Po ponaddwumiesięcznym remoncie Centrum Nauki "Kopernik" w piątek, 15 listopada ponownie otworzyło drzwi dla zwiedzających. Efektów remontu nie widać. Ale to akurat nie jest zła wiadomość.
Wśród wydarzeń m.in. warsztaty w laboratoriach, ogrodzie botanicznym, wykłady czy lekcje dla dzieci ze szkół. Festiwal Nauki zaprasza ludzi w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.
Powodem zamknięcia tej popularnej - nie tylko wśród warszawiaków - placówki jest remont. Na ponowne jej otwarcie trzeba będzie trochę poczekać.
Takiego widowiska jeszcze w Warszawie nie było. W piątek o 21.30 nad Wisłą można było podziwiać powietrzny balet ponad sześciuset dronów. 12-minutowy spektakl zorganizowany został z okazji trwających obchodów 80. rocznicy powstania warszawskiego
Ostatniej nocy niebo nad Polską rozświetliła niespotykana w naszej szerokości geograficznej zorza polarna. Jak mówi Karol Wójcicki, popularyzator astronomii i autor bloga "Z głową w gwiazdach", spektakularne zjawisko może znów pojawić się na niebie podczas dzisiejszej nocy.
Nowa atrakcja w Centrum Nauki Kopernik. Wabi się Spot, ma żółto-czarne umaszczenie, waży 32 kilogramy i mierzy 70 cm w kłębie. Każdy chętny może spróbować swoich sił w sterowaniu tym zaawansowanym technicznie psem.
Próg Centrum Nauki Kopernik na Powiślu przekroczył w środę, 24 stycznia trzynastomilionowy zwiedzający! A właściwie zwiedzająca: Wioletta Laskoś z Wiednia.
To zachęta do wycieczki w bardzo daleką przyszłość - mówi dyrektor Centrum Nauki Kopernik o nowej wystawie. Można tam sterować myślą wzorami wyświetlanymi na ścianach, podróżować po strukturze mózgu i uruchomić nowoczesną protezę ręki.
Do tunelu metra wskoczył pies. Zwierzę chodziło w nim przez ponad godzinę.
Miejską majówkę organizuje ratusz i stołeczne instytucje kultury. Już 1 maja rozpocznie się cykl pokazów w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Tego samego dnia Łazienki Królewskie zaproszą na bezpłatne zwiedzanie i Piknik Europejski. We wtorek, 2 maja, ratusz organizuje Bieg Flagi na pięć i dziesięć kilometrów.
Soczyste kolory, przestronne wnętrza, ultranowoczesne wyposażenie z drukarkami 3D i warsztaty z cyfrowo sterowanymi narzędziami - tak wygląda Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego, którą uroczyście otworzono nad Wisłą.
19 lutego, w 550. rocznicę urodzin swojego patrona, warszawskie Centrum Nauki Kopernik pokazało nową atrakcję.
Rada Warszawy zgodziła się na wystawienie na przetarg działki w samym sercu Powiśla, gdzie przed laty działało klubowe zagłębie, w tym Jadłodajnia Filozoficzna. Tylko troje radnych było przeciw uszczuplaniu zasobów miejskich nieruchomości. A czy z biznesowego punktu widzenia to najlepszy moment na sprzedaż tego gruntu?
Za nami noc spadających gwiazd, czyli wieczór, gdy z Ziemi najlepiej widać rój Perseidów. Do specjalnej strefy ciemności zaprosiło Centrum Nauki Kopernik. Niestety, plany pokrzyżowała pochmurna pogoda.
Będą teleskopy i leżaki, a część iluminacji i jaśniejszych świateł w okolicy zostanie wygaszona. Tak Centrum Nauki "Kopernik" zachęca do oglądania Perseidów. "Noc spadających gwiazd" już w piątek, 12 sierpnia.
Jak zminimalizować ryzyko katastrofy budowlanej? Z czego składa się beton? Jak postawić ścianę? Tego wszystkiego mogą nauczyć się dziewczynki na warsztatach "Małe majsterki" organizowanych w Centrum Nauki "Kopernik".
Jak się chodzi po wodzie? Co robią małże w przyszłej kranówce? Czy prarekiny miały zdrowe zęby? Odpowiedzi na te pytanie poznamy podczas 25. Pikniku Naukowego, który odbędzie się w sobotę 21 maja w Cenrum Nauki "Kopernik" i nad Wisłą.
Musieliśmy wybrać 12 inwestycji spośród tysięcy zrealizowanych dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Teraz czytelników czeka jeszcze trudniejsze zadanie, bo muszą wybrać tę jedną najważniejszą.
Choć do otwarcia Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego jeszcze ponad rok, już możemy zobaczyć, jak budynek prezentuje się z zewnątrz. Kiedy porównuje się go z pierwotnymi wizualizacjami, trudno nie ulec wrażeniu, że coś poszło nie tak.
