Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sytuacja w spustoszonym przez wojnę kraju jest niezwykle trudna. W wyniku toczących się walk, wielu mieszkańców Jemenu nie ma dostępu do wody. Brak zdatnej do picia wody, a także utrudniony dostęp do żywności są bezpośrednim powodem występowania nie tylko wielu niebezpiecznych dla życia chorób, ale przede wszystkim ostrego niedożywienia. Szacuje się, że 2 mln dzieci głoduje, a 325 tys. znajduje się na granicy życia i śmierci.

UNICEF, JemenUNICEF, Jemen 

Działania UNICEF Polska na rzecz Jemenu

UNICEF Polska, prowadząc kampanię „Pomoc dla Jemenu”, zbiera środki na działania mające na celu m.in. zapobieganie niedożywieniu, leczenie, niesienie pomocy żywnościowej oraz dostarczanie niezbędnych produktów higienicznych. Dzięki temu, od stycznia do października 2020 r., aż 2,3 mln dzieci poniżej 5. roku życia przebadano pod kątem niedożywienia. Spośród nich 160 106 najmłodszych zostało objętych leczeniem. Ponad 1,1 mln dzieci otrzymało suplementację witaminą A, a 551 tys. dzieci otrzymało mikroelementy konieczne do prawidłowego rozwoju. Z kolei ponad 325 tys. najmłodszych otrzymało tabletki odrobaczające, usuwające z organizmu niebezpieczne dla zdrowia i życia pasożyty.

UNICEF, JemenUNICEF, Jemen 

Zostań Darczyńcą. Wesprzyj akcję „Pomoc dla Jemenu”

Oprócz trudnej sytuacji będącej efektem wciąż trwającego konfliktu, mieszkańcy Jemenu borykają się także z panującą na całym świecie pandemią COVID-19. W minionym roku kraj nawiedziła także plaga szarańczy oraz liczne powodzie, które przyczyniły się do pogorszenia dramatycznych warunków, z którymi na co dzień zmaga się większość jemeńskich rodzin. Wspierając UNICEF Polska, możemy poprawić ciężką sytuację najbardziej potrzebujących Jemeńczyków. Dzięki pomocy Darczyńców, pracownicy UNICEF mogą działać tam, gdzie pomoc jest najpilniej potrzebna.

Aby zostać Darczyńcą i pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom, wystarczy wejść na stronę unicef.pl/jemen i przekazać darowiznę na pomoc mieszkańcom Jemenu.

Na stronie jest także możliwość dokonania wpłat o konkretnej wysokości. Już 92 zł to kwota pozwalająca na zakup 6 puszek terapeutycznego mleka w proszku, ratującego życie najmłodszych. 131 zł to koszt miesięcznej terapii leczenia niedożywienia. Przekazując 307 zł, zapewnimy zestaw pierwszej pomocy, tj. pakiet najważniejszych leków oraz materiałów medycznych. Każde, nawet najdrobniejsze, wsparcie ma znaczenie dla dzieci w Jemenie i ich rodzin.

UNICEF, JemenUNICEF, Jemen 

Wspierając kampanię UNICEF Polska „Pomoc dla Jemenu”, mamy możliwość uratować jemeńskie dzieci przed poważnym niedożywieniem. Pomożemy pracownikom organizacji w zapewnieniu podstawowej opieki medycznej czy leczeniu najbardziej potrzebujących.

Pomoc dla Jemenu jeszcze nigdy nie była tak potrzebna, jak właśnie teraz!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.