Ksiądz zaplanował pielgrzymkę w środku tygodnia zamiast lekcji. Dzieci, które nie chodzą na religię, zostaną w świetlicy. Tak jest w podstawówce nr 6 w Pruszkowie. - A co ze świecką szkołą? - pytają rodzice.
Wieści z knajp przygotowała blogerka kulinarna Małgorzata Minta
Inteligentka, emancypantka, patriotka walcząca o budowę niepodległej Ukrainy, która 30 lat życia spędziła w więzieniach, łagrach i na zesłaniu. Jej wspomnienia, wydane pod koniec lat 90., są do dziś jedną z ważniejszych ukraińskich narracji zeszłego...
Szykują się zmiany w rozkładach tramwajowych. Wiele linii zacznie kursować częściej.
Zamieszanie wokół konkursu na projekt pomnika Polaków ratujących Żydów. Jury wybrało kompozycję ?Las? w formie szkółki drzewek. Nie wiadomo tylko, czy powstanie, bo nie odpowiada fundatorowi
Żadnych zamków, jezior czy plaży. Starówki też nie ma. Ale ci, którzy odwiedzili Łódź i poczuli jej klimat, zapewniają, że wizyty nie żałują.
Decyzje posłów, samorządowców i urzędników czasami wydają się abstrakcyjne. Ale często mają realny wpływ na komfort naszego życia. W tym tygodniu było to szczególnie widoczne - pisze Michał Wojtczuk w Stołecznym Przeglądzie Tygodnia
Hanna Gronkiewicz-Waltz zmienia regulamin miasta, centralizując zarządzanie Bemowem. Przy okazji otwiera furtkę do ubezwłasnowolnienia wszystkich dzielnic
Rośnie liczba wypadków z udziałem motocyklistów. W ubiegłym roku 11 z nich jazdę na jednośladzie przepłaciło życiem. W tym roku zginął już jeden motocyklista.
W niedzielę ulicami Warszawy zawładną maratończycy. Bieg przez kilka godzin wywoła spore utrudnienia w ruchu na Pradze, w Śródmieściu, na Mokotowie, Ursynowie i Wilanowie.
Dzielnicami mogą rządzić już nie tylko burmistrzowie, ale i pełnomocnicy ratusza. Ten zapis ma ukrócić spór o władzę na Bemowie. Ale oznacza też zmianę modelu rządzenia Warszawą.
To miejsce to legenda Żoliborza. Przed wojną działał tu teatr prowadzony przez Irenę Solską. W PRL-u do kina Tęcza na Suzina chodziła cała dzielnica, zaś w latach 90. XX w. biło w nim serce undergroundowej stolicy.
Na moście Łazienkowskim roboty rozbiórkowe nabierają tempa. - Będziemy robić wszystko, by przeprawa była przejezdna 31 października - obiecuje wykonawca.
Mamy dość swastyk i napisów "k..." na naszych murach. Dlatego po raz kolejny chwyciliśmy za pędzle i zamalowaliśmy wulgarne graffiti. Tym razem na Pradze-Północ. Pomogli nam czytelnicy i mieszkańcy.
Jarosław Marek Rymkiewicz otrzymał ufundowaną przez miasto stołeczne Warszawę nagrodę dla warszawskiego twórcy roku. Poeta odmówił jednak przyjęcia nagrody.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.