Mieszkańcy Sulejówka znów na wiele tygodni stracili Szybką Kolej Miejską do Warszawy - powstaje tunel, został tylko jeden tor i skasowano wiele kursów. - Dlaczego jednak przyjeżdżają tak krótkie pociągi, że nie sposób się nimi zabrać? - pyta czytelniczka.
Mieszkańcy Starej Miłosny mówią o dzikim, nieskoordynowanym rozroście osiedla. Oskarżają o to dzielnicę i proszą o wsparcie Rafała Trzaskowskiego. W trakcie pikiety przedstawili pięć postulatów.
Pięciu chłopców od 13 do 19 lat zostało rannych w wypadku na skrzyżowaniu Niemcewicza i Narutowicza w Wesołej w sobotę wieczorem. W najgorszym stanie jest 16-latek - ma złamany kręgosłup, zmiażdżoną śledzionę, uszkodzenia nerek i wątroby. Prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia.
Na jednym ze skrzyżowań w Wesołej kobieta kierująca kią wymusiła pierwszeństwo. 19-latek, który prowadził auto jadące z naprzeciwka, próbował ją wyminąć. Wypadł na pobocze i uderzył w drzewo. W aucie jechało pięciu nastolatków.
Duże problemy z dojazdem do Warszawy pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej: z powodu nowego etapu budowy tunelu w Sulejówku wszystkie mają skróconą trasę. Od przyszłego roku następne utrudnienia, bo linią mińską ruszą pociągi dalekobieżne z Lublina, by ominąć rozkopany Wawer.
Mieszkańcy Starej Miłosny twierdzą, że ich dotąd kameralne osiedle traci spokojny charakter. Nie chcą, by nowe bloki były budowane "okno w okno" ich domów jednorodzinnych. Protestują miejscowi społecznicy.
W 12. roku przygotowań do budowy tunelu pod linią PKP w Rembertowie drogowcy w końcu ogłosili przetarg na jego wykonawcę, ale przesunęli termin otwarcia. Wkrótce poznamy oferty na tunel w pobliskiej Wesołej. Trwa budowa wiaduktu nad torami na ul. Chełmżyńskiej do Ząbek.
Ścieki z prywatnej oczyszczalni ścieków Cyraneczka w Wesołej płyną prosto do Kanału Wawerskiego - wynika z przeprowadzonych badań. Mieszkańcy narzekają na brak zdecydowanej reakcji lokalnych władz.
W szpitalu zmarła dziewczynka, którą kilka dni temu w Starej Miłośnie potrącił kierowca ciężarówki. Dziecko jechało na rowerze.
Budowa wiaduktu nad linią PKP Warszawa - Siedlce na ul. Chełmżyńskiej, która prowadzi do Ząbek, zacznie od dziś utrudniać przejazd kierowcom i pasażerom miejskich autobusów. Mieszkańcy Rembertowa i Wesołej czekają też na dwa tunele pod torami.
Co z naprawą tunelu w Sulejówku? Korki paraliżują wschodnią część Warszawy, bo przejazd pod torami PKP jest zamknięty po wypadku ciężarówki z wysokim ładunkiem, który zawadził o oddaną zaledwie pięć miesięcy temu konstrukcję. Dlaczego droga nie była oznakowana?
Przed wyborami prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wraca do obietnic drogowych z 2018 r. i zapowiada budowę tuneli pod linią PKP w Rembertowie i Wesołej oraz wiaduktu na ul. Chełmżyńskiej. Koszty tych inwestycji wzrosły ponadtrzykrotnie.
Tegoroczni maturzyści nie zdążą się za bardzo nacieszyć nowym liceum, ale przynajmniej napiszą egzaminy u siebie. Będą mogli zerkać w niebo, bo w dachu sali gimnastycznej jest przeszklenie. Od podłogi do sufitu szklane są ściany korytarzy, na które spływa światło z zazielenionego szkolnego patio.
Na obrzeżach dawnej fabryki traktorów ma powstać dom kultury. Przetarg na jego budowę ogłosiły właśnie władze Ursusa. Inwestycja pochłonie ponad sto mln zł. Podobny jest koszt dzielnicowego domu kultury, którego wykonawcy szukają władze Śródmieścia. Tańsza zaś będzie kulturoteka w Wesołej.
Na ulicy Słowackiego wycięto szpaler dorodnych sosen. Zostały usunięte w związku z modernizacją ulicy dojazdowej do nowego liceum w Wesołej. Aktywiści zarzucają urzędnikom brak transparentności i poszanowania procedur.
Wypadki w węźle Warszawa Wschód zdarzają się coraz częściej. Kierowcy pędzący trasą ekspresową S17 z Lublina wpadają na betonowe bariery za zjazdem z wiaduktu.
Kierowcy, którzy pędzą trasą ekspresową S17 od strony Lublina, w węźle Warszawa Wschód wpadają na betonowe bariery za zjazdem z wiaduktu. Droga się urywa, bo ugrzęzły przygotowania do budowy obwodnicy przez Wesołą.
Uczniowie wprowadzą się do pierwszego liceum w Wesołej za trzy miesiące. Jest już patron: licealiści, nauczyciele i rodzice wybrali Czesława Niemena.
Dwa dęby z Wesołej miały zostać wycięte, ponieważ rosły "w kolizji z ruchem drogowym". Dzięki zaangażowaniu mieszkańców drzewa udało się ocalić, a zajęły drugie miejsce w konkursie na Drzewo Roku. W czwartek społecznicy z Wesołej odebrali nagrodę podczas gali w Warszawie.
Tunel pod torami PKP w Sulejówku na linii Warszawa-Mińsk Mazowiecki już gotowy, zaczynają się odbiory i wkrótce otwarcie. A stołeczni drogowcy wybierają wykonawcę wiaduktu nad tą trasą kolejową w Rembertowie. Co z tunelami w tej dzielnicy i w sąsiedniej Wesołej?
Porozrzucana po korytarzach dokumentacja medyczna, instalacje antenowe na dachu, legendy o duchach i związki z elitami PRL. Opuszczony zabytkowy szpital MSWiA w lesie na krańcach Wesołej to jedno z bardziej tajemniczych miejsc w Warszawie.
Trwa budowa liceum na osiedlu Groszówka w Wesołej. Otoczona drzewami szkoła będzie miała halę sportową i boisko. To największa inwestycja w najmłodszej dzielnicy Warszawy.
Społecznicy ze Starej Miłosny namalowali kredą na ul. Cienistej 106 drzew, jako symbol tych, które dzielnica wycięła pod budowę drogi. Wcześniej bezskutecznie protestowali przeciwko tej wycince. Teraz muszą się z tego tłumaczyć przed śledczymi.
- Po drzewach nie zostały nawet cienie, dlatego odrysowaliśmy je, tak jak odrysowuje się na ziemi zarys zwłok po kryminalnej zbrodni - mówi Sebastian Olsza ze Starej Miłosnej. Mieszkańcom udało się uratować dwa stare dęby, które biorą udział w konkursie na drzewo roku. Resztę drzew przy ul. Cienistej wycięto pod budowę drogi.
Miłosz i Malwa to dwa dęby z Wesołej, które miały zostać wycięte, ale obronili je mieszkańcy. Teraz walczą o tytuł Drzewa Roku 2023. Głosowanie już trwa.
Dwa dęby z Wesołej miały zostać wycięte, ponieważ rosły "w kolizji z ruchem drogowym". Mieszkańcy je obronili, a teraz Miłosz i Malwa zostały nominowane do tytułu Drzewa Roku 2023.
Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyroki w sprawie budowy wschodniej obwodnicy Warszawy. Co oznaczają dla drogowców, a co dla mieszkańców, którzy protestowali przeciw trasie ekspresowej przez Wesołą?
Ciąg dalszy absurdu w Wesołej. Tuż obok drabiny, z której korzystają dzieci i młodzież, żeby dojść do szkoły, do Kanału Wawerskiego wpadła osobowa skoda. Młody czytelnik "Wyborczej" podzielił się z nami zdjęciami z akcji strażaków.
Żeby dojść do szkoły w Starej Miłośnie przy ul. Kruszyny, uczniowie przeprawiają się przez kanał Wawerski. Po drabinie, która udaje kładkę. - Czy jak pokażę, jak wpadłem do wody, to zrobią nam w końcu mostek? - pyta szóstoklasita, który codziennie kombinuje, jak przejść przez kanał.
246 osób z Warszawy i okolic poświęciło minioną sobotę na udział w dobrowolnym treningu zogranizowanym przez wojskowych na poligonie w Wesołej. Wśród nich byłem i ja.
Czy w Wawrze doszło do skażenia wody i gruntów w związku z awarią oczyszczalni Cyraneczka w Wesołej? Sytuacja jest wystarczająco poważna, by dzielnice Wawer i Wesoła zareagowały na liczne obawy mieszkańców.
Oczyszczalnia Cyraneczka miała awarię, a ścieki wlała do Kanału Wawerskiego. Władze dzielnicy milczą, a mieszkańcy Wawra czują smród. - Cuchnie, nawet pies nie chce podejść do wody. Byleby nie spadł deszcz, bo g... się na nas wyleje - mówią.
W sobotę, 31 grudnia, doszło do kilku awarii sieci wodociągowej w Warszawie. Najpoważniejsza dotknęła mieszkańców Wesołej.
Po kawałku drogowcy oddają do ruchu krótki odcinek wschodniej obwodnicy Warszawy. Nadal nie jest gotowy, a w dodatku wymagał poprawek, choć pierwotny termin ukończenia tej inwestycji minął wiosną 2021 r. Dla wyjeżdżających na święta będzie dodatkowy pas do skrętu z południowej obwodnicy na Lublin.
Przejazdy kolejowe w Rembertowie wciąż zakorkowane, brakuje obiecywanych tunelu i wiaduktu w poprzek torów PKP. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jedzie 9 listopada do Wesołej, która ma podobny problem. Za to sąsiedni Sulejówek jeden tunel już buduje i szykuje drugi.
W piątek (14 października) wieczorem doszło do awarii rogatek na przejeździe kolejowym w Wesołej. Powstał ogromny korek, policjanci zdecydowali o wyłamaniu szlabanów.
Młody mężczyzna z Wesołej pod Warszawą jeździł po mieście w taki sposób, jakby chciał "upolować" pieszych. W końcu cel osiągnął. Grozi mu wieloletnie więzienie za próbę zabójstwa.
W bliskiej odległości od domów drogowcy zaplanowali zawrotkę na tymczasowym końcu wschodniej obwodnicy Warszawy w Zakręcie koło Wesołej. Mieszkańcy czują się oszukani, bo spodziewali się więcej ekranów akustycznych.
- Potrzebna jest presja społeczna, musimy zadbać o to, żeby Wesoła nie była nadal księstwem patodeweloperki - przekonuje grupa mieszkańców, która zaangażowała się w ochronę przyrody na terenie dzielnicy. Przeprowadzili już pierwszą zorganizowaną akcję.
Aż na 20 dni Zarząd Dróg Miejskich zamyka jedną z jezdni ul. Bronisława Czecha między Wesołą a Aninem. W tym czasie wykonawca przeprowadzi kompleksowy remont tego najbardziej zniszczonego wjazdu do Warszawy. Kierowcy mogą się cieszyć, rowerzyści jeszcze nie tym razem.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.