Otodom, najpopularniejszy serwis z nieruchomościami w Polsce, już po raz czwarty zorganizował konkurs, który w 3-etapowym badaniu realizowanym przez zewnętrzną agencję badawczą IQS, wyłania najlepsze agencje nieruchomości w Polsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Tytuł Lidera Nieruchomości w województwie mazowieckim trafił do White Lion Investments. „Mamy nadzieję swoim przykładem wpłynąć na lepszy odbiór pracy agenta w społeczeństwie" – mówi Urszula Kurpiejewska, właścicielka agencji.
embed

Co oznacza dla Pani, jako właścicielki agencji, to wyróżnienie?

Urszula Kurpiejewska, właścicielka White Lion Investments: Tytuł Lidera Nieruchomości jest dla nas ogromnym wyróżnieniem potwierdzającym profesjonalizm, którym się kierujemy oraz docenieniem naszej ciężkiej pracy. Świadczy on też, że nacisk na szkolenie pracowników, podnoszenie ich kwalifikacja i dbałość o najwyższą jakość usług przynoszą pożądany efekt.

Lider Nieruchomości Otodom to obecnie najważniejsza nagroda branżowa przyznawana najlepszym agentom i biurom nieruchomości w Polsce. Dlaczego to ważny i potrzebny konkurs?

Lider Nieruchomości to jedyny konkurs tego rodzaju w branży nieruchomości. Dzięki niemu istnieje możliwość wyłonienia agencji nieruchomości w Polsce o najwyższym poziomie świadczonych usług. Konkurs z pewnością motywuje do podnoszenia kwalifikacji i poziomu wiedzy. Stanowi on również ważny krok w rozwoju branży pośrednictwa sprzedaży nieruchomości, tworzenia niezbędnych standardów, jak i świadomości wśród klientów.

Co, Pani zdaniem, jest najważniejsze w pracy agencji nieruchomości? Jaką wartość dla klienta dostarcza współpraca z agencją/agentem?

Najważniejszą wartością dla klienta zawsze jest bezpieczeństwo i poczucie pełnego wsparcia przy współpracy z pośrednikiem. Doświadczenie pośrednika, znajomość rynku, zmieniających się trendów, jak i przepisów prawa pozwala zapewnić kompleksową obsługę. Dzięki współpracy z wykwalifikowanym pośrednikiem transakcja klienta przebiega szybciej, sprawniej i przy jego mniejszym zaangażowaniu.

Tytuł Lidera Nieruchomości to nie tylko wyróżnienie i prestiż, ale też obowiązek: promowania swoją codzienną pracą najlepszych praktyk i inspirowania innych do rozwoju. Jakie działania planuje podejmować zespół biura, aby nieustannie się rozwijać, inspirować innych oraz sprostać dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku?

Naszym celem od samego początku działania na rynku nieruchomości było propagowanie dobrych praktyk, takich jak najwyższy standard obsługi niezależnie od rodzaju czy wartości transakcji. Nieustannie staramy się uświadamiać klientów o wartości dodanej w pracy z wykwalifikowanym agentem. Centralnym elementem rozwoju naszej firmy jest proces szkoleń przygotowujących agentów do pracy i dalszego podnoszenia ich kwalifikacji. Do zdobycia tytuły Lidera Nieruchomości przyczynił się w dużej mierze właśnie poziom wiedzy agentów White Lion Investments, który w naszym biurze jest ciągle rozwijany. Rynek nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie, codziennością stają się wirtualne spacery, prezentacje online czy filmy promujące domy i mieszkania. Z ciekawością śledzimy nowe trendy, nowoczesne technologie i chętnie wprowadzamy je do naszej bazy działań. Mamy nadzieję swoim przykładem wpłynąć na lepszy odbiór pracy agenta w społeczeństwie oraz dbałość o rozwój tego zawodu przez inne agencje nieruchomości.

Lider Nieruchomości Otodom to pierwszy i jedyny tego rodzaju konkurs w branży, który wyłania najlepsze agencje nieruchomości w Polsce. W tym roku odbyła się jego czwarta edycja. W ramach konkursu wyłaniane są najlepsze agencje nieruchomości w każdym województwie oraz jedna, najlepsza w całym kraju. 

Nad prawidłowym i rzetelnym przebiegiem konkursu oraz niezależnym wynikiem czuwa agencja badawcza IQS. By wyłonić liderów w branży, podczas 3-etapowego badania pod lupę brane są najdrobniejsze detale: jakość i efektywność ogłoszeń, liczba transakcji, zdjęcia zamieszczane w ofertach, stosowanie wirtualnych narzędzi, czy też dostępność obsługi zdalnej. Jakość obsługi i kontakt z klientem sprawdzane są podczas audytu Mystery Shopper, czyli tajemniczego klienta. Na podstawie danych z badania i w oparciu o opracowany przez metodologów IQS algorytm, przeliczone zostają wskaźniki, które pozwalają wyłonić zwycięzców.

Nagrodzone agencje nieruchomości otrzymują statuetkę, certyfikat oraz pakiet świadczeń PR pozwalający na promocję biura w szeroko zasięgowych mediach biznesowych i branżowych.

Laureaci tegorocznej edycji zostaną również zaproszeni do współtworzenia Katalogu Dobrych Praktyk, który będzie stanowił rodzaj drogowskazu dla całej branży, pozwoli na profesjonalizację działania agentów oraz nieustanne podnoszenie jakości świadczonych usług.

Finałowa gala konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021, podczas której wręczone zostały nagrody, odbyła się 1 kwietnia. Wydarzenie można obejrzeć na YouTube. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie lidernieruchomosci.otodom.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem