Przedwojenny przystanek tramwajowy na pl. Wilsona.
Obłożona płytami trawertynu elegancka kamienica przy ul. Dynasy 8. Zaprojektował ją architekt Stanisław Ogórek. Nadal można ją zobaczyć, choć wygląda dużo skromniej niż na zdjęciu Czesława Olszewskiego.
Wystawa Budowlano-Mieszkaniowa Banku Gospodarstwa Krajowego na Kole w 1935 r.
Stołówka dla pracowników PKO. Budynek na rogu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej zniszczony został w 1944 r. a jego szkielet stał do lat 60.
Nieistniejący dziś budynek szkoły powszechnej przy ul. Barokowej (między ul. Długą a Ogrodem Krasińskich). Jej funkcjonalny budynek zaprojektował w późnych latach 30. architekt Józef Jankowski. Szkoła została zniszczona w 1944 r. Jej miejsce zajęła zieleń powiększonego po wojnie Ogrodu Krasińskich.
Szpital kliniczny przy ul. Litewskiej 14/16 zbudowany w latach 1930-32 według projektu Romualda Millera i Emilii Hiżowej. Rozbudowany po wojnie, nadal leczy małych pacjentów.
Urząd Telekomunikacji przy ul. Nowogrodzkiej, zbudowany na przełomie lat 20. i 30. według projektu Juliana Putermana-Sadłowskiego i Antoniego Miszewskiego. Czesław Olszewski fotografował go z zewnątrz i w środku. Na jego zdjęciach widzimy m.in. elegancki hol, klatkę schodową, salę obsługi klientów, salę telefonów i telegrafów, a nawet działającą przed wojną w budynku elektrownię.
Istniejąca do dziś willa przy ul. Kieleckiej 33 a. Powstała w 1934 r. Zaprojektował ją Romuald Gutt. Ogród przy willi był dziełem Aliny Scholtzówny.
Budowa olbrzymiego domu oficerskiego Funduszu Kwaterunku Wojskowego w al. Niepodległości 243/245. Budynek powstał w latach 1931-33 według projektu Romualda Gutta i Józefa Jankowskiego.
Dawna stacja benzynowa firmy Limanowa przy pl. Unii Lubelskiej.
Przedwojenna centrala Pocztowej Kasy Oszczędności (PKO). Jej obłożony kamiennymi płytami nowoczesny gmach stanął tuż przed wybuchem II wojny światowej na rogu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. Budynek zniszczony został w 1944 r., a jego szkielet stał do lat 60. Obecnie w jego miejscu jest pusty placyk przed restauracją McDonald's. Na zdjęciu widok ulicy Świętokrzyskiej w kierunku Nowego Światu. Pierwsza poprzeczna ulica to Marszałkowska.
Sala bankietowa przedwojennej siedziby Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Pałacu Bruhla przy pl. Piłsudskiego. Wnętrza pałacu zaprojektował w latach 30. XX w. architekt Bohdan Pniewski. Podczas okupacji urzędował w nich hitlerowski gubernator Dystryktu Warszawskiego. Pałac nie przetrwał wojny. Niemcy wysadzili go w 1944 r., po stłumieniu Powstania Warszawskiego. Plany jego odbudowy powracają co kilka lat.
Obłożony marmurem główny hol siedziby Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego (obecnie Ministerstwa Edukacji Narodowej) w al. Szucha 25, wzniesionej w latach 1927-30 według projektu Zdzisława Mączeńskiego, z wystrojem wnętrz w stylu art deco zaprojektowanym przez Wojciecha Jastrzębowskiego. Był to pierwszy gmach ministerialny zbudowany od podstaw w II RP. Wyznaczył kierunek polskiej architektury oficjalnej. Modernistyczny klasycyzm budynku spodobał się w czasie okupacji Niemcom, którzy urządzili w tu siedzibę Gestapo. Bryła i wnętrza gmachu z niewielkimi zmianami przetrwały do dziś.
Budowa gmachu Szpitala Okręgowego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w al. Niepodległości 218 zaprojektowanego przez Janusza Kraussa i Juliana Lisieckiego. Zdjęcie z ok. 1938 r. Dziś w budynku mieszczą się biura Ministerstwa Obrony Narodowej.
Domy szeregowe zbudowane na terenie Wystawy Budowlano-Mieszkaniowej na Kole.