Młodzieżowy Strajk Klimatyczny tym razem zaprotestuje też przeciwko polskiej polityce energetycznej. Protesty są planowane przed południem. W Warszawie start na pl. Zbawiciela.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny organizuje protesty uliczne w piątek 23 września w 6 polskich miastach. Młodzi ludzie wyjdą na ulice Warszawy, Wrocławia, Katowic, Gdańska, Szczecina i Łodzi. Hasłem przewodnim  jest: „Wasza bierność nas zabija".

W Warszawie marsz wystartuje o godz. 11.00, na pl. Zbawiciela.

Marsz Klimatyczny i energetyczny

Tym razem ruch znany z protestów klimatycznych, zamierza poruszać kwestie społeczne, jak bezpieczeństwo i ubóstwo energetyczne.  - Z powodu zaniedbań wiele polskich rodzin może nie być w stanie zapewnić sobie tej zimy bezpiecznej temperatury w domach. Będą musiały wybierać: ciepły dom czy ciepły posiłek. Nie godzimy się na taki stan rzeczy – mówi Karol Maszczyk, który współorganizuje protest w Katowicach. – Domagamy się wprowadzenia opłat solidarnościowych, czyli opodatkowania nadmiernych przychodów spółek energetycznych - dodaje.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo młodzi Polacy. Walczcie o swoją przyszłość i waszych dzieci. Poniżej artykuł o finansowych korzyściach dla konsumentów z generowania prądu w farmach wiatrowych solarnych.

  reneweconowy.com.au/consumers-reap-rewards-of-100-pct-renewables-as-wind-and-solar-farms-hand-back-windfall-profits/
  @calvados
  a jak nie wieje i nie świeci?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  A młodzież to ma Nokie po babci, czy najnowsze ajfony? Ładuje dynamem, czy energia z gniazdka?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Metodę popieram, choć temat nie na czasie...! A tak w ogóle to nie sądzę, by jakąkolwiek Polkę stać było na bezkompromisowość Oriany Fallaci, albowiem Polki trochę miałkie są i szczególnie łatwe do nastraszenia...
  @nikolaj_kosygin
  Opinia godna twojego patrona. Kto jak kto, ale Polki potrafią być bezkompromisowe. Zapomniałeś protesty Polek z powodu delegalizacji aborcji?

  "Albowiem Polki trochę miałkie są i szczególnie łatwe do nastraszenia". To idealnie pasuje, ale do Polaków. Pozwolili by pisie hordy biły bezbronne kobiety.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Do roboty, gó...arze. Strajków i się zachciewa. Za pieniądze rodziców, prawda?
  @nultub4
  Na szczęście w tym kraju, jeszcze, każdy może decydować o sobie a malode osoby mogą walczyć o swoją przyszłość. O zdrowie swoje i przyszłych pokoleń.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Cytat: "teraz nasze Ministerstwo KLIMATU nie musiałoby trwonić czasu i środków na paniczny wykup węgla na drugim końcu świata po niebotycznej cenie. "

  Uprzejmie informuję, że Polska nie jest jedynym krajem na świecie zmuszonym do kupowania zwiększonych ilości węgla jako źródła ciepła i energii, ponieważ w podobnej sytuacji jest wiele krajów europejskich w a w konsekwencji zwiększonego popytu na węgiel, ceny węgla poszły bardzo mocno w górę.

  Co ciekawe, węgiel muszą kupować też takie kraje jak Niemcy, już od wielu lat inwestujące w energię odnawialną, więc opinia o tym, że gdyby Polska inwestowała w energię odnawialną na poziomie Niemiec, to Polska nie musiałaby kupować węgla na świecie, jest opinią zupełnie nieprawdziwą.

  A dodatkowo młodzi protestujący zupełnie nie zwracają uwagi na inny znaczący fakt, polegający na tym, że problemy z dostępnością węgla pojawiły się tylko dlatego, że Polska i inne kraje zastopowały import węgla z Rosji, po to, żeby ograniczyć dochody budżetowe Rosji, z nadzieją że w ten sposób, Ukrainą zwycięży w wojnie z Rosją.
  już oceniałe(a)ś
  7
  16
  Czy Jessiki i Brajany są w stanie zrozumieć, że zabija nie tylko bierność rządzących w sprawach klimatycznych ale i ich zlewactwo wobec kwestii dopuszczalności aborcji, praworządności i paru innych tematów,
  już oceniałe(a)ś
  5
  14
  Mam nadzieję, że policja zrobi to co do niej należy i szybko uprzątnie ulice z blokad.
  już oceniałe(a)ś
  4
  23