Mądrość życiowa to mądrość ludowa. W jej posiadanie nie wchodzi się na uniwersytecie ani drogą kropelkową przez podanie ręki Leszkowi Kołakowskiemu. Wypływa z osobistego doświadczenia, które jakiś strzępek tekstu pomaga zamknąć w kilku słowach.
Aż 200 tys. m kw. powierzchni handlowej może powstać w aglomeracji warszawskiej do końca 2016 r. - wynika z analiz firmy doradczej JLL. Jedna piąta tej powierzchni to rozbudowy istniejących obiektów
Hala i bazar przy niej to ukochane miejsce wielu szefów kuchni i foodies. Znaleźć tu można wszystko, od skorzonery po wodę różaną. Właśnie powstała mapa najlepszych stoisk, która ma ułatwić zakupy niewtajemniczonym w topografię bazaru.
Miód z miasta jest lepszej jakości niż ten pochodzący z wiejskiej pasieki. Bo w Warszawie panuje dobry klimat do hodowli pszczół. Wystarczy spojrzeć na dachy kamienic.
Deweloper, który chce inwestować na zreprywatyzowanej działce u zbiegu Sowińskiego i Karlińskiego na Odolanach, nie rezygnuje. Mieszkańcy chcą, by w tym miejscu pozostała zieleń.
Banki z powodzeniem mogłyby rozpisać między sobą konkurs na największego zaśmiecacza parterów budynków.
Od 20 czerwca zaczynamy głosować na projekty w budżecie partycypacyjnym. Tylko mnóstwo osób wciąż nie wie, na jakie projekty można głosować. Pochwalcie się swoimi pomysłami.
Jesienią w pobliżu skrzyżowania Floriańskiej i Kłopotowskiego ma się zacząć budowa siedmiopiętrowego domu. Konstrukcja musiała zostać zaprojektowana tak, by w przyszłości pod budynkiem mógł powstać tunel Nowo-Jagiellońskiej. To niejedyny tunel...
Piotr Guział lubi odwracać uwagę od spraw dla niego kłopotliwych. Jak iluzjonista - wszyscy patrzą na rękę z magiczną różdżką, a nie na dłoń, którą wrzuca do cylindra królika. Po ten trik sięgnął w sprawie swojej reklamy na nielegalnym banerze.
System rowerów miejskich po raz pierwszy wychodzi poza Warszawę. Od weekendu wypożyczalnie zaczną działać w Konstancinie. Będą kompatybilne ze stołecznym Veturilo. Do rowerowej sieci chcą teraz dołączyć inne podwarszawskie miasta, np. Piaseczno czy...
Bose nogi, eleganckie garnitury i kolorowe irokezy: to będzie można zobaczyć na scenach drugiego dnia imprezy.
Przebudowa 900-metrowego odcinka ul. Marsa do skrzyżowania z Żołnierską ciągnie się już 3,5 roku.
Nad stacją metra Dworzec Wileński widać już odtworzoną plątaninę torów tramwajowych. Sukcesywnie montowane są także kolejne kolorowe wejścia.
"Chcemy lekarzy, nie misjonarzy!", "Zwolnić Chazana!" pikietowano naprzeciwko Sejmu. A pod szpitalem przy Madalińskiego zwolennicy profesora śpiewali mu "Sto lat!"
Pierwszy dzień OWF za nami. Zaczęło się od ?katastrofy? i odwołania trzech koncertów. Potem było już lepiej. Zachwycili Kings of Leon, a występ Pixies z pewnością przejdzie do historii OWF. Tłumy pod sceną ustawiły się też, by posłuchać słodko...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.