Rekordowy rok PKP Intercity: przewoźnik sprzedał już ponad 50 mln biletów, a teraz oficjalnie inauguruje nowy kanał ich dystrybucji przez platformę internetową KOLEO. W tradycyjnych kasach bilety kupuje już tylko co piąty pasażer.

Na dworcu Warszawa Wschodnia Tomasz Gontarz z zarządu PKP Intercity ogłosił w czwartek, 24 listopada: - Piekło zamarzło, nasze bilety w końcu są dostępne w bardzo popularnej aplikacji KOLEO, która ma 2 mln użytkowników. Nam też zależy, żeby ich kupno było jak najbardziej intuicyjne i proste. Pasażerowie mają dostęp do tradycyjnych i nowych kanałów sprzedaży PKP Intercity i niezależnych firm - powiedział.

Przypomniał, że od czerwca PKP Intercity współpracuje z systemami E-podróżnika i mPay, a od miesiąca trwała pilotażowa sprzedaż biletów tego przewoźnika w aplikacji KOLEO i na stronie koleo.pl. W ustawionym na dworcu liczniku tej platformy co kilka sekund zmieniały się cyfry i pokazywał już ponad 150 tys. transakcji. Łącznie przez sześć miesięcy przez aplikacje mobilne rozeszło się 600 tys. biletów. Tomasz Gontarz poinformował, że już tylko 20 proc. podróżnych kupuje je w kasach na dworcach, a przed pandemią w 2019 r. odsetek ten sięgał jeszcze 46 proc.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Cóż za rewolucja! Bilet będzie można kupić przez internet aż na DWÓCH portalach! PKP dziarskim krokiem wkracza w XXIw.
  Jednak na możliwość wyboru miejsca ze schematu dla dowolnej relacji nadal trzeba poczekać, minimum kilkanaście lat. Rewolucyjne zmiany w końcu nie mogą pojawiać się zbyt często.
  @DzikiDzwon
  Na trzech - intercity, bilkom i teraz koleo
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Przyda się, bo standardowa strona Intercity w piątki wyświetla tylko komunikat, że jest przeciążona, a i to z dużym trudem.
  @12346789
  A jak nie wyświetla takiego komunikatu, to często zamiast ładnej strony wyświetla jakiś koszmarny porozrzucany tekst, jakby style CSS się nie załadowały.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  A kiedy kupie przez aplikacje lub strone bilet do Wiednia czy Pragi? Cos mi sie wydaje ze predzej czlowiek postawi stope na Marsie.
  @cylista
  Podpowiedz: zrobisz to na stronie czeskiego odpowiednika - CD. Niestety za korony, ale przy dobrej karcie wychodzi ok, lepiej niz obb. Z Wiedniem niestety trzeba dwa bilety - dwa odcinki - bo podróż zawsze musi zaczynac/kończyć się w CZ ale przećwiczyłem to i działa, bo też męczyło mnie to pytanie.

  A dzięki wprowadzeniu koleo mam nadzieję że uwolnie się od fatalnego petent-experience że strony IC.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @kjeld.jensen

  Nie usprawiedliwiając niekompetencji IC, dla którego wprowadzenie jakiejkolwiek normalnej funkcji to wyzwanie na dekady, ale do Pragi i Wiednia od jakiegoś czasu można kupić przynajmniej bilety promocyjne na połączenia bezpośrednie przez stronę Intercity.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @kocimir
  chyba tylko w jedną stronę :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To jest dobra wiadomość, bo Koleo jest bardzo dobrą aplikacją. Żal tylko, że międzynarodowe można kupić jedynie na topornym portalu Intercity.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Czy bilet z więcej niż jedną przesiadką kiedyś kupię?
  Trochę słabo, że muszę w tej sprawie do kasy.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Fajna aplikacja! Polecam wszystkim.

  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Jasne, PISoBOLSZEWICKI styl zarządzania. Żeby się napić mleka kupujemy krowę.

  Przy okazji wchodzimy w relacje biznesowe z tymi którzy nie dają nam zarobić.

  Jedna z wielu badziewnych kaszan. Jaki przewoźnik taki i operator.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  A kiedy będzie można w tej aplikacji kupić bilet również na przewóz roweru? Na razie jest to niemożliwe. Dlaczego? Czyżby było to takie trudne? Kolejna niedoróbka.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2