Na ścianie króluje tu ogromna postać Fridy Kahlo topless. A na stolikach lądują przysmaki kuchni gruzińskiej i ukraińskiej.
Po śmiertelnym wypadku na przejściu dla pieszych przez ul. Woronicza drogowcy ogłosili w końcu przetarg na przebudowę tego odcinka. Mają też listę miejsc w całej Warszawie, gdzie należy poprawić bezpieczeństwo. Będą to jednak robić aż do 2028 r.
Nawet podniebne spacery będą możliwe w jednym z trzech parków, które powstają właśnie w Warszawie. Dopadły je jednak całkiem przyziemne problemy: z powodu skomplikowanych procedur nie można podłączyć prądu, więc będzie działać tylko co druga latarnia.
Puścili tramwaje do Wilanowa, a na rozkopanych ciągle ulicach niewiele się dzieje - powtarzają mieszkańcy. Urzędnicy odpowiadają, że to mylne wrażenia i informują o pakiecie zmian już w najbliższych dniach. Tylko rowerzyści poczekają jeszcze na likwidację teleportów.
Policjanci z Warszawy próbują ustalić miejsce pobytu 9-letniej Zosi i jej 31-letniej matki. Ojciec dziewczynki po raz ostatni miał z nimi kontakt ponad dwa tygodnie temu.
Tuż przy Potoku Służewieckim na obrzeżach Miasteczka Wilanów inwestor chce stawiać bloki z podziemnymi garażami. Nowej zabudowy boją się mieszkańcy, których domy zalała sierpniowa nawałnica. - W razie ulewy jeszcze więcej wody spłynie w naszą stronę, a i nowe osiedle zaleje - mówią.
W piątek do nowej linii tramwajowej do Wilanowa wsiadł milionowy pasażer. Miasto wylicza, jaką popularnością cieszą się tramwaje "czternastki" i "szesnastki".
W nocy z piątku na sobotę, na ulicach Spacerowej i Goworka przebudowanych w związku z budową linii tramwajowej położona zostanie ostatnia warstwa asfaltu. Z tramwajową inwestycją związane są także wprowadzane zmiany organizacji ruchu na ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. A do tego w życie wchodzi cała lista zmian tras autobusów, już na stałe.
Dwa lata po wyłożeniu blisko 100 mln zł za działkę na Mokotowie, blisko nowej linii tramwajowej do Wilanowa, deweloper zaczyna budowę osiedla. Miejsce jest więc atrakcyjne, ceny - mniej.
Na budowie prywatnego akademika na Służewcu właśnie zawisła wiecha. Umowę z wykonawcą podpisano zaledwie pół roku temu. Ten etap prac trwał tak krótko, bo budynek składano z betonowych prefabrykatów, jak z klocków.
Dopiero co otworzono Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które przygotowywano od 19 lat. Kilka dni temu gruchnęła wiadomość o odblokowaniu budowy "szkieletora" na pl. Politechniki, powstającego od 30 lat. A teraz naprzeciwko Łazienek zaczyna się budowa, które nie mogła wystartować od ćwierć wieku.
Tutejsze żarcie to jeden z elementów oferty kulturalno-oświatowej i wyraża precyzyjnie przesłanie szyldu.
Jak przyspieszyć rozbudowę sieci tramwajowej, gdy brakuje pieniędzy? Nowy plan wymyśliły władze Poznania: podzielą drogie inwestycje na etapy, wydłużą istniejące odcinki torów o dwa, trzy przystanki, co szybko przyniesie efekty. W Warszawie też czekają na to mieszkańcy wielu osiedli.
Dlaczego opłaty za korzystanie z miejskiej ulicy urzędnicy nałożyli na mieszkańców? - pyta wiceprzewodniczący Rady Warszawy. Chodzi o odcinki, które na Mokotowie zbudował deweloper.
Im bliżej godzin szczytu, tym wiaty przystankowe i tramwaje w Wilanowie coraz bardziej zapełnione. Mieszkańcy Miasteczka, którzy dotąd wybierali transport miejski mówią mi, że chętnie się do tramwaju przesiedli. Ale ci, którzy dotąd jeździli po mieście autem, twierdzą, że ich tramwaj nie ciągnie.
Park na Kopcu Powstania Warszawskiego został uznany za najlepszą europejską przestrzeń publiczną w tegorocznej edycji nagrody przyznawanej co dwa lata. Pokonał ponad 300 innych inwestycji.
Linia tramwajowa do Miasteczka Wilanów otwarta od rana we wtorek, 29 października. Po ponad dwóch latach budowy pasażerowie mogą dojechać po szynach bezpośrednio do centrum Warszawy.
Tramwaje na dniach zabiorą pasażerów do Wilanowa przez Dolny Mokotów. To największa taka inwestycja w Polsce od lat, która wiele zmieni na południu Warszawy. A zarazem blamaż za niemal 1 mld zł. Rozbudowa sieci tramwajowej powinna wyglądać inaczej.
Drogowcy znów odkładają zmiany na ul. Puławskiej, które miały poprawić bezpieczeństwo i komfort pieszych i rowerzystów. Ci wyjechali w proteście na ulicę w piątek w popołudniowym szczycie. - Mamy dosyć tego, co się tu wyprawia! - mówili organizatorzy minimasy krytycznej.
