Muzeum Narodowe w Warszawie nie wyraziło zgody na organizację popularnych potańcówek, na które do Królikarni zapraszał aktor Maciej Musiał. Dancingi międzypokoleniowe będą się jednak odbywały, ale pod innym adresem.
Muzeum Narodowe w Warszawie zakazało organizowania popularnych dancingów międzypokoleniowych i koncertów w parku Królikarnia. - Bo jego charakter zmienił się ze spacerowego w imprezowy - tłumaczy muzeum.
Królikarnia - zarówno park, jak i pałacyk na Górnym Mokotowie - nadal cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców. Sezon letni, który rozpocznie się już w tę sobotę, zapowiada się w tej części miasta fantastycznie.
Policjanci z Mokotowa zatrzymali kobietę podejrzaną o wybicie szyby w wiacie przystankowej przy Królikarni. Zaczęło się od wspólnego picia alkoholu z poznanym przypadkowo mężczyzną.
Mieszkańcy okolic Królikarni i parku Arkadia w niedzielę zostali obudzeni o 3.30. Przyczyną było wydarzenie, które nie bez powodu nazwano "W Brzask".
Sąd uchylił wyrok odmawiający zwrotu spadkobiercom pałacyku Królikarnia. Wniosek ponownie musi rozpatrzyć stołeczny ratusz. - Na pewno odmówimy zwrotu - zapewnia dyrektor biura spraw dekretowych w urzędzie miasta.
Dąb Mieszko I był, zanim Warszawa tu była. Relikt puszczy, w której żyły żubry, niedźwiedzie i tury. Tak stary jak wieś Wolica, której jest ostatnim mieszkańcem. Mieszko ma, według szacunków, ponad sześćset lat.
Czy z Muranowa zniknie pomnik Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, ostatnie dzieło Xawerego Dunikowskiego, jak postuluje radna PiS? - Jeśli zajdzie taka potrzeba, staniemy w jego obronie - zapowiada kuratorka Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni.
Do dziś nie wiadomo, kto stał za tą prowokacją i wkomponował wulgaryzmy w tablicę umieszczoną na pomniku odsłanianym przez Wojciecha Jaruzelskiego.
Spadkobiercy dawnych właścicieli Królikarni nie mogą eksmitować Muzeum Narodowego z pałacu. Sąd uznał, że byłoby to naruszeniem zasad współżycia społecznego.
Abstrakcyjne rzeźby wypełniły przestrzeń Królikarni. Niektóre przypominają muszle i kamienie, inne to modernistyczne, surowe formy. Ich autorką jest francuska rzeźbiarka Rachel Poignant.
Czy da się złapać dźwięk do ręki? A potem rzucić nim jak piłką? Mim-czarodziej uważa, że się da, i jest gotowy udowodnić to dzieciom. Pod warunkiem że te namówią rodziców, aby ich zabrali na Małą Warszawską Jesień.
Biały miś, Krupówki, zadeptany szlak do Morskiego Oka, krzyż na Giewoncie, górale i oscypki - z tym wszystkim kojarzy się zimowa stolica Polski. I tego wszystkiego nie zobaczycie na wystawie w Królikarni.
Rysy, Baasch, Jaaa! i Bshosa to mocni przedstawiciele polskiej sceny elektronicznej. Wystąpią w sobotę 18 czerwca na scenie Electronic Beats na festiwalu ?Co Jest Grane 24?
Dwie fantastyczne polskie artystki Ania Dąbrowska i Monika Brodka wystąpią w sobotę 18 czerwca w Królikarni na festiwalu "Co Jest Grane 24"
Fragmenty spektakli teatru Roma, spotkanie z Edytą Jungowską, spektakl Klubu Komediowego, filmy krótkometrażowe, warsztaty muzyczne i plastyczne. Jakie atrakcje czekają na dzieci 18 czerwca podczas festiwalu "Co Jest Grane 24" w Królikarni?
Od piątku spadło w Warszawie sporo śniegu, można już wyciągać z piwnicy sanki i jeździć. Podpowiadamy, gdzie można znaleźć górki, które nadają się do takiej zabawy.
Dziedziniec główny Muzeum Narodowego odżywa. Na początku września pojawiła się na niej instalacja - sadzawka Katarzyny Przezwańskiej, będąca częścią wystawy ?Trasa M-Z. Estrada Sztuki Nowoczesnej?. Teraz dołączy do niej 11 rzeźb z kolekcji muzeum.
Wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej Marcel Andino Velez zdradza, co będzie robił w ten weekend.
Królikarnia swoim nowym projektem zachęca, żebyśmy podnieśli do góry głowy i uważniej przyjrzeli się detalom warszawskiej architektury. W niedzielę otwarcie wystawy ?Figury retoryczne. Warszawska rzeźba architektoniczna 1918-1970? - pierwszej podejmującej ten temat.
Czy rzeczywiście święte prawo własności stoi ponad wszystkim, a szczególnie ponad interesem społecznym? Godzimy się z tym, że na potrzeby budowy dróg, tras kolejowych, lotnisk wywłaszczane są prywatne tereny. Czy muzeum - instytucja publiczna, dbająca o to, abyśmy nie zapomnieli, kim jesteśmy - nie jest tego warte?
W sobotę 7 czerwca przyjdźcie do Królikarni poleniuchować kulturalnie, poleżeć na kolorowych kocach, posłuchać dobrej muzyki, zobaczyć spektakl, film, zjeść coś pysznego, miło spędzić czas.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.