Znowu zmiany w rozkładzie PKP na stacji Warszawa Zachodnia. Od poniedziałku wraca jeden kurs Kolei Mazowieckich, ale pociągi muszą stąd ewakuować inni przewoźnicy, w tym PKP Intercity. Mocno ucierpiała uruchomiona ledwo kilka dni temu linia SKM do Piaseczna.

Kryzysowa sytuacja na remontowanej stacji Warszawa Zachodnia zmusza spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe do ciągłych poprawek w rozkładzie jazdy. Po jego korekcie od niedzieli, 12 marca okazało się, że rozkopany z powodu modernizacji dworzec nie jest w stanie przyjąć 740 pociągów dziennie. Przed rozpoczęciem prac w 2020 r. przejeżdżało tędy ponad tysiąc składów. Teraz jednak nieczynne są trzy perony (3-5), a poza tym aż na trzech liniach - radomskiej, skierniewickiej i od strony Dworca Głównego kolejarze zostawili tylko po jednym torze. Powtarzają się pomyłki dyżurnych ruchu, którzy kierują pociągi niewłaściwą trasą - ostatni taki przypadek zdarzył się w piątek, 17 marca. Powoduje to lawinę opóźnień.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Do czego ten Tusk doprowadził kolej. Dobrze, że niedługo, za kilkanaście już lat, max. 30-40 rząd Zjednoczonej Prawicy otworzy lotnisko międzygalaktyczne w Baranowie. To rozwiąże wszystkie problemy
  @barbab4647
  O nie, do tego czasu wszystkie problemy będą rozwiązane! Albowiem nie będzie już niczego. :-)
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  PKP klasycznie, dla nich najlepiej jakby nie było żadnych pasażerów, tylko przeszkadzają mając wymagania
  już oceniałe(a)ś
  22
  1
  Ponieważ PLK (zarządzane przez PiS) partolą remont dworca, burmistrz Sulejówka (z PiS) wystąpił do prezydenta Warszawy (z PO) z żądaniem obniżki.
  Ciśnie się na usta cytat ze Szwejka "Bwzczelne są te ....."
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  PKP. Konglomerat firm obsadzonych przez pisowców i ich pociotki bez żadnych kwalifikacji tylko dlatego, że IM SIĘ NALEŻY. Jak pewnej dość prymitywnej babie uważającej się za damę.
  @korr33
  A ty myślisz, że w stołecznych spółkach nie ma politycznych nominatów?
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @T-1000
  I co w związku z tym? Klasyczny whataboutism
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @druid.reformowany@gazeta.pl
  I co? Głupie pytanie. Ano to, że właśnie dlatego na poziomie centralnmy, jak i samorządowym trzeba się liczyć ze skutkami niekompetencji pozatrudnianych z klucza partyjnego. Czego jeszcze nie rozumiesz???
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czy ja coś przeoczyłem? Dramaty na kolei jak podczas Powstania Warszawskiego. Czy znowu jakieś powstanie?
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  To Państwo chcieli gdzieś jechać ?
  A to Państwo PKP zaskoczyli...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Kilka dni temu oczekując na pociąg do Warszawy na jednej ze stacji na linii grodziskiej zauważyłem takie zdarzenie. Otóż nadjechał planowo ok. godz. 16-tej jadący z Warszawy Wschodniej do Skierniewic (oczywiście przez Grodzisk Mazowiecki bo inaczej byś nie może) pociąg KM. Nie minęło może 5-7 minut gdy z Warszawy Gdańskiej, a może Głównej, nadjechał kompletnie pusty (no może z kilkoma pasażerami) pociąg KM kończący planowo bieg w Grodzisku.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Niezłe… to już lepiej fura pojechać XD tylko zieloni komuniści chcą zakazać
  już oceniałe(a)ś
  2
  29