Oryginalny, przestronny loft w zabytkowej montażowni łodzi podwodnych, w historycznym sercu Gdańska czy komfortowy apartament przy plaży, w sąsiedztwie sosnowego lasu na Półwyspie Helskim? Inwestycje Euro Stylu z Grupy Dom Development - MONTOWNIA i LAS - są ciekawą propozycją inwestycyjną dla tych, którzy chcą bezpiecznie ulokować kapitał w nieruchomości bez angażowania swojego czasu. Ich atutem, obok doskonałej lokalizacji i dopracowanych w detalach projektów, jest atrakcyjny i wygodny dla inwestorów model biznesowy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zarówno lofty serwisowane w MONTOWNI, jak i apartamenty LAS to lokale użytkowe, co pozwala inwestorom, również osobom fizycznym, które nie prowadzą działalności gospodarczej, odliczyć 23 proc. podatku VAT. O realizację celów biznesowych właścicieli zadba profesjonalny operator – spółka należąca do Grupy Dom Development – który zapewni kompleksowe zarządzanie lokalem, jego serwis i wynajem.

MONTOWNIA – unikatowe lofty w miejskim rytmie pięknego Gdańska

MONTOWNIA jest szczególnym miejscem na mapie Gdańska – znajduje w sercu DOKÓW, rodzącej się na historycznych terenach nowej, śródmiejskiej dzielnicy. Blisko stąd do Europejskiego Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Starego i Głównego Miasta z fontanną Neptuna. Powstaje w zabytkowym gmachu, w którym w czasie II wojny światowej montowano części do łodzi podwodnych.

MONTOWNIA w Gdańsku - widok z zewnątrz (wizualizacja)
MONTOWNIA w Gdańsku - widok z zewnątrz (wizualizacja) 

MONTOWNIA to wygodne połączenie oferty hotelowej z niezależnością w apartamentach z kompletnie wyposażonymi aneksami kuchennymi. Wysokie nawet na ponad 5 metrów kondygnacje pozwoliły na stworzenie antresol sypialnianych, dzięki czemu w każdym lofcie komfortowo wypocznie 4-6 osób. Ściany loftów zdobią wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest znany fotograf-dokumentalista Michał Szlaga. Między kondygnacjami zawiśnie 17 wykonanych z egzotycznych muszli, efektownych lamp, zaprojektowanych przez Tomasza Krupińskiego. Stoczniowy klimat podkreślą wyeksponowane artefakty – suwnice i torymówi Anna Tuszyńska z Euro Stylu.

Do apartamentów prowadzi lobby recepcyjne z 24-godzinną obsługą. Goście będą też mogli otworzyć apartament smartfonem. Do ich dyspozycji będą także: czytelnia, pokój zabaw dla dzieci, sala biznesowa oraz komfortowa przestrzeń konferencyjna.

Na parterze MONTOWNI powstaje ogromny, zajmujący 2,3 tys. mkw. food hall, oddzielony od wyższych kondygnacji hotelowych szklanym sufitem, odsłaniającym galeryjny układ budynku. Smaki z różnych stron świata znajdą tu zarówno fani street foodu, jak i osoby szukające większej prywatności – w restauracjach z obsługą kelnerską.

Loft serwisowany w MONTOWNI - wnętrze (wizualizacja)
Loft serwisowany w MONTOWNI - wnętrze (wizualizacja) 

LAS – wypoczynek nad morzem o każdej porze roku

Inwestycja LAS z 60 komfortowymi, wykończonymi pod klucz apartamentami, powstaje w Juracie na Półwyspie Helskim. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się inna inwestycja Euro Stylu – WYDMA, w której wszystkie apartamenty są już sprzedane. Malowniczy, wąski pas lądu z gęstymi lasami i nadmorską roślinnością, oddzielający Morze Bałtyckie od Zatoki Puckiej, jest gwarancją wspaniałych wakacji latem i spokojnego wypoczynku poza sezonem.

Apartamenty LAS na Półwyspie - widok z loty ptaka na inwestycje
Apartamenty LAS na Półwyspie - widok z loty ptaka na inwestycje 

Wypoczynkowi będą sprzyjać prywatne przestrzenie apartamentów, przestronne balkony i tarasy oraz ogródki w otoczeniu drzew, a także słoneczne salony z panoramicznymi oknami, z których będzie rozciągać się piękny widok na sosnowy las –  mówi Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży w Euro Stylu.

Budynek działającej sezonowo recepcji zapewni gościom codzienną obsługę i komfort. Na przylegającym do recepcji tarasie będzie można zrelaksować się przy filiżance aromatycznej kawy z coffee pointu. Bezobsługowy dostęp do apartamentów umożliwi aplikacja w smartfonie.

Wielbiciele kąpieli słonecznych i wędrówek brzegiem morza w kilka minut dojdą leśną ścieżką do szerokiej, bałtyckiej plaży. Zaledwie 100 metrów dzieli LAS od Zatoki Puckiej – raju dla wind- i kitesurferów. Fani dwóch kółek znajdą tu malownicze ścieżki rowerowe. Smakosze docenią świeżo złowione ryby i inne lokalne przysmaki serwowane w okolicznych restauracjach.

Apartamenty serwisowany w inwestycji LAS (wizualizacja)
Apartamenty serwisowany w inwestycji LAS (wizualizacja) 

Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu będą mieli do dyspozycji dwa boiska – wielofunkcyjne i do siatkówki plażowej – z siedziskami w formie leżaków. Pasjonatom sportów wodnych służyć będzie wiata – surfbox, w której można przechowywać deski i suszyć pianki. Wieczory uprzyjemni spotkanie z przyjaciółmi w altanie przy palenisku. Na terenie inwestycji znajdzie się leśny plac zabaw. Będą też kameralne przestrzenie idealne np. na sesję jogidodaje Anna Tuszyńska z Euro Stylu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej