Jednym z najatrakcyjniejszych terenów w skali całego kraju jest Młode Miasto - rodząca się nowoczesna, śródmiejska dzielnica, w której powstają wielofunkcyjne DOKI realizowane przez Euro Styl z Grupy Dom Development. DOKI to projekt wyjątkowy – dzięki tej inwestycji historyczne, postoczniowe tereny zyskują nowych mieszkańców i funkcje. Właściciele apartamentów w pierwszym budynku mieszkalnym odebrali już klucze do swoich nieruchomości, a z początkiem kwietnia zacznie działać MONTOWNIA – zrewitalizowany historyczny budynek o funkcji hotelowej z unikatową ofertą loftów inwestycyjnych, food hallem i przestrzenią konferencyjną.
Dzielnica Młode Miasto, położona nad wodą, w nadchodzących latach stanie się jedną z wizytówek gdańskiej aglomeracji, podobnie jak ma to miejsce w innych portowych miastach Europy. W przypadku Gdańska chodzi jednak szczególne tereny postoczniowe, gdzie silny kontekst historyczny tworzy niesamowitą otoczkę. Powstające na 7-hektowym terenie wielofunkcyjne DOKI doskonale wpisują się w charakter miejsca. Jest to unikatowa inwestycja z zabudową mieszkalną oraz usługową. Realizowana jest na obszarze chronionym, stąd powstaje w ścisłej współpracy z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i Narodowym Instytutem Dziedzictwa.
W wyjątkowym otoczeniu historycznym, w bezpośrednim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, blisko wody otaczającej stoczniowe obiekty oraz tuż przy dworcu głównym w Gdańsku zaprojektowano ponad 1000 apartamentów o zróżnicowanych metrażach, a w parterach budynków lokale usługowe. Tuż obok, w rewitalizowanym także przez Euro Styl zabytkowym gmachu MONTOWNI - dawnej montażowni łodzi podwodnych, powstało 114 unikatowych loftów o charakterze hotelowym – każdy z nich do nabycia jako produkt inwestycyjny. Będzie tam także atrakcyjny food hall oraz strefa konferencyjna. Uzupełnieniem inwestycji będzie część biurowa DOKI Office, za którą odpowiada firma Torus, a jej budowa ma się rozpocząć w tym roku.
Część mieszkalna DOKI Living, na którą składają się komfortowe apartamenty i lokale usługowe, powstanie w kilku etapach. Budowa pierwszego z nich dobiegła już końca - w grudniu 2022 roku mieszkańcy pierwszego budynku odebrali klucze do swoich mieszkań. Kolejny budynek zostanie oddany do użytku w czerwcu. W ciągu kilku miesięcy dzielnica Młode Miasto rozpocznie więc nowy etap swojego rozwoju. Pojawią się nowi mieszkańcy, działać zaczną też pierwsze lokale usługowe, w których znajdą się zapewne sklepiki, kawiarnie, piekarnie, bary i różnego rodzaju usługi podnoszące komfort codziennego życia.
- Na terenie Młodego Miasta, nowej dzielnicy powstającej w centrum Gdańska, na terenach postoczniowych, tworzymy unikatową tkankę miejską. Poszanowanie historycznych artefaktów, takich jak Brama nr 1 Stoczni Gdańskiej czy zachowanie dawnego układu ulic, w tym ul. Kadłubowców, a także obudowanie tych klejnotów historii naszą architekturą daje niebywały efekt – mówi Mikołaj Konopka, prezes zarządu spółki Euro Styl, członek zarządu Dom Development.
DOKI Living charakteryzuje doskonałej jakości architektura, wysokiej klasy materiały, umiejętne wkomponowanie zieleni oraz rozwiązań proekologicznych. Elementy historyczne harmonijnie wpisują DOKI w postoczniową okolicę. Połączenie wysokiego standardu wykończenia z industrialnym charakterem inwestycji czyni to miejsce wyjątkowym, a zielone wewnętrzne patia na pierwszych piętrach zapewniają intymność i relaks mieszkańcom. Z okien mieszkań, a także z loggii i tarasów mieszkańcy i ich goście będą mogli podziwiać widoki na Stare Miasto, baseny portowe i charakterystyczne stoczniowe żurawie. Aktualnie w ofercie sprzedaży znajduje się szeroki wybór apartamentów i mieszkań w dwóch budynkach tej inwestycji.
Potwierdzeniem wyjątkowości DOKÓW są liczne nagrody, m.in. w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Property Awards w kategoriach mixed-use (najlepsza inwestycja tego typu w Polsce) oraz za rewitalizację zabytkowego obiektu Montowni.
Integralnym elementem DOKÓW jest MONTOWNIA, która powstaje w unikatowym architektonicznie, pochodzącym z lat 30-tych XX wieku zabytkowym budynku. Znajduje się w niej 114 loftów hotelowych, największy w Gdańsku food hall oraz centrum konferencyjne. Obiekt powita pierwszych gości już w kwietniu 2023 roku. MONTOWNIA stanowi wygodne połączenie oferty hotelowej z niezależnością, którą dają funkcjonalnie zaprojektowane przestrzenne lofty z kompletnie wyposażonymi aneksami kuchennymi. Imponująca wysokość kondygnacji sięgająca 5 metrów pozwoliła na stworzenie antresoli sypialnianych, dzięki temu w każdym z loftów komfortowo wypocznie nawet 6 osób. Do apartamentów prowadzić będzie klimatyczne lobby recepcyjne z 24-godzinną obsługą. Goście będą też mogli otworzyć apartament za pomocą aplikacji w smartfonie.
- W pełni wyposażone lofty hotelowe w MONTOWNI są sprzedawane inwestorom indywidualnym jako lokale użytkowe z osobną księgą wieczystą, a ich nabywcy mają możliwość odliczenia 23 procent podatku VAT. To unikatowa oferta w skali kraju – zabytkowy obiekt, wyjątkowa lokalizacja w centrum Gdańska i profesjonalny operator z grupy Dom Development, który zadba o maksymalizację zysków - komentuje Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w spółce Euro Styl.
Każdy loft posiada osobną księgę wieczystą. Realizacją celów biznesowych zajmie się profesjonalny operator – spółka należąca do Grupy Dom Development – który będzie kompleksowo zarządzał inwestycją, zadba o optymalne obłożenie i maksymalizację cen wynajmu apartamentów. Model biznesowy zapewnia właścicielom zyski z wynajmu całego obiektu liczone proporcjonalnie do powierzchni posiadanego loftu.
Ściany loftów w MONTOWNI zdobią wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest Michał Szlaga, znany dokumentalista. Między kondygnacjami zawisło z kolei 17 efektownych obiektów świetlnych o długości od 2 do 9 metrów, których poszycie wykonane jest z egzotycznych, sprowadzanych z Filipin muszli placuna ephium. Autorem tej instalacji o nazwie „Ławica Stworzeń" jest Tomasz Krupiński. W częściach wspólnych znajdują się również wielkogabarytowe pejzaże Krupińskiego, które będą rewersem rozpościerającej się przez wszystkie kondygnacje wewnętrznej ściany zieleni. Wkomponowanie twórczości artystycznej w przestrzeń architektoniczną MONTOWNI zostało już docenione nagrodą w konkursie Art in Architecture festival 2022.
Lofty serwisowane w MONTOWNI stanowią dla inwestorów unikatową możliwość nabycia w centrum Gdańska wyjątkowej i zabytkowej nieruchomości o pięknych wnętrzach.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera