Od czwartku na wyremontowanej Trasie W-Z testowany jest długi, niemal 20-metrowy autobus. Pasażerowie linii 190 będą mogli nim jeździć do 11 września.
Tak szczegółowej dokumentacji nie ma żaden cmentarz w Polsce, a może i na świecie. Nagrobek po nagrobku inwentaryzowane są warszawskie Stare Powązki. To zadanie stołeczny konserwator zabytków powierzył osobom niepełnosprawnym.
Na remontowany wiadukt ul. Powązkowskiej wróciły secesyjne balustrady. Stanęły w nowym miejscu - między jezdniami. Wcześniej omal nie trafiły na złom. Ocalały dzięki obrońcom zabytków i stołecznemu konserwatorowi.
Andrzej Golimont, czołowa postać warszawskiego SLD, dołączył do rzeszy kolegów zatrudnionych z partyjnego klucza. Wziął intratną posadę w szpitalu ginekologiczno-położniczym przy Inflanckiej
Nie wyprowadzajcie psów na klatki schodowe - prosi administracja mieszkańców śródmiejskiego osiedla Za Żelazną Bramą.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Konarskiego na Woli dalej strajkują. Żądają przywrócenia na stanowisko poprzedniej dyrektorki
Na pl. Defilad, tuż przed Pałacem Kultury, powstaje scena o długości 37 m (na zdjęciu). To na niej w piątek i sobotę wystąpią gwiazdy Orange Warsaw Festival, m.in. N.E.R.D. i Groove Armada.
Unia dorzuci się do przebudowy Trasy Siekierkowskiej i ul. Poleczki. Wkrótce dofinansowana zostanie też budowa ul. Nowolazurowej i poszerzanie Modlińskiej.
Publiczność czeka na nowy film Agnieszki Holland i Kasi Adamik "Janosik. Prawdziwa historia". Można się było o tym przekonać, obserwując tłum ludzi kłębiących się we wtorek w naszej redakcji na spotkaniu z reżyserkami w cyklu "Film, muzyka, teatr w...
Poranna awaria w metrze spowodowała ogromne zamieszanie i utrudnienia dla pasażerów. Ruch zablokował nowy rosyjski pociąg, a pomoc techniczna utknęła w korkach. Tysiące ludzi spóźniło się do pracy
Podczas zbliżającego się festiwalu Singera planowane jest spotkanie z arcydziełem żydowskiej kuchni - czulentem.
Stocer, Szpital Bródnowski i Wojewódzkie Centrum Stomatologii od nowego roku mają być spółkami prawa handlowego. Pierwszymi na Mazowszu. Jakie są plusy i minusy tego, że zaczną nimi rządzić prezesi?
Józef Grymaszewski zginął w oflagu, Włodzimierz Ambrożewicz - w lesie katyńskim, a deportowana na Syberię Janina Lasota musiała pracować przy wyrębie lasu. Wczoraj na pl. Piłsudskiego otwarto wystawę poświęconą polskim ofiarom II wojny światowej.
- Żadnych kotów w naszych piwnicach! - apelują mieszkańcy Osiedla Piaski. - Mają tam wrócić, bo inaczej powiadomimy prokuraturę! - zapowiadają zwolennicy kotów. Wczoraj w ich obronie zorganizowali demonstrację
Trwają gorączkowe próby naprawienia systemu naprowadzania samolotów w czasie złej pogody. Jeśli nie uda się to w najbliższych tygodniach, podczas jesiennych mgieł lotnisko może być całkiem sparaliżowane.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.