To w Warszawie toczyła się akcja większości filmów Stanisława Barei. Niektóre szczegóły pamiętają tylko najwierniejsi fani.
W Warszawie nie raz upadały pomniki, np. 16 listopada 1989 r. na pl. Bankowym spadła z cokołu figura Feliksa Dzierżyńskiego. Ta rocznica to dobra okazja do sprawdzenia wiedzy o warszawskich pomnikach - zarówno tych istniejących, jak też...
Warszawę można oglądać ze słuchawkami w uszach. Niemal każda dzielnica doczekała się piosenek, które mówią o mieście więcej niż turystyczne przewodniki.
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie kończy wiek przedszkolny. Minęło pięć lat od otwarcia.
Kogo usunęła w "czystkach" po objęciu prezydentury? Skąd ma przydomek "bufetowa"? A dlaczego o mało nie straciła władzy? W tym quizie 11/11 będą mieć tylko wnikliwi obserwatorzy kariery Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Stolica zagrała w wielu filmach i serialach - nie tylko polskich. Jak dobrze pamiętasz kultowe warszawskie produkcje?
29 października 2005 r. otwarto Teatr Polonia - prywatny teatr Krystyny Jandy. Przez dekadę scena przy Marszałkowskiej stała się jedną z najważniejszych i najchętniej odwiedzanych w stolicy.
Pierwsza linia metra od siedmiu lat jeździ od początku do końca trasy. 25 października 2008 r. po wielu latach budowy udało się otworzyć ostatni odcinek na Bielanach. Sprawdź, co wiesz o tej inwestycji.
Warszawski sport to nie tylko piłka nożna, nie tylko Legia i Polonia. Sprawdź, co wiesz o warszawskich klubach i sportowcach.
"Rejs jest obdarzony kłopotliwą cechą: doprowadza do pasji tych, którym nie udał się połapać, o co w nim chodzi" - czytamy w recenzji z 1970 roku. 45 lat od premiery to nadal prawda. Dla jednych film kultowy. Dla innych nuda. Nic się nie dzieje...
Stała się miejscem popularnym i modnym. Działa przy niej coraz więcej klubów i restauracji, są i bulwary, i bardziej dzikie miejsca do spacerowania. Warszawiacy odkrywają Wisłę. Sprawdź, co Ty o niej wiesz.
Warszawa wyszła z wojny zrujnowana. Zniszczenia na Starym Mieście i w Dzielnicy Północnej (Muranowie) przekraczały 80-90 proc. zabudowy. Podźwignięcie stolicy z gruzów było fenomenem i wzorem dla innych zburzonych miast.
Murale stały się nieodłączną częścią krajobrazu miasta. Niektóre są dziełami sztuki stworzonymi przez znakomitych malarzy, grafików i ilustratorów, jak Edward Dwurnik, Wilhelm Sasnal, Stasys Eidrigevicius czy włoski mistrz street artu Blu
Powstanie trwało 63 dni. Zakończyło się klęską, zniszczeniem zabudowy i śmiercią ok. 200 tys. ludzi. Pamięć o nim jest dziś częścią tożsamości miasta. Czy jednak na pewno wiemy wiele o powstaniu?
Mimo że powstały tak niedawno, niektórym już grozi rozbiórka. Dla jednych brzydkie świadectwo pierwszych lat III RP, dla innych znak szczególnych czasów, który warto zachować. Sprawdź, co wiesz o tych budynkach.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.