Piątek zastaje mnie w Secret Life Café (ul. Słowackiego 15/19) na pisaniu i ćpaniu świetnej kofeiny, jaką tu serwują w różnych postaciach. Potem spotkania na placu Inwalidów, gdzie można ulec wrażeniu, że Żoliborz kwitnie towarzysko.
Pamiętam czasy, gdy reprezentacja Polski w piłkę nożną grała tak nudno i przewidywalnie, że komentatorzy zabierali się do podsumowania meczu koło 75. minuty. Warszawska scena muzyczna jest o kilka poziomów wyżej od polskich piłkarzy lat 90.
Portretował obrzeża stolicy, więc nazywano go bardem warszawskich przedmieść. 16 maja minie druga rocznica śmierci pisarza Marka Nowakowskiego.
Pojęcie ?narodu polskiego? jest fikcyjne, bo podział klasowy w Polsce jest tak silny, że to już są nie klasy, tylko plemiona. Jedyne, co może część tych plemion zjednoczyć, to hasła nacjonalistyczne, patriotyczne imaginarium.
- Jest taki światowy trend polegający na odstresowaniu się przez kolorowanie. Ludzie kolorują od Nowego Jorku przez Londyn po Paryż, to dlaczego nie miałaby kolorować Warszawa? - mówi twórca warszawskiej kolorowanki.
Na podwórko zjechali kelnerzy. Rozstawili stoły, rozłożyli serwety, polali wino. Przyjechała też straż miejska, bo piwko na podwórku to normalka, ale wino z kieliszków? Nikt z mieszkańców nie wiedział, że to stypa po potomku Hipolita Wawelberga,...
Kiedyś jeden z największych zakładów pracy w Warszawie, dziś gigantyczny magazyn miasta, plan filmów reklamowych i łakomy kąsek dla deweloperów. Jaka przyszłość czeka fabrykę samochodów, w której od lat nie powstało żadne auto?
W czwartek wieczorem uroczyście oddano do użytku najwyższy budynek biurowy w Warszawie, 220-metrowy Warsaw Spire.
Pięciotonowa marmurowa kolumna od czwartku leży na schodach galerii Zachęta. Zapowiada wystawę ?Podróżnicy?, która otwiera się w piątek.
Hotel Europejski przechodzi rozległą przebudowę, której elementem jest m.in. nadbudowa XIX-wiecznego neorenesansowego budynku o dwie nowe, przeszklone kondygnacje. Nadbudowa budzi cierpkie opinie części warszawiaków. Dołączył do nich minister...
Od czwartku w Pałacu Kultury można wziąć udział w niezwykłej lekcji historii. Aby rozpocząć podróż w czasie, trzeba założyć specjalne gogle. Widać w nich obraz 360 stopni - a więc to, co mamy przed, za, pod i nad sobą.
Rzeźba Pawła Althamera, która przez kilka lat stała pod sklepem na Pradze, wraca na prawy brzeg Wisły. Przez około dwa miesiące będzie ją można zobaczyć w Muzeum Warszawskiej Pragi.
Z rocznym opóźnieniem stołeczni urzędnicy otworzyli oferty na budowę Szpitala Południowego na Ursynowie. Na inwestycję zarezerwowane jest 420 mln zł. Tymczasem firmy są skłonne zbudować ją za zaledwie około 200 mln zł.
Rada Warszawy wprowadziła w czwartek zakaz spożywania alkoholu na plaży nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Prohibicja może zostać rozszerzona na inne plaże, ze słów radnych wynika, że chcieliby nim objąć m.in. na popularną Poniatówkę. - To będzie fikcja...
Warszawa Główna ma nowe atrakcje. Stacja Muzeum to nowa instytucja kultury powołana w miejsce Muzeum Kolejnictwa. Nocny Market to, jak zapowiadają organizatorzy, propozycja dla tych, którzy od wczesnych śniadań wolą leniwe kolacje.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.