Nasze dzieci nie będą miały lekkiej przyszłości, jeśli my, dorośli, dziś nic nie naprawimy - mówił jeden z nauczycieli, który towarzyszył swoim uczniom w czasie marszu Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Warszawie. Jego uczestnicy krytykowali koncerny paliwowe i energetyczne.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w piątek, 23 września, zorganizował protesty uliczne w sześciu polskich miastach: w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie i Łodzi. Hasłem przewodnim  jest: „Wasza bierność nas zabija". Warszawski marsz zaczął się o godz. 11 na pl. Zbawiciela skąd poszedł na Plac Bankowy.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Warszawie przeciw wielkim koncernom energetycznym

Na placu zebrało się około tysiąca osób. Mają ze sobą transparent z hasłami "Jeszcze mamy szanse" czy "Dbacie bardziej o życie płodów niż naszą przyszłość". - Przychodzę na protesty klimatyczne od 3-4 lat, bo wiem, że potrzebna jest zmiana. Nie możemy godzić się na Polskę, która nadal napędzana będzie węglem - mówi 18-latka, uczestniczka protestu.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To smutne, że młodzież musi protestować, ale obawiam się, że dla rządu PIS temat nie istnieje, wszakże sam Najwyższy Prezes Jarosław K. powiedział, że palić w piecach można wszystkim, byleby nie oponami. Więc może młodzież spróbuje przekonać swoich dziadków, babcie, sąsiadów, może nawet rodziców czy starsze rodzeństwo, żeby za rok przy urnie nie stawiali krzyżyka przy nazwisku kandytata z PIS.
  @makatar
  a ustawa o wiatrakach w zamrażarce Sejmowej, zakładanie panel słonecznych dużo mniej opłacalne. Kaczyński wzywa, palcie w piecach byle czym, a 30% dalej popiera PiS i to Ci których nie stać na węgiel, na prąd. To jakiś fenomen.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Zamiasy bez sensu dreptać po mieście w marszach i zawracać ludziom gitary wystarczy postać na Nowogrodzkiej. To tam siedzi wajchowy i szef całego bajzlu, ktory decyduje gdzie i czy mają stać wiatraki i panele woltaiczne.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Są tacy, to nie żart, co twierdzą, że działania UE i USA nie mają znaczenia, bo Chiny, Indie, itp. To nieprawda.

  1. Wydobycie węglowodorów jest coraz trudniejsze, czyli droższe. W wielu krajach tanio już było, w Polsce też.
  2. Koszty OZE silnie spadają.
  Kto nie załapie się na falę OZE i wzrostu efektywności energetycznej, ten wypadnie z peletonu gospodarczego. Jego eksport będzie mniej opłacalny, zatem i produkcja spadnie.
  @No1999
  Chiny są liderem wzrostu udziału OZE w miksie energetycznym na świecie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "Nasze dzieci nie będą miały lekkiej przyszłości, jeśli my, dorośli, dziś nic nie naprawimy - mówił jeden z nauczycieli, który towarzyszył swoim uczniom w czasie marszu Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Warszawie"

  Szkoda, że ten nauczyciel nie rozumie, że rzeczywista walka o tą przyszłość nie odbywa się w Warszawie, ani nawet na Zachodzie, ale w Chinach, Rosji czy Indiach które mają w nosie ocieplenie klimatu i im bardziej Zachód się ogranicza tym bardziej wschód rozkręca emisje cieplarniane.
  już oceniałe(a)ś
  9
  8
  Ile jest osób?
  @12346789
  Skoro nie napisali? Zapewne dziki tłum, nie doliczyli się ;)
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Młodzi walczą o jakąkolwiek przyszłość.
  @AntyCh
  to ja wole Sex Pistols - No Future
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  a może młodzież w ramach protestów przeciwko wielkim koncernom nie będzie używać smartfoników? zaoszczędzi cała planeta - nie trza produkować prądu, kopać kobaltu czy metali ziem rzadkich czy kobaltu - nie będzie też wyzysku dzieci w krajach 3 świata. może mniej nowych ciuszków itd...
  @MichalzOlsztyna
  Naucz się, że nie warto pisać co się wie, o wiele lepiej jest wiedzieć co się pisze.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @MichalzOlsztyna
  Jak na razie fajnie jak na wiosnę się z rakiem nie obudzą z powodu "palcie wszystkim" zimy....
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @calvados
  no no no kolejny leming ze smartfonikiem zmienianym co roku za kaskę od tatusia
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  dziadekzbielan: lewactwo jak zwykle zajmuje się pierdołami.
  @babciazbielan
  Masz poważne braki wiedzy o świecie babciu.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @babciazbielan
  A pewnie, kto by się tam martwił, że jego wnuki będą się musiały tłuc o wodę. Chociaż może nie będą musieli, bo się poduszą do tego czasu. Jakoś to będzie, kto by się tam pierdołami przejmował.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0