W poniedziałkowym numerze "Dziennika: Gazety Prawnej", pierwszym po przeprowadzonej fuzji obu tytułów, umieszczony został sensacyjny artykuł o tym, że "Stadion Narodowy będzie droższy o 800 mln zł".
Tłok w ogrodach biblioteki uniwersyteckiej na Powiślu. Nawet kilka młodych par jednocześnie robi sobie pamiątkowe zdjęcia ślubne w plenerze. Również w innych miejscach coraz częściej możemy spotkać nowożeńców fotografujących się na tle Warszawy.
System edukacji w liceach szwankuje - uważają doktoranci i młodzi doktorzy z warszawskich uczelni i chcą na kursach nauczyć licealistów ?kreatywnego myślenia?.
Jak tu pięknie! - zachwycali się warszawiacy, którzy przyszli wczoraj na uroczysty koncert do nowej siedziby Sinfonii Varsovii na Grochowie. Muzycy razem z mieszkańcami świętowali 25-lecie orkiestry. Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony...
Jeżeli chcemy mieć miasto, w którym będziemy się dobrze czuć, nie możemy go pozostawić wyłącznie urzędnikom - apelowali w sobotę uczestnicy debaty "Po co nam parki?".
Już prawie pół roku w plecy na starcie drugiej linii metra. Wybór jej wykonawcy na dobre utknął w sądzie. Ratusz przekłada niektóre prace na później, żeby budowa nie sparaliżowała Warszawy podczas Euro 2012.
- Może podręczniki? - zaczepiają przechodniów naganiacze na placu Dąbrowskiego. Z zaparkowanych tam samochodów można kupić zarówno nowe, jak i używane książki.
- Ta skarpa aż chodzi! - krzyknęła Dorota Wellman, gdy zaczęli maszerować uczestnicy Ecco Walkathonu. W sobotę warszawiacy po raz piąty wzięli udział w charytatywnym spacerze dobrej woli.
W sobotnie popołudnie na placu Konstytucji świętowano 20. rocznicę powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego - pierwszego niekomunistycznego gabinetu w powojennej Polsce. Warszawiacy dziękowali byłemu premierowi za to, co zrobił dla stolicy.
Brązowe drzwi w 400-letnim kościele Jezuitów przy Świętojańskiej odsłonięte. W sobotę niezwykłe dzieło Igora Mitoraja uroczyście poświęcił biskup Tadeusz Pikus.
Kto jeszcze nie wyrobił sobie karty miejskiej ze zdjęciem do kodowania biletów (m.in. siedmiodniowych, 14-dniowych, miesięcznych i kwartalnych), ma od dzisiaj do dyspozycji jej nowy wzór z Fryderykiem Chopinem.
Jedni uczniowie prezentowali ekranach laptopów wywiady z mieszkańcami swoich małych miasteczek. Inni pokazywali modele getta w Kielcach, opracowaną przez siebie żydowską książkę kucharską czy strój żydowskiej panny młodej.
Al. Waszyngtona, tramwaj linii 24, późne popołudnie. Do wagonu wchodzi żebraczka z dzieckiem na rękach. - Pani, 20 groszy na mleko dla dziecka! Pani! - lamentuje. - Jestem taka biedna. Nie mam pracy!
Nie wyrzucaj plastikowych butelek! Przynieś je pod Pałac Kultury i odbierz w zamian bilet do kina, muzeum lub teatru.
Po przeczytaniu artykułu o guzikach na przejściach dla pieszych mam kilka przemyśleń.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.