Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Eksperci od dłuższego czasu zwracają uwagę na to, że sposób w jaki się poruszamy po miastach mocno się zmienia. Na popularności zyskują ekologiczne formy transportu, a od wybuchu pandemii COVID-19 na znaczeniu bardzo zyskało też bezpieczeństwo sanitarne. Osoby, które dotychczas wybierały komunikację publiczną lub rowery miejskie, dziś mogą mieć obawy o swoje zdrowie. Nie każdy ma jednak ochotę codziennie poruszać się samochodem, szczególnie latem, gdy chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Dlatego ze sklepów zaczęły w błyskawicznym tempie znikać rowery. Rosnące zapotrzebowanie na ten środek transportu dostrzegł Arval Service Lease Polska, spółka z grupy BNP Paribas, która jest liderem rynku długoterminowego wynajmu samochodów z pełną obsługą.
Firma w lipcu uruchomiła dla swoich dotychczasowych klientów nowe na polskim rynku rozwiązanie – długoterminowy wynajem rowerów elektrycznych i tradycyjnych. Podobnie jak w przypadku flot samochodowych, w usłudze Arval Bike Lease są oferowane jednoślady z pełną obsługą.
Zależnie od klasy i rodzaju jednośladu, cena za wynajem wynosi od 2,4 zł do 6 zł netto za dzień. Arval proponuje umowę na 36 miesięcy, obejmującą dodatkowo ubezpieczenie od kradzieży, OC, NNW oraz serwis i pakiet przeglądów. Rowery są dostępne od ręki.

Powrót do „nowej normalności”

Wynajem rowerów jest elementem pakietu usług Arval pod nazwą „The Journey Goes On”, który powstał, by zapewnić firmom elastyczne formy mobilności, tak potrzebne w czasie powrotu do normalności po okresie „społecznej kwarantanny”. – Firmy poszukują obecnie różnych sposobów na zapewnienie pracownikom bezpiecznego dojazdu do pracy, by ograniczać zbędne kontakty i unikać komunikacji zbiorowej. Dlatego oprócz elastycznych form wynajmu samochodów, wprowadziliśmy możliwość korzystania z rowerów. W ten sposób otwieramy nowy sektor mobilności - bike fleet management – mówi Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Rower dla biznesu

Oprócz tego, że Arval Bike Lease to sposób na wygodne i bezpieczne dojazdy do pracy, dla pracodawców może być także wartościowym narzędziem, które pozwoli wzbogacić program benefitów pracowniczych oraz realizować politykę CSR firmy. Osoby, które zdecydują się na dojazdy do pracy na rowerach zamiast autami służbowymi, przyczyniają się też do obniżenia kosztów parkowania i paliwa. Dla samych pracowników rozwiązanie to ma także wiele korzyści. Po skończonym okresie wynajmu, pracownicy mogą odkupić w atrakcyjnej cenie rower, który dotychczas użytkowali. Szczególnie w przypadku pojazdu elektrycznego może to być korzystne rozwiązanie.

Poza tym rower zapewnia codzienną dawkę ruchu i endorfin. Pozwala rozbudzić się przed pracą, uniknąć stresu związanego z parkowaniem, a po ciężkim dniu pomaga rozluźnić się w drodze do domu. Ważne jest także to, że sezon na ten środek transportu jest w Polsce coraz dłuższy. – Rowery elektryczne pozwalają na komfortowe dojazdy do pracy, nawet z odległości kilkunastu kilometrów, prawie przez cały rok. Sezon rowerowy stale się wydłuża, bo mamy coraz cieplejsze zimy. W dużych miastach do pracy rowerem można dojechać szybciej niż samochodem, wliczając czas potrzebny na parkowanie. Poza tym to sposób na spędzenie kilkudziesięciu minut dziennie w aktywny i zdrowy sposób – mówi Rafał Tarnacki, product & innovations manager w Arval Service Lease Polska.

Usługi dodatkowe dla wygody i bezpieczeństwa

Rata za wynajem roweru od Arval zawiera już koszt ubezpieczenia przed kradzieżą. Jednoślady dostarczane są też z zapięciem zabezpieczającym. Jeśli jednak klient chce mieć pewność, że z pojazdem nic nie stanie się np. poza sezonem, może skorzystać z pakietu usług dodatkowych, który zawiera przechowywanie. Za dodatkową opłatą można także korzystać z assistance 24/7 i serwisowania door-to-door. Arval może zapewnić również parkingi rowerowe oraz firmowe mini stacje serwisowe. Wtedy użytkownikom pozostaje już wyłącznie czerpanie przyjemności z jazdy.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.