Ograniczenie prędkości do 50 km/h na sześciopasmowej Wisłostradzie, to jeden z absurdów, który wymieniają państwo w listach do redakcji. Mamy dobre wieści. Dopuszczalna prędkość będzie zwiększona, może już latem. Na Wisłostradzie pojawią się też...
Po raz kolejny wręczymy "Stołki" i "Nogi od Stołka", czyli nagrody i antynagrody "Gazety Stołecznej". Przedstawiamy kolejnych kandydatów w obu kategoriach.
Zamek Królewski w Warszawie czeka kopernikańska zmiana. Późnobarokowa fasada saska górująca nad Arkadami Kubickiego, dziś w barwie mielonej cegły, będzie miała kolory zbliżone do tych, sprzed 240 lat.
Choinki, darmowe jedzenie, prezenty i mróz - tak minęła w mieście sobota i niedziela.
List do świętego Mikołaja.
Ministerstwo Sportu sprawdza, czy klub sportowy Warszawianka prawidłowo wydał 4,5 mln zł, którymi resort wsparł budowę kortów. Prześwietlenia idących w miliony złotych dotacji z miasta nie wyklucza też ratusz.
Ratusz chce wreszcie rozbudować spalarnię na Targówku. Pieniądze ma wyłożyć Unia Europejska i prywatny inwestor. - Ale i tak nie unikniemy kar za zanieczyszczanie środowiska - ostrzegają eksperci.
To nie zdarza się często: w sobotę władze Pragi-Południe przecięły wstęgę, kończąc serię tegorocznych remontów aż dziesięciu ulic na Gocławku. Dziś do nowej pętli pojadą autobusy 188.
Ale warszawiacy nadal będą płacić najniższe w Polsce rachunki - zapewnia koncern energetyczny RWE Stoen.
Uczniowie Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia wystawiają dziś "Sen nocy letniej". Wstęp za symboliczną cegiełkę. Dochód zostanie przeznaczony na paczki robione przez Ekipę św. Mikołaja.
Warszawska Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym uczy nauczycieli, jak pracować z takimi dziećmi w szkołach masowych. Wyda poradnik, który im w tym pomoże.
Ochroniarze strzegą mikołaja i śnieżynki, radnych i upieczonych przez nich ciast. Bigosowa kolejka odgrodzona jest barierkami. Miasto w niedzielę urządziło warszawiakom wigilię.
Ryba to nie rzecz! Czuje strach i ból, dusi się w plastikowych torbach i umiera w męczarniach - tłumaczyli członkowie fundacji Viva! broniącej praw zwierząt.
Trzej wybitni śpiewacy: tenor Bogdan Paprocki, bas Bernard Ładysz i zmarły w 2000 r. baryton Andrzej Hiolski, zostali uwiecznieni popiersiami w brązie. Mieli wyglądać drapieżnie
Ratusz się chwali: Park Skaryszewski im. Paderewskiego najpiękniejszy w Polsce! Tak uznali jurorzy konkursu Best Parks. To nagroda na wyrost
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.