Browary Warszawskie, piszą historię Woli na nowo. Minął rok od oficjalnego otwarcia całego kwartału, który nie przestaje zaskakiwać. Od 18 lipca, budynek Laboratorium, w którym niegdyś opracowywano receptury browaru Haberbuscha i Schielego, przyjmuje pierwszych gości jako The.Clinic.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Współczesna odsłona obiektu to najnowocześniejsza klinika medycyny estetycznej, dermatologii, ginekologii, urologii oraz chirurgii plastycznej. Otwarcie The.Clinic dopełni zarówno proces komercjalizacji Browarów Warszawskich, jak i rewitalizacji budynków historycznych.

„Enhance your beauty"

The.Clinic, to miejsce, w którym stawiamy na najnowocześniejsze technologie, najwyższej klasy specjalistów w swoich dziedzinach, innowacyjne zabiegi, dedykowaną linię dermokosmetyków The Dermocosmetics oraz kompleksowe podejście do potrzeb pacjentek i pacjentów w myśl hasła „enhance your beauty" – mówi dr Paweł Dybciak, współwłaściciel marek The.Clinic, The.Dermocosmetics, The.Hospital oraz członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

 

Współtwórca THE.CLINIC na co dzień łączy praktykę kliniczną, pracę naukową oraz działania w obszarze biznesu. Nowopowstałe miejsce to gwarancja najwyższego standardu obsługi pacjentów, bazującego na wiedzy i doświadczeniu zespołu wysokiej klasy ekspertów.

The Clinic, Materiał promocyjny Partnera
The Clinic, Materiał promocyjny Partnera 

Wnętrza THE.CLINIC – pomost między historią, a nowoczesnością

Klinika mieści się w zrewitalizowanym, zabytkowym budynku Laboratorium na terenie Browarów Warszawskich, zajmując trzy jego poziomy. Budynek powstał w 1827 roku i miał przeznaczenie mieszkalno-administracyjne, należał do pierwszego założonego w tym miejscu browaru Suchockiego, następnie przez lata pełnił  funkcję laboratorium browaru Haberbuscha i Schiele.

Autorem projektu wnętrz The.Clinic jest renomowane biuro MOKAA Architekci. Minimalistyczne rozwiązania, wiodące w trendach światowego wzornictwa, zostały wpisane w istniejącą, zabytkową formę historycznego budynku. Wykorzystane w projekcie materiały, zastosowane w nim geometryczne formy i proste linie oraz kolorystyka sprawiają, że pomieszczenia wyróżniają się wyrafinowanym charakterem i są spójne z całym konceptem – mówi mgr inż. Anna Lorenz architekt prowadzący, współwłaściciel Pracowni MOKAA Architekci.

The Clinic, Materiał promocyjny Partnera
The Clinic, Materiał promocyjny Partnera 

To wyjątkowo atrakcyjne dopełnienie oferty Browarów Warszawskich. Z The.Clinic zamykamy listę najemców najmodniejszej i najbardziej nagradzanej inwestycji w kraju. Browary zyskują najbardziej prestiżową w Warszawie klinikę medycyny estetycznej z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, z listą wybitnych ekspertów. Nie mamy wątpliwości, że to otwarcie potwierdza znakomitą reputację Browarów Warszawskich oraz ostatecznie pokazuje, że jest to najlepszy adres na mapie Warszawy  – mówi odpowiedzialna za proces komercjalizacji Karolina Prędota Krystek, Head of Food and Beverage w Browarach Warszawskich

Nowy kwartał na warszawskiej Woli triumfuje wśród nagradzanych, zrewitalizowanych inwestycji. Wśród przyznanych statuetek znalazła się m.in. Nagroda Roku SARP 2021, CIJ Awards Poland 2021, Grand Prix Nagrody Architektonicznej Polityki, Grand Prix Nagrody Prezydenta m. st. Warszawa czy nominacja MIPIM w kategorii Best Mixed-use Development. To właśnie dzięki miejscom oraz ich twórcom, Browary Warszawskie są doceniane zarówno w Polsce, jak i na świecie. Oficjalnie można powiedzieć, że dzięki THE.CLINIC wszystkie historyczne budynki w Browarach Warszawskich piszą swoją historię na nowo.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej