Znowu zmiany w rozkładzie PKP na stacji Warszawa Zachodnia. Od poniedziałku wraca jeden kurs Kolei Mazowieckich, ale pociągi muszą stąd ewakuować inni przewoźnicy, w tym PKP Intercity. Mocno ucierpiała uruchomiona ledwo kilka dni temu linia SKM do Piaseczna.

Kryzysowa sytuacja na remontowanej stacji Warszawa Zachodnia zmusza spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe do ciągłych poprawek w rozkładzie jazdy. Po jego korekcie od niedzieli, 12 marca okazało się, że rozkopany z powodu modernizacji dworzec nie jest w stanie przyjąć 740 pociągów dziennie. Przed rozpoczęciem prac w 2020 r. przejeżdżało tędy ponad tysiąc składów. Teraz jednak nieczynne są trzy perony (3-5), a poza tym aż na trzech liniach - radomskiej, skierniewickiej i od strony Dworca Głównego kolejarze zostawili tylko po jednym torze. Powtarzają się pomyłki dyżurnych ruchu, którzy kierują pociągi niewłaściwą trasą - ostatni taki przypadek zdarzył się w piątek, 17 marca. Powoduje to lawinę opóźnień.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Małgorzata Bujara poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Do czego ten Tusk doprowadził kolej. Dobrze, że niedługo, za kilkanaście już lat, max. 30-40 rząd Zjednoczonej Prawicy otworzy lotnisko międzygalaktyczne w Baranowie. To rozwiąże wszystkie problemy
  @barbab4647
  O nie, do tego czasu wszystkie problemy będą rozwiązane! Albowiem nie będzie już niczego. :-)
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  PKP klasycznie, dla nich najlepiej jakby nie było żadnych pasażerów, tylko przeszkadzają mając wymagania
  już oceniałe(a)ś
  22
  1
  Ponieważ PLK (zarządzane przez PiS) partolą remont dworca, burmistrz Sulejówka (z PiS) wystąpił do prezydenta Warszawy (z PO) z żądaniem obniżki.
  Ciśnie się na usta cytat ze Szwejka "Bwzczelne są te ....."
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  PKP. Konglomerat firm obsadzonych przez pisowców i ich pociotki bez żadnych kwalifikacji tylko dlatego, że IM SIĘ NALEŻY. Jak pewnej dość prymitywnej babie uważającej się za damę.
  @korr33
  A ty myślisz, że w stołecznych spółkach nie ma politycznych nominatów?
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @T-1000
  I co w związku z tym? Klasyczny whataboutism
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @druid.reformowany@gazeta.pl
  I co? Głupie pytanie. Ano to, że właśnie dlatego na poziomie centralnmy, jak i samorządowym trzeba się liczyć ze skutkami niekompetencji pozatrudnianych z klucza partyjnego. Czego jeszcze nie rozumiesz???
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czy ja coś przeoczyłem? Dramaty na kolei jak podczas Powstania Warszawskiego. Czy znowu jakieś powstanie?
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  To Państwo chcieli gdzieś jechać ?
  A to Państwo PKP zaskoczyli...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Kilka dni temu oczekując na pociąg do Warszawy na jednej ze stacji na linii grodziskiej zauważyłem takie zdarzenie. Otóż nadjechał planowo ok. godz. 16-tej jadący z Warszawy Wschodniej do Skierniewic (oczywiście przez Grodzisk Mazowiecki bo inaczej byś nie może) pociąg KM. Nie minęło może 5-7 minut gdy z Warszawy Gdańskiej, a może Głównej, nadjechał kompletnie pusty (no może z kilkoma pasażerami) pociąg KM kończący planowo bieg w Grodzisku.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Niezłe? to już lepiej fura pojechać XD tylko zieloni komuniści chcą zakazać
  już oceniałe(a)ś
  2
  29