Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Audioriver Park Edition- gratka dla fanów elektronicznych brzmień

Pomimo przeniesienia 15. już edycji tego kultowego festiwalu Audioriver na 2022 rok organizatorzy przygotowali dla fanów muzyki elektronicznej niespodziankę. Entuzjaści tego typu brzmień będą mogli zaznać muzycznych emocji jeszcze w tym roku. Wydarzenie ze względu na obecną sytuację odbędzie się tym razem nie na plaży, jak to bywało w latach ubiegłych, ale w miejskim parku w Płocku przy ulicy Mostowej w dniach 24-25 lipca. Nie powinno to jednak stanowić dla ciebie żadnej przeszkody bowiem line-up Audioriver Park Edition prezentuje się wyjątkowo obiecująco, w Płocku wystąpią takie tuzy muzyki elektronicznej jak:  Ben Böhmer, Brina Knauss, Catz ‘n Dogz, Deaf Can Dance, Echonomist, Foxall , Joris Voorn, Leon b2b Glasse, Mind Against, Seb & Rodrigezz, Trikk.

Teren płockiego parku będzie wypełniony przez liczne intrygujące instalacje artystyczne, które będą świetnym otoczeniem dla występujących artystów. Podczas Audioriver 2021 będzie można usłyszeć najlepsze elektroniczne brzmienia.

Fani muzyki elektronicznej nie mogą przegapić takiej okazji. Spotkanie z wykonawcami festiwalu Audioriver Park Edition umożliwią bilety, które dostępne są na stronie ebilet. Ceny karnetów na to dwudniowe wydarzenie zaczynają się już od nieco ponad 100 złotych.

Tauron Nowa Muzyka w Katowicach

Ten rok obfituje również w inne świetnie festiwale. Kolejnym z nich, na którym powinien pojawić każdy fan elektronicznej muzyki jest Tauron Nowa Muzyka. Wydarzenie to odbędzie się w jednym z symboli Katowic - Katowickiej Strefie Kultury. Pierwsi wykonawcy wyjdą na scenę już 29 lipca, a festiwal zwieńczony zostanie 1 sierpnia.

Przed uczestnikami więc kilka dni muzycznych emocji spędzonych w świetnym towarzystwie przy akompaniamencie twórców muzyki tanecznej docenianych na całym świecie. W Katowicach wystąpią między innymi: Floating Points, GusGus live, Andy Scott, Kassa Overall i wielu, wielu innych. 

Bilety na festiwale - ten oraz inne zakupisz na stronie ebilet. Poczuj muzyczne emocje w samym sercu Górnego Śląska.

OFF Country Club - Brodka i Król na jednej scenie

Jeśli szukasz miejsca, gdzie posłuchasz muzyki różnego typu od rapu aż po popularną w ostatnich latach muzykę alternatywną to wybierz się na festiwal OFF Country Club.  Festiwal odbędzie się w Katowicach - tym razem w Dolinie Trzech Stawów - w dniach od 6 do 8 sierpnia tego roku. Wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, między innymi Brodka, Artur Rojek, Król  Quebonafide.

Brodka będzie prezentować kawałki ze swojej nowej płyty "Brut" - łączącej w sobie elementy muzyki alternatywnej ze świeżym powiewem elektronicznych brzmień. Jeśli jesteś fanem rapu to z pewnością nie jest ci obca twórczość Quebonafide. Wyniósł on polski rap na najwyższy światowy poziom. Bilety dostępne są na eBilet - ceny wejściówek zaczynają się już od 100 złotych. 

Od Nowa Festiwal w Gorzowie Wielkopolskim

Ostatnią opcją, którą dla ciebie przygotowaliśmy jest Od Nowa Festiwal w Gorzowie Wielkopolskim. Jego data to 25 lipca. Najlepiej na nim będą się bawić fani muzyki alternatywnej. Na jednej scenie wystąpią Krzysztof Zalewski, Paweł Domagała oraz Daria Zawiałow. 

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie wśród tegorocznych festiwali. Po niemalże półtorarocznym okresie bez koncertów każda dawka dobrej muzyki na żywo będzie nieoceniona. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.