20 sierpnia 1847 r. urodził się Bolesław Prus. 'Lalka' to jedna z jego najbardziej znanych powieści. Sprawdź, co pamiętasz z tej lektury.
Najwyższe wzniesienie, najmniejsza dzielnica, najwyższe drzewo stolicy? Znasz odpowiedzi na takie pytania?
Jest uznawana za jedną z przełomowych bitew w historii świata. Trwała od 13 do 25 sierpnia, w czasie wojny polsko-bolszewickiej.
10 sierpnia przypada 120. rocznica urodzin Wiecha, który zasłyną używaniem w swoich tekstach warszawskiej gwary.
Dziś ostatni z naszych trzech quizów o powstaniu warszawskim. Jest najtrudniejszy, ale osoby, które interesują się wydarzeniami sprzed 72 lat powinny sobie poradzić. Powodzenia.
Od wczoraj publikujemy quizy o powstaniu warszawskim: pierwszy był łatwy, dziś jest trudniejszy, jutro będzie bardzo trudny. Sprawdź, ile tym razem zdobędziesz punktów.
Od dziś przez trzy dni publikujemy quizy o Powstaniu Warszawskim: łatwy, trudniejszy i bardzo trudny. Do odpowiedzi na dzisiejsze pytania wystarczy ogólna wiedza o wydarzeniach sprzed 72 lat.
Takiego quizu jeszcze nie było. Tym razem nie pytamy, co jest na zdjęciu. Zagadka brzmi: skąd wykonano fotografie. Trzeba dobrze orientować się w charakterystycznych punktach panoramy Warszawy.
To jedna z większych dzielnic Warszawy. Ma ponad 100 tys. mieszkańców. Przeważają tu powojenne osiedla, ale są też ciekawe pamiątki historii. Sprawdź, co wiesz, a czego nie wiesz o Bemowie.
Pałac Kultury i Nauki obchodzi 61. urodziny. Przed ponad sześć dekad był bohaterem wierszy, grał w filmach, pojawiał się na stronach powieści i na okładkach płyt.
Lata 90. to wojny gangów i handel mięsem na ulicach. Ale ta dekada miała też swoje plusy. Zasiedzieli warszawiacy nie będą mieli kłopotów z tym quizem. Przyjezdni odkryją nieznaną stronę Warszawy.
Mija 10 lat od rozpoczęcia przebudowy Krakowskiego Przedmieścia. Ta ulica z pięknymi zabytkami była zapyziała, nieprzyjazna dla pieszych, chodniki służyły za parkingi. Teraz to salon miasta, który przyciąga tłumy. Co o nim wiesz?
Gdy w radiu, a potem w telewizji pojawiał się charakterystyczny sygnał Wyścigu Pokoju, zamierały ulice polskich miast.
Bulwary, plaża, od wody chłód. Jak zawsze w lecie Wisła czaruje i przyciąga tłumy. Proponujemy krótki test przed spacerem nad rzekę. Sprawdź się.
Nawet rodowici warszawiacy mogą nie wiedzieć, dlaczego rondo nazywane jest Żaba, a plac nosi imię Zawiszy.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.