Inwestor ogrodził część zielonego podwórka na Mokotowie, a mieszkańcy pytają, dlaczego wojewoda mazowiecki z PO występuje przeciwko prezydentowi Warszawy też z PO. - Nie tego spodziewaliśmy się po ludziach z Platformy - komentują mieszkańcy.
Ostatni biurowiec powstał na Służewcu pięć lat temu. Teraz już nikt nie chce tam budować biur. Co chwila zaś pojawiają się informacje o kolejnych planowanych rozbiórkach tych istniejących. Czy to już schyłkowa era największej dzielnicy biurowej w Polsce?
Nie chodzi tu o rozsiane po różnych budynkach puste mieszkania, ale o całe kamienice wyłączone z eksploatacji. Pierwsze do remontu idą budynki na Pradze Północ i Pradze Południe oraz na Mokotowie. Kilkanaście ma już pozwolenia budowlane.
- Żeby cokolwiek załatwić, trzeba mieć przynajmniej 40 minut - tak na kolejki w punktach pocztowych skarżą się warszawiacy. - Poziom napięcia w kolejkach sięga zenitu. Są wyzwiska, są kalumnie, są teorie o upadku państwa, które nie potrafi utrzymać poczty
- Ja bym nie zostawił złotych pierścionków i 600 euro - bronił się Zdzisław W. "Malowany", recydywista oskarżony o zamordowanie niemieckich emerytów podróżujących po Polsce kamperem.
Ten kogut jest jeszcze trochę wiejski, ale trochę już wielkomiejski, tak jak cała okolica. Wszystko się tu miesza. Nowe bloki rosną przy zagrodzie. Augustówkę odwiedzamy w najnowszym odcinku podcastu "Warszawa nadaje".
Najpierw dzielnica chciała się pozbyć dwóch sąsiadujących ze sobą budynków, ale po 15 latach się rozmyśliła. Co poszło nie tak, że czekała tak długo, aż stan kamienic stał się opłakany?
Poznaliśmy terminy otwarcia linii tramwajowej na Stegny i jezdni wzdłuż torów do Miasteczka Wilanowa. Do tej opóźnionej inwestycji dołącza druga: trasa na Rakowieckiej. Urzędnicy przekonują, że powodem poślizgu są tam tajne kable. Czy tylko?
Doktoranci mieli pracować za darmo dwa razy w tygodniu po osiem godzin na rzecz Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego. Zbuntowali się, a sprawę zbadało Ministerstwo Nauki.
W komisji nazewnictwa seria głosowań ze smakiem. Będą ulice Granatowa i Kiwi kończące owocową listę w Warszawie. A zwyczajowa nazwa "serka Bielańskiego" stanie się oficjalną - to ogromny skwer nad stacją metra Słodowiec, gdzie w PRL planowano wieżowce jak gomółki sera.
Od listopada barierkami zastawiona jest droga rowerowa na Polu Mokotowskim. Prace toczyły się tam może przez dwa dni. Czemu ta blokada wciąż trwa? - dziwi się czytelnik.
Po krótkiej znajomości z 15-letnim licealistą starszy uczeń zażądał pieniędzy. Gdy dostał je raz, chciał więcej i więcej, wyciągnął ok. 10 tys. zł. Groził, że młodszym chłopcem zajmie się zorganizowana grupa przestępcza. I wywiezie do lasu.
Planowany zasięg strefy płatnego parkowania stał się powodem gorących protestów. Mieszkańcy starszych bloków ze zgrozą myślą, co będzie, jeśli znajdą się tuż za granicą obszaru z parkomatami.
Serwery się grzeją, klimatyzacja, żeby schłodzić budynek, wyrzuca ciepłe powietrze na zewnątrz. Nawet się nie zastanawiamy nad tym, że to marnowanie energii. A na przekierowaniu jej do miejskiego systemu ciepłowniczego właściciel budynku może zarobić. I nie jest to już tylko teoria.
Remont porosyjskich bloków będzie kosztować więcej, niż budowa od podstaw ogromnego 12-piętrowego bloku. Ale ratusz nie ma wątpliwości, że warto pieniądze na to wyłożyć.
Gaba potrafi piszczeć całą noc, bez przyczyny, na cały blok. Ma wciąż niedowład tylnych łap, przez pierwsze dni w ogóle nie chodziła - opowiada Agnieszka, której pies zjadł trutkę na Mokotowie. Podobnych przypadków w tym rejonie jest już ok. 20. Mieszkańcy chcą zatrudnić detektywa.
Po dwóch nieudanych przetargach stołeczni urzędnicy zmieniają podejście do planów budowy hali łyżwiarskiej na Stegnach. Może dzięki tej decyzji inwestycja nie będzie tak horrendalnie droga, jak się zapowiadało.
Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Dominikowi Z. w związku z tragicznym wypadkiem na ul. Woronicza, w którym kierowca potrącił pieszą i wjechał w przystanek autobusowy.
Mieszkańcy nowych osiedli za Kopcem Czerniakowskim na Siekierkach skarżą się na wyjątkowo uciążliwą przebudowę głównej ulicy, którą kawałek po kawałku od lat rozkopują kolejni deweloperzy. Trudno tu przejść i przejechać.
Na policję zgłosiła się kobieta, której pies otruł się w Parku Mauzoleum-Cmentarz Żołnierzy Radzieckich. Wiemy o kilkunastu podobnych przypadkach, jednak mogło być ich jeszcze więcej. Policja szuka sprawcy.
Tragiczny wypadek na Mokotowie. Pod kołami cofającego auta dostawczego na ul. Grottgera zginęła idąca o kulach 78-letnia kobieta.
Dlaczego tylko w niektórych parkomatach można płacić za postój monetami? - pyta rzecznik praw obywatelskich w ślad za skargami kierowców na nowe urządzenia, które Zarząd Dróg Miejskich kupił za ponad 250 mln zł. Urzędnicy twierdzą, że przyniesie to ratuszowi ogromne oszczędności.
Klinika weterynaryjna z Mokotowa ostrzega przed poważnymi objawami u czworonogów. Ktoś próbuje otruć psy niebezpiecznymi chemicznymi substancjami.
W 14. rocznicę niewyjaśnionej do dziś śmierci Jolanty Brzeskiej, przyjaciele i znajomi działaczki lokatorskiej, aktywiści i politycy składali kwiaty na skwerze jej imienia. Przez miasto przeszedł marsz pamięci.
Są sprawy, których nie da się wyjaśnić. W tej można by się jedynie jeszcze udać do jasnowidza, ale to nie jest procesowy środek, nie możemy go użyć w śledztwie.
Członkowie rodziny i sąsiedzi od jakiegoś czasu nie mogli skontaktować się z dwójką mężczyzn mieszkających na Mokotowie. Dlatego na miejsce przyjechali policjanci.
Do rejestru zabytków wpisana została hala dawnego Centralnego Laboratorium i Biura Konstrukcji Narzędzi przy ul. Suwak 4. To jeden z ostatnich reliktów dzielnicy przemysłowej na Służewcu. Objęcie go ochroną próbował podważyć obecny właściciel.
Firma Grycan wydała niecodzienne oświadczenie po zarzutach, że jej furgonetki niszczą nowy chodnik przed cukiernią przy ul. Puławskiej. Skarży się w nim na zwężenie jezdni, choć mogłaby wykupić miejsca parkingowe na wyłączność.
Orlen Termika, operator Elektrociepłowni Siekierki, ogłosił przetarg na budowę na terenie tego zakładu bloku opalanego gazem ziemnym. Pozwoli to o dwie trzecie zmniejszyć zużycie węgla w tej największej elektrociepłowni w Warszawie. Ale trzeba jeszcze dociągnąć gazociąg.
Choć nowe nazwy ulic na Służewcu będą pasować do starszych, nadawanych jeszcze w PRL-u, budzą niezadowolenie.
Zakończono formalności związane z przejęciem przez samorząd nieruchomości przy ul. Sobieskiego 100, z blokami, w których kiedyś mieszkali radzieccy, a potem rosyjscy dyplomaci. Miejscy urzędnicy przy okazji podali, ile ta działka jest warta.
Inwestor, który przymierzał się do przebudowy starego budynku na Służewcu na mieszkania na wynajem, zmienił koncepcję. Zamiast remontować, chce go zburzyć. A co potem?
Słynny teleport w ścieżce rowerowej na Puławskiej trzyma się mocno, na Starym Mokotowie ulice mają idealne proporcje, a na osiedlach w tzw. Mordorze ulice są prywatne. Pokazujemy różne oblicza Mokotowa, najludniejszej dzielnicy Warszawy.
Bałagan w nowej strefie płatnego parkowania na Mokotowie. Drogowcy dopiero ogłosili przetarg na jej pełne oznakowanie, a firmy dostaną na to aż 34 tygodnie! Na wielu ulicach nie można prowadzić kontroli samochodów.
We wtorek, 18 lutego, dwa auta zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Narbutta i Sandomierskiej w pobliżu szkoły podstawowej. Jedna osoba jest ranna.
Popularna galeria handlowa Sadyba Best Mall powstała na podstawie 30-letniej umowy dzierżawy terenu. Umowa wygasa już w przyszłym roku. Ratusz odmówił inwestorowi zgody na zakup gruntu.
Arturowi W., który na początku lutego ostrzelał miejski autobus na Mokotowie, postawiono zarzuty narażenia kierowcy MZA na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Działacze Prawa i Sprawiedliwości domagają się przywrócenia zbitych z desek krzyży, które zniknęły z Kopca Powstania Warszawskiego podczas jego niedawnej przebudowy. "Tak się traktuje krzyże w Warszawie!" - grzmi posłanka PiS Anita Czerwińska. Zarząd Zieleni odpowiada, że wszystko odbyło się w uzgodnieniu z powstańcami.
Nasza siedziba ma pomieścić około 2 tys. pracowników oraz 1,8 tys. gości i stażystów - zapowiadają urzędnicy unijnej agencji Frontex, która otrzymała właśnie pieniądze na budowę swojej nowej siedziby w Warszawie.
Zatrzymany to 36-latek. We wtorek oddał trzy strzały do autobusu na Mokotowie. W przeszłości był notowany.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.