Ratusz liczy koszty walki z falą wezbraniową, która przez niemal tydzień przechodziła przez Warszawę. Wiadomo już, że samo wzmacnianie wałów kosztowało milion złotych.
Sądowi udało się wreszcie rozpocząć proces w tzw. sprawie Złotych Tarasów. Ale czy uda się go skończyć przed upływającym już za 10 miesięcy terminem przedawnienia?
Wiceszef mokotowskiej PO Paweł Dulski oddał się do dyspozycji władz partii, SLD żąda zwołania nadzwyczajnych obrad rady dzielnicy - to reakcja na nasz tekst, w którym opisaliśmy metody stosowane przez grupę działaczy partii Tuska.
Niektórzy urzędnicy też wybierają rower w drodze do pracy. - Tak jak zmieniło się w mieście podejście do komunikacji, tak samo niedługo może się diametralnie zmienić myślenie o rowerach - twierdzi Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza. Również...
Aż 60 km długości będą miały ekrany dźwiękochłonne na modernizowanej trasie kolejowej z Warszawy do Skierniewic. Zaczyna się drugi etap prac na trasie ze stolicy do Łodzi, do której za trzy lata mamy dojeżdżać w 65-70 min.
Zachęcony zmianą miejsca pracy spróbowałem dojeżdżać do niej rowerem
- Po co mi w Warszawie rower? Żeby móc jechać szybciej niż samochodem czy komunikacją miejską i zaparkować gdziekolwiek. Jazda szosówką przypomina latanie - ma się oszałamiające poczucie wolności, przyjemność z bycia otuloną wiatrem - mówi Ewelina,...
Takiej akcji jeszcze w Warszawie nie było. Chcesz nauczyć dziecko i samemu przekonać się, jak naprawdę bezpiecznie poruszać się rowerem? Przyjeżdżajcie w niedzielę na Żoliborz i do Śródmieścia.
Dla nich rower to nie tylko środek transportu. To styl życia, manifestacja poglądów, źródło mistycznych uniesień, a nawet przedłużenie ciała
Decyzja o kupnie roweru powinna być dokładnie przemyślana, żeby spełniał nasze oczekiwania, zamiast stać się kolejnym gratem zawalającym miejsce na strychu, w piwnicy czy mieszkaniu.
Firmy zaczynają dbać o rowerzystów dojeżdżających do pracy. Minimum to stojaki przed budynkiem. Niektórzy organizują nawet specjalne rowerownie - z parkingiem, szatniami i prysznicami.
Komputery jak szafy, praca do czwartej rano, radni bez diet - tak urzędnicy wspominają początki samorządności w Śródmieściu. Samorządowcy z tej dzielnicy obchodzili we wtorek 20-lecie na uroczystej sesji naukowej w Zamku Królewskim.
Wszyscy zatrzymani po niedzielnych zamieszkach pod stadionem są już wolni. 25 z nich będzie jednak odpowiadać za czynną napaść na policjantów
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.