Co jest grane 24

5762 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Moja historia: Teresa Budzisz-Krzyżanowska

  Moja historia: Teresa Budzisz-Krzyżanowska

  spotkania i wykłady

  Opowiem Wam swoją historię. O moim życiu na scenie i w kulisach. O ludziach, którzy mnie otaczali – moich mistrzach i przyjaciołach. O tym, co mnie ukształtowało i o tym, co zawsze było mi bliskie. Podzielę się z Wami moim życiowym doświadczeniem, nie skrywając się za żadną maską. To jest dzisiaj moja rola. Tym razem gościem spotkania z cyklu "Moja historia" będzie Teresa Budzisz-Krzyżanowska. Prowadzenie - Mike Urbaniak. Teresa Budzisz-Krzyżanowska urodziła się w 1942 w Tczewie, a szkołę teatralną skończyła na drugim krańcu Polski – w Krakowie. Zadebiutowała pół wieku temu w tamtejszym Teatrze Rozmaitości (dzisiaj Bagatela) i przez ponad 20 lat grała na deskach krakowskich scen. Po Rozmaitościach w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, a następnie w Starym Teatrze. Na początku lat 80. przeniosła się do Warszawy i wędrowała za Jerzym Grzegorzewskim najpierw do Teatru Studio, a potem do Teatru Narodowego. Od 10 lat należy do zespołu stołecznego Teatru Ateneum, gdzie można ją oglądać w roli „Papieżycy”, sztuce wyreżyserowanej przez Edwarda Wojtaszka. Niepodobna wymienić wszystkich wspaniałych kreacji stworzonych przez aktorkę podczas jej długiej i fascynującej kariery teatralnej. Jej historyczną rolą jest z pewnością Hamlet, którego na deskach Starego Teatru zagrała w 1989 w inscenizacji Andrzeja Wajdy. Jakie jeszcze role uważa za szczególnie ważne dla siebie i dla polskiego teatru? O tym będzie można się dowiedzieć na kolejnym spotkaniu z cyklu Moja Historia.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Siedmiu wspaniałych

  Siedmiu wspaniałych

  western

  Film akcji w reżyserii Antoine’a Fuqua („Dzień próby”, „Do utraty sił”). W obsadzie znaleźli się m.in. fenomenalny Chris Pratt („Strażnicy galaktyki”, „Jurassic World”), Denzel Washington („Bez litości”) oraz Ethan Hawke („Boyhood”). Za scenariusz odpowiada Nic Pizzolatto, twórca „Detektywa”, jednego z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo?

 • Smoleńsk

  Smoleńsk

  dramat

  Ocena 1/6

  10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

Tematy ważne dla Warszawy
Tematy
Inwestycje
Komunikacja
Galerie handlowe
Miejsca
Dzielnice
Ludzie