Duchowny, który za dziesiątki milionów publicznych pieniędzy - przydzielonych w wątpliwy sposób przez urzędników za rządów PiS - chciał zbudować kościelny kompleks w Wilanowie, w południe opuścił areszt. Witała go grupa osób wspierających go mimo zarzutów, które na nim ciążą.
Wspólnota na Mokotowie nie ma podwórka ani skrawka terenu, na którym mogłaby trzymać kubły na śmieci. Wystawia je więc od lat na ulicę. Teraz grozi jej za to słona kara. Według urzędników powinna porozumieć się z sąsiadami, ale zgody między wspólnotami nie ma.
Ciężki sprzęt wygarnia metalowe elementy konstrukcji hal przy ul. Postępu. Rozbiórka to wstęp do budowy, którą inwestor planuje w tym miejscu w trybie lex deweloper. Jeśli radni się zgodzą, powstanie zespół bloków z aż 12-piętrową dominantą.
Tramwaje pojadą nową trasą do Wilanowa w ciągu kilku, kilkunastu dni. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił zmiany dotyczące w sumie 31 linii autobusowych i tramwajowych: 20 skieruje po nowemu, siedem zlikwiduje, utworzy cztery nowe połączenia. Wiemy, jak często będą kursować.
Wykonawca remontu torów tramwajowych na ul. Puławskiej nie zgłosił prac na czynnej sieci. Metalowy element przebił się przez podłogę tramwaju linii 4 i uderzył jednego z pasażerów w nogę.
Tory tramwajowe do Wilanowa gotowe, Zarząd Transportu Miejskiego podał, które linie dojadą do zawrotki przy skrzyżowaniu al. Rzeczypospolitej i ul. Branickiego. Duże zmiany czekają też pasażerów autobusów.
Szopy przestają się bać ludzi i samochodów. Na parkingu pod sklepem przy ul. Bartyckiej na Mokotowie czują się jak u siebie w domu.
Seks, podsłuchy kończące polityczne afery, bójki z policją. Przypominamy największe afery polityczne z gastronomią w tle. Nie tylko Janusz Palikot miał kłopoty.
Metro przez cały weekend nie kursuje między stacjami Wilanowska i Politechnika. ZTM zaplanował przesiadki do tramwajów i autobusów. Przyczyną jest wymiana urządzeń, które mają już prawie 40 lat.
Niemal każda miejska inwestycja w Warszawie oznacza zeszpecenie przestrzeni publicznej przeskalowaną, brzydką albo wyeksponowaną infrastrukturą techniczną. A przecież w ratuszu jest wydział odpowiedzialny za estetykę.
Zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających postawiła prokuratura adwokatowi Michałowi C., który w czerwcu na ulicy Puławskiej w Warszawie wpadł swoim samochodem w grupę pieszych. Jedna z poszkodowanych osób zmarła w szpitalu.
Działkowcy z Augustówki alarmują: deweloperzy mają na nas chrapkę! Tuż obok jest rezerwat Jeziorko Czerniakowskie, dużo zieleni. I już rosną pierwsze osiedla mieszkaniowe. Z pomocą działkowcom ruszył wiceminister.
Dziewięć firm zgłosiło się do przetargu na budowę dróg rowerowych na ulicach Domaniewskiej i Suwak. To poprawi komunikację rowerową na biurowym Służewcu, ale sieć infrastruktury dla cyklistów wciąż jest tam dziurawa jak szwajcarski ser.
Z budowy linii tramwajowej do Wilanowa płyną tym razem zaskakująco dobre wieści: tory są gotowe, większość przystanków też i trasa może zostać oddana jeszcze w październiku, a najpóźniej za miesiąc. Zarząd Transportu Miejskiego kończy przygotowywanie zmian w komunikacji miejskiej.
Zazwyczaj z dużymi miejskimi inwestycjami problem jest jeden: ceny podyktowane przez wykonawców. Z budową nowej hali sportowej na Stegnach kłopot jest inny. Jaki?
By zrozumieć, na czym polega wyjątkowość Heritage, wbijajcie moim śladem na róg Chełmskiej i Sobieskiego.
Duże zmiany na budowie linii tramwajowej do Wilanowa i na ul. Rakowieckiej. Po weekendzie wróci ruch na zwężoną od wakacji ul. Puławską i skrzyżowanie ul. Dolnej z Belwederską. Piesi i rowerzyści jeszcze poczekają na normalność.
Pożar strawił 12 budek na służewieckim bazarku przy ul. Gotarda. Część kupców wróciła i handluje na zgliszczach targowiska. Ich przyszłość nie rysuje się w kolorowych barwach.
Mieszkańcy Mokotowa alarmują, że prywatny inwestor chce postawić blok na zielonym podwórku, z którego korzystają dzieci i osoby starsze. - Nikt nas nie informuje o szczegółach inwestycji - żalą się mieszkańcy.
Z części popularnego bazarku przy ul. Gotarda zostały zgliszcza. W nocnym pożarze spłonęło 12 kupieckich budek. Nikt nie ucierpiał. Służby ustalają okoliczności zdarzenia.
Na tym osiedlu jest największa w Polsce elektrociepłownia, ale jego mieszkańcy nie mają miejskiego ogrzewania. Tuż obok jest oczyszczalnia ścieków, ale w domach nie ma kanalizacji. Mieszkańcy Augustówki mają dość i zaczęli głośne protesty.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.