To był najgorszy marzec od lat dla stołecznej policji. Przestępczość wzrosła niemal we wszystkich ważnych kategoriach.
Nareszcie! Po sześciu miesiącach mroku nad Warszawą wreszcie mocno świeci słońce.
Choć Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała szybką budowę ścieżek rowerowych, urzędnicy nie potrafią wydać zaplanowanych na nie pieniędzy. Winą obarczają głównie niesolidnych projektantów.
Ok 3 nad ranem wybuchł pożar, który opanował dach zabytkowej willi Chowańczaka na warszawskim Mokotowie. Ok. godz. 6 było jeszcze widać płomienie, a strażacy wyłamywali przepalony dach. Na miejscu pracowały trzyjednostki Straży Pożarnej - pisze na...
Bohater, człowiek, dowódca, ojciec - Emil Fieldorf, jakiego oglądamy w filmie "Generał Nil" to postać wielowymiarowa. Reżyser filmu Ryszard Bugajski będzie w środę o godz. 19 gościem spotkania w Gazeta Café.
Z powodu trzydniowej żałoby narodowej (trwa do czwartku włącznie) w Pałacu Prezydenckim wystawiono księgi kondolencyjne. Każdy może się wpisać dziś w godz. 17 - 19. Odwołano też koncerty i część spektakli. Bez zmian grają kina i niektóre teatry.
Nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu - mówi Maria Jarmoszuk, kierownik produkcji filmu o uchodźcach z NRD, którzy 20 lat temu trafili do Warszawy. Wczoraj w ?Gazecie? apelowaliśmy do czytelników o wspomnienia z tamtych wydarzeń.
Buty, tornistry i przybory szkolne, bielizna, środki higieny osobistej - tego najbardziej brakuje ocalałym z pożaru w Kamieniu Pomorskim. Zbiórkę potrzebnych rzeczy organizuje w Warszawie Polski Czerwony Krzyż.
Od środy na torach w godzinach szczytu zacznie kursować dodatkowy pociąg metra.
ZTM uruchamia nowy punkt wyrabiania kart ze zdjęciem.
Kolejna inwestycja opóźniona z powodu setek pytań firm. Tym razem chodzi o budowę tunelu kolejowego na lotnisko Okęcie.
Jeszcze większe utrudnienia na remontowanej Trasie W-Z - tramwaje z Woli kluczą kolejnymi objazdami. Zarząd Transportu Miejskiego myśli już, które linie skierować mostem Śląsko-Dąbrowskim, gdy powstanie tam pas tylko dla komunikacji miejskiej
Jesienią 1989 r. tysiące uciekinierów z NRD szukało schronienia w ambasadzie RFN w Warszawie. Ten niemal zapomniany epizod z polsko-niemieckiej historii jest tematem powstającego filmu. Jego twórcy chcą dotrzeć do świadków.
Dwa kraje, dwa uniwersytety, dwa dyplomy - takie studia oferuje Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.