu mody dla sieci marki H&M została wykupiona na handel. Ubrania można znaleźć w serwisie aukcyjnym.
Wyobraźnię i emocje prawicowych dziennikarzy rozpala od soboty zdjęcie pewnego okna kamienicy na warszawskim Powiślu, w której kilka lat przed śmiercią mieszkali Lech i Maria Kaczyńscy.
Fotografka Irina Werning od początku lipca realizuje w Polsce swój projekt "Back to the Future". Bohaterami jej zdjęć są Polacy, w tym trzech mieszkańców Warszawy. Ich fotografie z przeszłości zostały wybrane w konkursie facebookowym "Czas na przyszłość". Od soboty efekty pracy artystki będziemy mogli oglądać na wystawie w kawiarni Skwer w Warszawie.
Pomniki tzw. Czterech Śpiących oraz Wdzięczności Armii Radzieckiej w parku Skaryszewskim dla niektórych są zakłamanym świadectwem w historii dziejów Polski. Dlatego ich pomazanie nie jest przestępstwem - uznał sąd. Ale to nie sąd rejonowy ma orzekać, komu należy się cześć, a komu nie - pisze Adam Leszczyński.
Od dziś oddajemy w wasze ręce warszawa.gazeta.pl w nowej odsłonie. Jeszcze szybciej dowiecie się, co słychać w mieście.
Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy, zwiedzała wydrążony przez tarczę "Marię" tunel metra II linii. Byli z nią nasi operatorzy.
Po weekendowej interwencji straży miejskiej w modnym warszawskim klubie PKP Powiśle, zapytaliśmy mieszkańców okolicznych budynków co sądzą o funkcjonowaniu klubu.
Biuro podróży Sky Club, organizujące wyjazdy pod marką Triady, ogłosiło upadłość. Odwołało wszystkie wyjazdy, które miały rozpocząć się od 4 lipca. Jak dowiedziało się TVN24, za granicą jest obecnie 9,5 tysiąca klientów biura.
Z 20 startujących drużyn z województwa mazowieckiego najlepszy okazał się drugi po pierwszym etapie komitet "Człowiek Marcel" z gimnazjum nr 77 w Warszawie. Trwa konkurs "Z Klasy do Kasy".
Kto dziś w Polsce nie dość, że wyłoży (z kosztami) dobrze ponad półtora miliona, ale jeszcze zaprojektuje lub choć radykalnie przeprojektuje swą rezydencję tak, by dzieło Zaka mogło błyszczeć jak brylant w pierścieniu architektury? Kto ma u nas tyle pieniędzy i, co ważniejsze, tyle klasy?
Regulamin plebiscytu o nazwie "Bobas Tygodnia? z dn. 14 października
Dla miłośników historii w Ossowie, jak co roku, odbędzie się efektowne widowisko plenerowe - Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920.
W kinie plenerowym Centrum Nauki Kopernik pokazany zostanie film dokumentalny pt. ?Elektryzujący mózg? (Izrael 2010, reż. N. Harel, 60 min.) próbujący znaleźć odpowiedź na pytanie, czym jest nasza świadomość.
Jedziesz rano do pracy, a tam rozkopana ulica? Dlaczego syreny wyły pod oknem całą noc? Kiedy wreszcie zbudują w twojej dzielnicy nową drogę? Zamów RSS-a z artykułami ze swojego sąsiedztwa.
Co weekend niedawno wyremontowany park im. Edwarda Szymaskiego zmienia się w parking - alarmuje internautka Maja z i przysyła zdjęcia zrobione w niedzielę przy basenie Moczydło.
Do końca sierpnia potrwają wyprzedaże w sklepach w centrum handlowym w Blue City.
Narodowe Centrum sportu udostępniło kolejną wirtualną wycieczkę po stadionie wykonaną w technice panoram 360 stopni. Największą atrakcją jest widok z samego środka obiektu - spod iglicy.
Ogłoszenia o osobach poszukiwanych przez ITAKĘ
W piątek inauguracja Parku Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik. Atrakcją ma być m.in. zwierciadło pozwalające na rozmowy na odległość i falujące w rytm dźwięków rury..
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.