Firma CPI Property Group powoli wygasza umowy najmu w biurowcu przy Prostej 69. Ma już pozwolenie na jego rozbiórkę. - Prace rozbiórkowe rozpoczną się pod koniec tego roku - mówi "Wyborczej" Mikołaj Płonka, szef działu rozwoju CPI.
Biurowiec znajduje się tuż obok wyjścia ze stacji metra rondo Daszyńskiego, między wieżowcem Skyliner a burzonymi zakładami farmaceutycznymi Polfa, na miejscu których stanie osiedle drogich apartamentowców firmy Noho Investment.
Wszystkie komentarze
Piękna, historyczna, polska nazwa
Wkrotce jak polskie START lub STOP
dziennikarz nie rozumie, że takie budynki buduje się żeby je sprzedać, później znowu sprzedać etc, to jest po prostu lokata kapitału. wynajem jest kwestią wtórną.
To, co napisałeś, nie ma sensu.
ma sens misiu. mało jeszcze wiesz o rynku nieruchomości.
kompletnie
wynajem jest kwestią wtórną.
Budować biurowiec w oderwaniu od popytu na powierzchnię biurową - to bardzo oryginalny pogląd.
Kochała się w Trytonie
Tryton Wisłą przypłynął
Ogonem na nią skinął
I nie było jej więcej w LightOnie
tu jest plan miejscowy.
Ro jeszce gorzej przy Rondzie 3 wieżowce obok siebie na działkach na których nie powinien powstać nawet barak są tak wąskie i z trudnym dojazdem.
Może każdy budynek powinnismy burzyć po 20 latach? A co !
Budynek nie ma 20 lat, tylko dużo więcej. O tym w tekście. 20 lat ma sama funkcja biurowa po przebudowie.
Dobry kilometr jedno od drugiego. Równie dobrze mógłby przebudowywać skrzyżowanie na Bemowie albo w Wawrze...
Biurowiec będzie sporym generatorem ruchu, więc zgodnie z art. 16 ustawy o drogach publicznych inwestor powinien dołożyć się do układu drogowego. A widocznie w bezpośredniej okolicy nic już nie było nic do przebudowy.
To przejscie ucieszy wielu parafian kosciola przy Karolkowej, ktorzy zostali odgrodzeni płotami drogowymi na Al. Solidarnosci. Niektorzy starsi boja sie tam chodzic i zaczeli do konkurencyjnej parafii na Żytniej
Chyba tak. Chociaż nazywanie skrzyżowania Karolkowej z Al. Solidarności jako pobliskiego to nadużycie. Pobliskie to jest skrzyżowanie Karolkowej z Kasprzaka.