Było jak w filmie sensacyjnym: policyjne motorówki otoczyły krypę Basonia i eskortowały ją do brzegu. Pasażerów spisano, sternika zabrano na przesłuchanie. A łódź została aresztowana.
Przy kościele św. Marcina na Starym Mieście pracują rzeźbiarze. Z prętów i gliny odtwarzają zniszczone podczas wojny figury z fasady. To największa od pół wieku rekonstrukcja rzeźb w warszawskich świątyniach.
- Likwidowanie tymczasowego handlu wymaga odwagi i konsekwencji. Nikt w stołecznym samorządzie przez lata nie potrafił się tymi cechami wykazać, jak mężczyzna zachowała się dopiero Hanna Gronkiewicz-Waltz - mówi Jan Rutkiewicz, były burmistrz...
Miasto nerwowo szuka nowego dyrektora szpitala na Solcu. I obiecuje, że przedstawi go 1 sierpnia.
Nieznane dokumenty z czasów okupacji i Powstania Warszawskiego trafiły w stanie wojennym do archiwum podziemnej "Solidarności". W ukryciu przeleżały do dziś. "Gazeta" próbuje rozwikłać ich zagadkę.
- Niech w stolicy w Godzinę W rozdzwonią się wszystkie kościelne dzwony - zaapelował do stołecznych proboszczów metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz.
Jak pomóc chińskim robotnikom koczującym od dwóch tygodni pod chińską ambasadą - zastanawiali się w piątek urzędnicy i przedstawiciele organizacji pozarzadowych.
Kupcy z KDT to najwyraźniej dobry partner w interesach, bo mnożą się oferty wynajmu powierzchni handlowej w różnych punktach miasta. Coraz sprawniej idzie wydawanie właścicielom towarów z hali, ratusz zwiększa liczbę osób do 30 dziennie.
Zmiany w komunikacji w weekend.
Nasz czytelnik pisze o fuszerce podczas niedawnego remontu ulicy.
Poświęcone Fryderykowi Chopinowi graffiti pokryje ponad 50-metrowy mur u wylotu tunelu ul. Złotej przed Pałacem Kultury.
Kto, jak nie wasza "Gazeta" (o czym się zaraz sami przekonacie), mógłby jeszcze w tej sprawie pomóc?
- Robotnicy, którzy od tygodnia remontują ulicę Braci Wagów w Warszawie nie wyznaczyli kładki dla pieszych. Gdy próbuje się przejść przez remontowaną ulicę, zaczynają człowieka wyzywać od najgorszych - napisał na Alert24 internauta.
Trzy piętra w dół pod luksusową kamienicą zbudowano żelbetowy schron. Przetrwał do dziś. W 1944 r. ulokował się w nim powstańczy szpital.
W Warszawie otworzyła biuro fundacji. We Francji założyła komitet wsparcia budowy Muzeum Historii Żydów Polskich. Corinne Evens, choć urodziła się w Antwerpii, wszystko ciągnie do Polski.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.