Nowa wystawa w Centrum Nauki "Kopernik". - Jest nietypowa: bardziej zadajemy tu pytania, niż odpowiadamy. A jedno z pytań brzmi: jak działa samochód autonomiczny - opowiada Katarzyna Nowica z Kopernika.
W Warszawie trwają budowy dwóch gmachów z unikalnymi rozwiązaniami technologicznymi. Oba budynki są jedyne w swoim rodzaju, nie mają swoich odpowiedników w Polsce.
Inwestycja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Projektanci Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego od początku wiedzieli, że ten budynek musi mieć niepowtarzalny charakter. Jak im się udało ten plan zrealizować?
Za nami konferencja Pokazać - Przekazać 2021, organizowana przez Centrum Nauki Kopernik. Naukowcy, badacze i nauczyciele wspólnie debatowali, w jaki sposób szkoła powinna przekazywać wiedzę, aby młodzież nie tylko wierzyła w naukę, ale także się nią interesowała.
Przy Centrum Nauki Kopernik na Powiślu powstał sensoryczny plac zabaw dla dzieci. Powietrze jest w nim na bieżąco oczyszczane przez algi morskie.
Perseidy, określane potocznie jako spadające gwiazdy, są widoczne na niebie przez kilka letnich tygodni. Jednak najwięcej ich zobaczymy w nocy z 12 na 13 sierpnia. Na noc spadających gwiazd zaprasza także Centrum Nauki Kopernik.
Po zaledwie 11 miesiącach od rozpoczęcia budowy Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego - nowe skrzydło Centrum Nauki Kopernik na Powiślu - ma już docelowe rozmiary. To dzięki nietypowej konstrukcji. Dlaczego ją zastosowano?
Do północy 9 sierpnia można zgłosić chęć udziału w konferencji Pokazać - Przekazać 2021 organizowanej przez Centrum Nauki Kopernik.
Kto mógł, wyjechał z miasta, ale ci, którzy zostali, nie muszą im zazdrościć. Majówka jest raczej chłodna i deszczowa, ale w Warszawie też da się ją zorganizować. Rządzą grille.
W eksploratorium przy Wybrzeżu Kościuszkowskim czekają nowe eksponaty. Będzie można m.in. pobawić się w robienie lawiny, zagrać na świetlnej harfie i obejrzeć wystawę o rowerach.
Centrum Nauki "Kopernik" w ciągu świętowanych w weekend 10 lat swojej działalności stało się jednym w najważniejszych obiektów turystycznych w Warszawie. Pandemia pokrzyżowała jednak plany hucznych obchodów urodzin placówki.
Ma to być miejsce wykuwania i testowania pomysłów, które sprawią, że nauka w szkole będzie ekscytująca i pełna eksperymentów. Rozpoczęła się budowa Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego.
Chromowane rury, z których dobiegał szum morza, trampoliny, na których skacząc, można było wygrywać melodię, paraboliczne lustra przekazujące szept kilkanaście metrów dalej - to wszystko w piątek zniknęło za budowlanym płotem.
Za niecałe dwa lata Centrum Nauki Kopernik zyska nowe skrzydło. Właśnie podpisano umowę na budowę Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego.
Centrum Nauki Kopernik będzie otwarte od 10 czerwca, a planetarium od 11 czerwca. W obu miejscach będą obowiązywać nowe zasady związane z epidemią koronawirusa
Atutem "Kopernika" jest zabawa przez naukę, to, że każdy może tu na własną rękę eksperymentować, dotykając, a czasami wchodząc do eksponatów. Czy w czasach koronawirusa to jeszcze w ogóle będzie możliwe?
Scenariusz na sobotę: piknik naukowy w plenerze. Niezbędne atrybuty: koc, maseczka, rękawiczki, telefon albo laptop.
SGGW posadziła drzewko i zainstalowała tablicę, że sadzonki są od sławnego podróżnika Sir Davida Attenborough. Znane wydawnictwo naukowe zapraszało na spotkanie z nim. Teraz okazuje się, że to wszystko jest oszustwem. A tajemniczy organizator ma zbierać pieniądze na kolejne spotkania.
W związku z decyzją ministra kultury Piotra Glińskiego od czwartku 12 marca zawieszona zostaje działalność m.in. bibliotek, kin, teatrów i muzeów. Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik zapowiadają jednak, że zorganizują fanom czas przez internet.
Pięc firm złożyło oferty w przetargu na budowę Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego - nowego skrzydła Centrum Nauki "Kopernik". Najtańsza oferta opiewa na 55 mln zł.
Odwołane wycieczki, głównie te z zagranicy. Wycofane te eksponaty, które wymagają dotykania lub dmuchania ustami. Epidemia koronawirusa na świecie odbija się rykoszetem na Centrum Nauki "Kopernik".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.